More

  Poniedziałek w Trafonline

  Poniedziałkowa oferta Trafonline obejmuje trzy francuskie tory. Kłusaki podczas „mityngu zimowego” niemal codziennie goszczą na flagowym torze Vincennes. Nie inaczej będzie dzisiaj! Do trafienia na paryskich wyścigach będą dwie czwórki, a biorąc pod uwagę wczorajszą skuteczność użytkowników Trafonline, którzy upolowali dwie czwórki, nie można wykluczyć, że również dzisiaj padną wysokie wygrane!

  Wyścigi płaskie rozegrane zostaną na torach: Cagnes-Sur-Mer i Pornichet. Transmisja u polskiego operatora rozpocznie się kilkanaście minut przed planowanym startem pierwszej gonitwy (13:25), a zakończy przed 18:20. W programie znalazło się 17 gonitw, a dzień rozpoczniemy kumulacją tripli!

  Do szczegółowego omówienia wybraliśmy gonitwę drugą – Prix de Bracieux (13:50) z toru Vincennes. Jest to wyścig kłusaków (sulki) na dystansie 2850 m dla 6, 7 i 8-letnich ogierów i wałachów.

  Na pierwszy rzut oka prognozy ekspertów Equidii i dziennikarzy nieco różnią się, ale jedni i drudzy w pierwszej kolejności wymieniają cztery konie: Howdy Quick (5), Hulken Sisu (6), Readly Lavec (14) i Graal du Tresor (15).

  Equidia szeregowanie tych koni rozpoczyna od Readly Laveca (14). Trenowany i powożony przez Szweda – Oskara J. Anderssona sześciolatek pokazał się z dobrej strony w dwóch startach we Francji. Najpierw zajął trzecie miejsce na Vincennes, przegrywając nieznacznie ze startującym tu Heradamesem (12), a następnie, z pozycji faworyta, bardzo łatwo wygrał w Cagnes-Sur-Mer. Trener zaznacza, że to koń najlepiej czujący się na froncie wyścigu i jak wszystko dobrze pójdzie, powinien być w trójce.

  Drugi wybór to Hulken Sisu (6), który od grudnia ubiegłego roku przygotowywany jest w stajni Jeana-Michele’a Bazire’a. Forma urodzonego w Szwecji ogiera idzie w górę. Po rozczarowującym początku we Francji ostatnio wygrał gonitwę kategorii C przed startującymi tu: Howdy Quickiem (5) i Hyper Fastem (2). W sulce Hulkena zobaczymy samego J.-M. Bazire’a.

  Na trzecie miejsce typowany jest wspomniany już Howdy Quick (5). Będzie to trzeci start tego konia dla trenera L.C. Abrivarda. Najpierw wygrał gonitwę monte, a następnie, już w  sulce, minimalnie przegrał z Hulken Sisu. Powożący nim Alexandre Abrivard jest w niesamowitym gazie. Howdy Quick jest faworytem dziennikarzy.

  Ostatni z wielkiej czwórki – Graal du Tresor (15) na przełomie 22/23 roku wygrał dwie gonitwy na torze Vincennes. Jego ocenę utrudnia fakt, że nie konfrontował się z innymi uczestnikami tego biegu. W sulce siedmiolatka zobaczymy jego trenera – Mathieu Mottiera.

  W naszej ocenie Readly Lavec (14) jest typem konia, który potrafi sam wykreować sobie wyścig. Jego młody powożący wyciąga wnioski, co było widać w ostatnim wyścigu. Z czwórki faworytów pokazał się najlepiej w ostatnim starcie i dlatego przyznamy mu pierwszą lokatę w prognozach.

  Spośród pozostałej trójki faworytów wybierzemy Howdy Quicka (5), który stosunkowo krótko trenuje w nowej stajni, może mieć potencjał do poprawy, a ostatnio po dobrym finiszu, tylko o centymetry przegrał z Hulken Sisu.

  Hulken Sisu (6) był mocno wyeksploatowany w ostatniej gonitwie, dlatego, podobnie jak zagadkowy Graal du Tresor (15) znajdzie się nieco niżej w naszej ocenie.

  Kredytu zaufania udzielimy natomiast Devs Definitif (13), którego wyniki z Francji wyglądają obiecująco.

  Prognoza Trafnews: Readly Lavec (14) – Howdy Quick (5) – Devs Definitif (13) – Heradames (12)

  Prognoza Equidia: Readly Lavec (14) – Hulken Sisu (6) – Howdy Quick (5) – Graal du Tresor (15)

  Synteza prasy: Howdy Quick (5) – Graal du Tresor (15) – Hulken Sisu (5) – Readly Lavec (14)

  Witold Sudoł

  Zdjęcie – Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły