More

  Skumulowana pula czwórki szybuje powyżej 20 tysięcy złotych, w środę w Traf Online 14 gonitw z Francji

  Po trzech dniach bez trafionej czwórki kumulacja wynosi już 17 578 zł i zapewne przekroczy dziś 20 tysięcy. W środę możliwość obstawienia tego zakładu już w drugiej gonitwie w planie dnia Traf Online (godzina 13.55), którą będzie wyścig płaski w Cagnes-Sur-Mer – Prix Du Var dla koni czteroletnich na dystansie 2000 metrów. Kolejny zakłady z możliwością wytypowania pierwszych czterech miejsc będą dostępne w wyścigach: nr 9 o godzinie 16.33 (pula gwarantowana 1855 zł), nr 12 (17.25) i nr 13 o 17.45 (pule gwarantowane w obu biegach 2255 zł). W środę Traf Online oferuje 14 gonitw rozgrywanych we Francji na torach Cagnes-Sur-Mer (folbluty, wyścigi płaskie), Laval (kłusaki) i Pau (wyścigi płaskie). Pierwszy bieg już o godzinie 13.30, ostatni zaplanowany jest na 18.15.

  Omawianie zaczniemy od wyścigu nr 2 – Prix Du Var na torze Cagnes-Sur-Mer. Gonitwa płaska dla koni czteroletnich na dystansie 2000 metrów o godzinie 13.55. Nawierzchnia PSF. Handicap divise klasy 2.

  Jednym z faworytów jest (nr 14) Pierre Le Grand (Anodin – Medical Kiss po Medicean), którego atutem będzie niska waga. Wałach poniesie 57 kilogramów, a dosiadać go będzie drugi raz z rzędu świetny dżokej i aktualny lider czempionatu jeźdźców gonitw płaskich Maxime Guyon. Pierre Le Grand świetnie rozpoczął sezon, wygrywając w wyścigu handicapowym klasy 3 w Cagnes-Sur-Mer na dystansie 2000 metrów. Jego ojciec był wysokiej klasy milerem i dał między innymi klacz Plejada, która nieźle biegała w Polsce, wygrywając nagrodę Dżamajki w 2019 roku. Dodatkowo Anodin obecnie jest na trzeciej pozycji w klasyfikacji ogierów kryjących we Francji, jego potomstwo zarobiło w tym roku ponad 175 tysięcy euro.

  Do walki o wygraną włączyć się może (nr 1) Graine De Pastel (Ribchester – Lucelle po High Chaparral), która jeszcze nie biegała w tym roku ale w dobrym stylu zakończyła poprzedni sezon, zwyciężając 12 grudnia w Pau na dystansie 2000 metrów w gonitwie handicapowej. Jej ojciec Ribchester był dwukrotnie najlepszym koniem w Europie na 1600 metrów, wygrał między innymi gonitwę Prix Jacques Le Marois (G1 dla trzyletnich koni na dystansie 1600 metrów w Deauville). Matka natomiast lepiej biegała na dłuższych dystansach, wygrała w karierze 3 razy i zarobiła ponad 63 tysiące euro. Klacz Graine De Pastel poniesie najwyższą wagę w stawce (60 kg), a dosiądzie jej znakomity dżokej Christophe Soumillon.

  Obiecująco wyglądają szanse (nr 7) Pump Pump Junior (Elusive City – Pretty Pump Pump po Kingsalsa). Koń spisujący się świetnie od grudnia ubiegłego roku wygrał w trzech wyścigach z rzędu, startując w Deauville (1900 metrów, handicap klasy 3) i Chantilly (2100 metrów). Jego ojciec Elusive City był najlepszym dwulatkiem we Francji, a jego potomstwo w zeszłym roku zarobiło ponad milion euro. Pojedzie na nim dwunasta w rankingu jeźdźców amazonka Marie Velon (58 kg).

  Zdaniem portalu Equidia do rywalizacji o pierwsze miejsce może się też włączyć (nr 11) Lighted Glory (Toronado – Bold Mistress po Peintre Celebre), prezentująca stabilną dyspozycję sportową od października zeszłego roku. Klacz nie wypadła z pierwszej czwórki, ścigając się na torach w Marsylii (Borely na 1700 metrów), Lyon (La Soie na 1800 metrów), Deauville (1900 metrów) i Cagnes-Sur-Mer (2150 metrów). Dodatkowo od nowego roku jest u nowego trenera (Yoann Bonnefoy, którego koń wygrał raz w tym roku) i zmieniła właściciela (Philipp Wulk).

  Jej ojciec Toronado wygrał w swojej karierze dwie gonitwy rangi G1, jedną z nich jest Queen Anne Stakes rozgrywana na torze Ascot na dystansie 1600 metrów. Jako reproduktor spisuje się dobrze i w ubiegłym sezonie zajął 19 miejsce w rankingu ogierów kryjących we Francji, a konie po nim zarobiły ponad milion euro. W tym roku był przez kilka dni liderem reproduktorów, obecnie wyprzedził go Dabirsim. W siodle zobaczymy Thomasa Trulliera (57 kg), który jak dotąd wygrał w tym sezonie tylko jeden wyścig.

  O dalsze miejsca w pierwszej czwórce może powalczyć (nr 2) Warm Breeze (Havana Gold – Lakuta po Pivotal), który bardzo dobrze przebiegł dwa ostatnie wyścigi. Wygrał 10 grudnia w Deauville na dystansie 2500 metrów w gonitwie maiden, następnie 18 stycznia zajął czwartą pozycję w handicapie klasy 2 na 2150 metrów w Cagnes-Sur-Mer. Warm Breeze debiutował w marcu 2022 roku w treningu Alicji i Roberta Karkosów. Zajął drugie miejsce, ale była to gonitwa typu reclamer i konkurencja go podkupiła.

  Jego ojciec Havana Gold wygrał w Prix Jean Prat (francuski wyścig G1 dla trzyletnich koni na 1400 metrów), jako reproduktor przekazuje szybkość i dał zwycięzcę Sapphire Stakes w 2018 roku (irlandzka gonitwa G1 dla koni trzyletnich i starszych na dystansie 1000 metrów). Dosiądzie go Hugo Journiac z wagą 59 kg.

  Typy redakcji Equidia: 13-11-1-6
  Typy Midi Libre Rédaction: 1-16-14
  Typy Zone-Turf.fr: 1-14-16

  Kolejna czwórka będzie w gonitwie 9 (Prix D’ahuille) o godzinie 16.33 na torze Laval. Wyścig kłusaków (sulki), tylko dla ogierów na dystansie 2850 metrów.

  Głównym kandydatem do wygranej jest (nr 10) Gold Dairpet, który zwyciężył w poprzednich dwóch biegach w Paryżu na Vincennes 17 grudnia (2700 metrów) i Angers 11 stycznia (3150 metrów). Jest doświadczonym kłusakiem, startował już 33 razy i wygrał w 15 biegach, zarabiając ponad 165 tysięcy euro. Powozić nim będzie zbliżający się do 2 tysięcy wygranych (1912) Alexandre Abrivard.

  Gold Dairpet. Fot. Equidia

  Największym zagrożeniem w walce o pierwsze miejsce może okazać się (nr 2) Grand Vent Rush, unikający dyskwalifikacji i biegający bardzo równo. Od października 2022 nie wypadł z pierwszej piątki, a w poprzednich pięciu startach aż 4 razy zajął drugie miejsce na torach Nantes (3000 metrów) i Saint Brieuc (3150 metrów). Jednak na zwycięstwo czeka od 26 czerwca 2022. Zarobił w swojej karierze ponad 75 tysięcy euro. W sulce zobaczymy Francois Lagadeuca, który wygrał w karierze 919 gonitw.

  O dalsze miejsca w pierwszej czwórce mogą powalczyć (nr 7) Getehi Du Noyer i (nr 15) Grizzly Bear. Mimo mniejszego zarobku w karierze, groźniejszy w walce o miejsca w czwórce wydaje się być Getehi Du Noyer, który zajął czwarte miejsce w poprzednim biegu na torze Nantes w gonitwie klasy E. Teraz wystartuje z nieco słabszymi końmi i jest liczony przez portal Equidia do walki o płatne miejsca. Powozić nim będzie doświadczony Franck Nivard, który wygrał w karierze ponad 3700 gonitw dla kłusaków.

  Wrażenie w przypadku (nr 15) Grizzly Bear robi kwota, którą zarobił (172 960 euro). W poprzednim wyścigu (29 stycznia) zakończył na drugiej pozycji w Nantes na dystansie 3025 metrów. Michael Bridault w rozmowie dla Equidia powiedział, że koń musi zaprezentować się przynajmniej tak jak w ostatnim wyścigu, aby odegrać znaczącą rolę. Powozić nim będzie jednocześnie jego trener Jean Philippe Monclin, znający tego ogiera jak nikt inny.

  Typy portalu Equidia: 10-2-7-15

  Zapraszamy do oglądania transmisji w Traf Online.

  Karol Pilich

  Na zdjęciu tytułowym Pierre Le Grand, faworyt gonitwy nr 2 w planie dnia Traf Online. Fot. canalturf.com

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły