More

  Szczepan Mazur wygrywa w Katarze po raz 25!

  Szczepan Mazur nie spuszcza z tonu i podtrzymuje dobrą passę. Od zwycięstwa w International Qatar Cup G1 wygrywa podczas każdego dnia wyścigowego. W czwartek odniósł zwycięstwo na sześcioletnim ogierze AJS Al Mared (Af Albahar – Gabie De Carerre) w gonitwie handikapowej dla czteroletnich i starszych koni czystej krwi arabskiej.

  AJS Al Mared jest trenowany przez Mohammeda H.K.Al Attiyaha, dla którego Szczepan jest jeźdźcem na pierwszą rękę. Polski dżokej jeździł na tym ogierze w sezonie 2022/2023 już pięć razy. Zajęli razem dwa drugie miejsca, ale nie udało się odnieść żadnego zwycięstwa. To się zmieniło w czwartkowe popołudnie.

  Fotofinisz omawianej gonitwy. Fot.Qrec.

  Koń Szczepana był najwyżej oceniony w dziesięciokonnej stawce, co przełożyło się na najwyższą wagę w polu (61 kg). Pozostałe konie niosły od 52,5 od 58 kilogramów. AJS Al Mared po wyjściu ze startboksu był na siódmym miejscu, ale Szczepan od początku dbał o poprawę pozycji i sukcesywnie zbliżał się do czołówki.

  Pod koniec zakrętu zrównał się z liderem. AjS Al Mared galopował bardzo lekko. Szczepan Mazur trzymał sześciolatka jeszcze w ręku, a rywale już dawno złożyli się do posyłu. Czterysta metrów przed celownikiem Szczepan ruszył do finiszu i tak naprawdę było już „pozamiatane”. AJS Al Mared poziomem wyraźnie przewyższał czwartkowych rywali i bez najmniejszego problemu wygrał, dopisując na konto Mazura 25. zwycięstwo w czempionacie jeździeckim.

  Michał Celmer

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły