More

  Szczepan Mazur wygrywa Qatar International Cup G1! 

  Szczepan Mazur wygrywa prestiżową gonitwę podczas wyścigowego festiwalu w Katarze. To już jego 23. zwycięstwo w sezonie 2022/2023.

  Festiwal Amir Sword wypełniony jest prestiżowymi wyścigami, a Szczepan Mazur wygrał jeden z tych najważniejszych – Qatar International Cup G1 dla koni czystej krwi arabskiej. W tym wyścigu milerskim z pulą nagród równą pół miliona dolarów, polski dżokej dosiadał ogiera AJS Saaeq własności Al Jeryan Stud i w treningu Mohhameda H.K. AL Attiyaha.

  Dekoracja po opisywanej gonitwie. Fot. Qrec.


  Od początku gonitwy konie galopowały w mocnym tempie. Szczepan Mazur utrzymał się około piątej pozycji. Na początku prostej przesunął się minimalnie do zewnątrz i znalazł dla konia dużo swobody. AJS Saaeq od razu pokazał niesamowite przyspieszenie i w połowie prostej miał już trzy długości przewagi nad pozostałymi końmi. Na ostatnich metrach zaczął zbliżać się do niego Jabalah pod Soufianem Saadim, ale przewaga Szczepana była za duża i nikt już nie był w stanie odebrać mu zwycięstwa. AJS Saaeq pokonał dystans 1600 metrów w nieprawdopodobnym czasie – 1’40,8″, dla porównania na warszawskim Służewcu rekord toru na milę koni czystej krwi to 1’45,9″.

  Zdjęcie z fotofiniszu. Fot.Qrec.

  Michał Celmer

  Zdjęcie tytułowe przedstawia zwycięstwo Szczepana Mazura w opisywanej gonitwie. Fot. Qrec.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły