More

  Wysokie pule gwarantowane w czwórkach i 16 gonitw z Francji w środę w Traf Online

  W środę w Traf Online można będzie można obejrzeć 16 gonitw. Gracze mają możliwość obstawienia trzech czwórek, pierwsza z nich już w biegu drugim o godzinie 13.55 (pula gwarantowana 2666 zł), kolejna w wyścigu dziewiątym (pula gwarantowana 3066 zł) i ostatnia w czternastym starcie (pula gwarantowana 1666 zł). Dostępne będą zmagania z torów: Cagnes-Sur-Mer na Lazurowym Wybrzeżu (gonitwy płaskie), Vire w Normandii (kłusaki) i Tuluza (kłusaki), która jest stolicą regionu Oksytania na południu Francji. Pierwszy start już o godzinie 13.30, a ostatni bieg został zaplanowany na 18.15.

  Na początku poświęcimy uwagę Prix Jacques Geliot (gonitwa nr 2 w planie dnia Traf Online), to wyścig płaski dla koni czteroletnich i starszych na dystansie 1500 metrów. Tor Cagnes-sur-Mer, handicap divise klasy 2 rozgrywany na trawie.

  Do tego biegu zapisanych zostało 16 koni. Wymieniany w gronie faworytów jest między innymi (nr 2) Wonder Boy (Sepoy – Sound Of Summer po Fusaichi Pegasus), dobrze spisujący się w tym roku. W poprzednich dwóch wyścigach zajął dobre drugie miejsca, ścigając się na torze Cagnes-Sur-Mer na dystansach 1300 (25 stycznia) i 1600 metrów (9 lutego) w gonitwach klasy 2. Jego ojciec Sepoy, własności Godolphin, był świetnym sprinterem. Został wybrany najlepszym dwulatkiem i trzylatkiem w Australii, zarobił w swojej karierze ponad 3 miliony dolarów australijskich. Jako reproduktor przekazuje spore przyspieszenie na finiszu. Wonder Boy poniesie w tym biegu wagę 59 kg, a dosiądzie go Simon Planque, który wygrał w tym sezonie dwa wyścigi we Francji.

  Kolejnym koniem liczonym do walki o zwycięstwo jest (nr 6) Montmirail (Literato – Alacrite po Dr Fong), która 23 stycznia w Cagnes-Sur-Mer wystartowała po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy. Bieg po przerwie może zaliczyć do udanych, zajęła w nim trzecie miejsce na dystansie 1500 metrów w handicapie klasy 2, przegrywając wtedy z (nr 3) Yes For Ever. Ojciec Montmirail, Literato, w swojej karierze wyścigowej zarobił 970 tysięcy euro. Konie po tym reproduktorze biegając we Francji wygrały w 230 gonitwach. W siodle klaczy biegnącej z numerem 6 zobaczymy świetnego włoskiego dżokeja Cristiana Demuro z wagą 57 kilogramów. Demuro obecnie zajmuje drugie miejsce w tegorocznym rankingu jeźdźców gonitw płaskich, rozgrywanych we Francji, ma na koncie 21 wygranych gonitw.

  Mimo zwycięstwa w poprzednim starcie (nr 3) Yes For Ever (Wootton Bassett – Yes I Do po Kingsalsa) jest liczona przez francuskich ekspertów do walki o dalsze miejsca w pierwszej czwórce. Ostatni bieg zakończony na najwyższym stopniu podium w Cagnes-Sur-Mer był do tej pory jedynym jej wyścigiem w tym roku. Po jej ojcu w zeszłym sezonie w Polsce biegał ogier American Bassett, ale nie udało mu się wygrać gonitwy, trenuje go Michał Borkowski. Klacz Yes For Ever w tym wyścigu poniesie wagę 58,5 kg, a dosiądzie ją Clemet Lecoeuvre.

  Francuscy typerzy liczą również na dobry występ (nr 14) czteroletniego ogiera Forchester (Ribchester – Trainnah po Pivotal), który do tej pory wygrał w jednym biegu maiden (20 lutego 2022, Cagnes-sur-Mer, 1600 metrów). W obecnym sezonie ścigał się raz i zajął czwarte miejsce w handicapie klasy 2 na dystansie 1500 metrów na Cagnes-sur-Mer. Jego ojciec Ribchester dwa razy został czempionem milerów w Europie, a jako ogier kryjący dał dwóch zwycięzców gonitwy G3 (Krakarib i Facteur Cheval). Atutem ogiera Forchester z pewnością będzie jedna z najniższych wag w stawce (53,5 kg), dosiadać go będzie zwycięzca Prix De l’Arc de Triomphe z 2008 roku Stephane Pasquier.

  Forchester może wykorzystać atut niskiej wagi

  Trzeba też w tej gonitwie uważać na kilka koni ze statusem black type, które ostatnio nie notowały najlepszych rezultatów, ale w przeszłości biegały w wyższej klasy gonitwach, możliwościami przewyższały biegnących tu rywali i jeśli nawiążą do tych występów, mogą dziś być groźne. Są to: Amedras (nr 1), Zerostress (5), Tarida (8) i Total Knockout (9)

  Typy portalu Equidia: 10-6-14-1

  Typy Le Parisien: 14-3-4

  Typy Turfomanii: 4-6-1

  Typy L’Alsace: 3-14-10

  Następnym omawianym biegiem będzie Prix De La Mer, gonitwa nr 8 w planie dnia Traf Onlinr. Bieg maiden dla koni trzyletnich, które jeszcze nie wygrały, na dystansie 2150 metrów. Tor Cagnes-sur-Mer, wyścig rozgrywany na trawie.

  Do tego biegu swojego konia zapisała Ingrid Janackova Koplikova. Konie Czeszki dobrze radzą sobie na francuskich torach, wygrały już w tym roku w pięciu gonitwach i zarobiły w tym sezonie ponad 100 tysięcy euro. Podopieczny Koplikovej (nr 3) Ganibet (Almanzor – Gakku po Pivotal) biegał w tym sezonie dwa razy, zajmował szóste (15 luty) i siódme (26 stycznia) miejsce na Cagnes-Sur-Mer, startując na dystansie 2000 metrów. W tej gonitwie nie jest zbyt mocno liczony ale ma szansę na to, że powalczy o pierwsze płatne miejsce w karierze. Ojciec ogiera Almanzor zwyciężył w 2016 roku Prix Du Jockey Club (francuskie Derby rozgrywane w Chantilly na początku czerwca na dystansie 2100 metrów), a stanówka nim wynosi 25 tysięcy euro. Ganibeta dosiądzie Leo Russell z wagą 58 kilogramów.

  Faworytką w tej gonitwie jest (nr 10) Union Square (Cloth Of Stars – Mandheera po Bernardini), która w swoim debiucie zajęła drugie miejsce w biegu na 2000 metrów w Cagnes-sur-Mer 26 stycznia, do tej pory to jej jedyny wyścig. Jej ojciec Cloth Of Stars był bardzo dobrym koniem wyścigowym. W swojej karierze zarobił ponad 2 miliony euro i wygrał Prix Ganay (francuskie G1 rozgrywane na Paris-Longchamp na dystansie 2100 metrów), zajął także drugie miejsce w Prix De l’Arc de Triomphe. Klacz Union Square w tym biegu poniesie wagę 56,5 kilograma, a dosiadać ją będzie pierwszy dżokej wybitnego francuskiego trenera Jean-Claude Rougeta, Cristian Demuro.

  Kolejnym koniem liczonym do zajęcia wysokiego miejsca na celowniku jest (nr 4) Peixes (Zoffany – Joia po Pivotal). Ogier również startował tylko raz w swojej karierze i zajął z debiutu trzecie miejsce w Cagnes-sur-Mer w biegu na dystansie 2000 metrów. Jego ojciec Zoffany miał niezłą markę na torze i podobnie jest w hodowli. W zeszłym roku zajął 51 miejsce w rankingu reproduktorów we Francji. Ogiera Peixes dosiądzie lider czempionatu francuskich gonitw płaskich Maxime Guyon.

  O dalszą pozycję w pierwszej czwórce może powalczyć również (nr 9) Vivaiberica (Wootton Bassett – Viva Espagna po Elusive City). Klacz była druga w swoim ostatnim wyścigu (30 stycznia) na dystansie 2150 metrów na torze Cagnes-sur-Mer. Startowała w karierze dwa razy i poprawiała w porównaniu do debiutu, w którym zajęła szóste miejsce na 2150 metrów. W siodle zobaczymy doświadczonego dżokeja Stephane’a Pasquiera.

  Typy redakcji Marseillaise: 10-4-8

  Typy portalu Equidia: 10-9-4-8

  Zapraszamy do oglądania transmisji w Traf Online.

  Karol Pilich

  Na zdjęciu tytułowym Wonder Boy, który będzie jednym z faworytów Prix Jacques Geliot o godz. 13.55 w Cagnes-sur-Mer. Fot. Equidia

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły