More

  Gorący piątek z Traf Online na francuskich torach – ponad 4 tysiące złotych w skumulowanej puli czwórki

  W czwartek nikt nie trafił żadnej z czterech czwórek w zakładach Traf Online na wyścigi francuskie i po kumulacji w puli mamy już 3846 złotych, a więc w piątek z pewnością przekroczy ona 4 tysiące złotych. Pierwsza szansa w piątek na trafienie czwórki w gonitwie nr 3 w planie dnia Traf Online o godzinie 14.17. Będzie to Prix de Bousquet na torze Mont-de-Marsan – handicap czwartej klasy na 2450 m z udziałem aż trzynastu koni (trzy zostały wycofane). Wysokie pule gwarantowane czwórki mamy również w gonitwach nr 12 i 15 (2253 zł). W piątek 24 lutego będzie możliwość obejrzenia i obstawienia 17 wyścigów, pierwszy start zaplanowany jest na godzinę 13.40, ostatni na 18.23. Będziemy oglądać wyścigi na trzech torach: Mont-de-Marsan i Chantilly (płaskie), Paris-Vincennes (kłusaki).

  Skumulowana pula czwórki (3846 zł) będzie w gonitwie trzeciej o godzinie 14.17. W Prix de Bousquet na torze Mont-de-Marsan – handicapie czwartej klasy na 2450 m (trawa, pula nagród 12 tysięcy euro), wystartuje trzynaście koni (4-letnie i starsze). Trzy zostały wycofane, to numery 2, 12 i 14.

  Najpewniejszym koniem do walki o zwycięstwo jest jedenastoletni wałach z numerem 4 Is Sur Tille (Archange d’Or – Sable Island po Slickly), który został dopisany do tej gonitwy w terminie dodatkowym. Biega ostatnio niezbyt często, ale niezwykle równo i skutecznie. W swoich trzynastu ostatnich startach tylko raz wypadł poza pierwszą czwórkę (w październiku 2022 roku był ósmy w Pau). Cztery z tych wyścigów wygrał, sześć razy był drugi, raz trzeci i raz czwarty.

  Biegał w karierze 42 razy, wygrał 7 wyścigów i ponad 113 tysięcy euro, łącznie z premiami. W tym roku od początku jest w wysokiej formie. W styczniu i lutym zajmował drugie miejsca w handicapach klasy trzeciej w Pau na 2400 m. W jednym z nich dość wyraźnie ograł biegnące tu Cafe Saigon i Selly.

  Wysokie notowania wśród francuskich ekspertów ma także klacz z nr 5 Farzaneh (Make Believe – Firouzeh po Exchange Rate). Ta pięciolatka co prawda zajęła dość odległe miejsca w dwóch tegorocznych występach w Pau na 2000 i 2400 m (dziewiąta i dziesiąta pozycja), ale odległości na celowniku były niewielkie, Farzaneh ma przetarcie i będzie groźna. Tak było w 2022 roku, gdy potrafiła wygrać dwa wyścigi – na 1700 i 1900 m. W karierze zwyciężała cztery razy, z tego raz w Hiszpanii, na torze w Madrycie.

  Jej ojciec Make Believe nie dał dużo koni z wysokiej półki, ale wśród nich jest jedna prawdziwa gwiazda – francuski derbista Mishriff, zwycięzca Saudi Cup 2021, najwyżej dotowanego wyścigu świata (20 mln dolarów w puli nagród). W najbliższą sobotę w tegorocznej edycji Saudi Cup wystartuje znana z bardzo dobrych występów na Służewcu Lagertha Rhyme (relacja z wyścigu o godz. 19 w Polsacie Sport News).

  Szanse tych dwóch koni oceniane są bardzo wysoko, w lekkim odstępie za nimi stawiana jest pięcioletnia Selly (New Approach – Kareemah po Peintre Celebre) z nr 1, co oznacza w handicapie najwyższą wagę w polu (60 kg), Najgroźniejsi rywale poniosą jednak tylko o pół kilograma mniej. Selly w ostatnim starcie pokonała Farzaneh, ale wcześniej uległa Is Sur Tille.

  Selly zdecydowanie wyróżnia się rodowodem w tej stawce. Jej ojciec New Approach wygrał angielskie Derby, dziadek Peintre Celebre (to ojciec Ecosse’a, który był championem reproduktorów w Polsce) Łuk Triumfalny. Selly pochodzi z jednej z najsłynniejszych rodzin żeńskich, którą rozsławił ostatnio Baaeed (10 zwycięstw w jedenastu startach i drugie miejsce w rankingu najlepszych koni świata w 2022 roku za Flightline). Oba konie idą wprost od wybitnych klaczy wyhodowanych przez Elżbietę II – Highclere i Height of Fashion.

  Selly wyróżnia się rodowodem w piątkowej gonitwie o godzinie 14.17. Fot. canalturf.com

  Do walki o miejsca w czwórce mogą się też włączyć First Creation (nr 3), Le Bastan (8) i Cafe Saigon (10). Czarnym koniem może być Holympica (nr 15) z najniższą wagą w polu 55,5 kg.

  Typy Traf Online: 4-3-1-2

  Wysoka gwarantowana pula czwórki (2253 zł) będzie w wyścigu nr 12 o godzinie 16.55 w Chantilly. Prix de Belloy-en-France to bieg dla koni pięcioletnich i starszych na dystansie 2700 metrów (nagroda dla zwycięzcy 9500 euro). Handicap divise klasy 3, rozgrywany na nawierzchni PSF, wystartuje 16 aż koni.

  To trudny do typowania wyścig, w którym mamy szeroką gamę koni kandydujących do zwycięstwa. Sporo niezłych występów miał w ubiegłym roku dziesięcioletni Waldenon (Denon – Waldouma po Ajdayt) z nr 8. W tym roku jeszcze nie błysnął, ale poprawia. W styczniu w Deauville był jedenasty, a w lutym w Pornichet szósty.

  Jego groźnym rywalem może być Havana Way (Palace Episode – Farwana po Sinndar) z nr 12, który biegał w tym roku już trzy razy, ostatnio zajmował bliskie miejsca – czwarte i piąte. Na dodatek ma w siodle doświadczonego Fabrice’a Verona.

  Trzeba uważać na Charles Legend (Rajsaman – Aux Moines po Bering), który pod utytułowanym Stephanem Pasquiere może wyorzystać atut niskiej wagi (55 kg). Na włączenie się do walki o zwycięstwo na pewno stać konia z nr 9, czyli pięcioletnią klacz Feedesreves (Style Vendome – Silafee po Silver Frost). W formie jest dosiadający jej dżokej Alexis Pouchin, który wygrał w tym roku 15 gonitw. W tym roku biegała trzy razy – była ósma, czwarta i druga, jej forma wyraźnie idzie w górę. Czas na zwycięstwo?

  Kandydatami do miejsca w czwórce są także Depende (nr 4), Delta Baie (3), a także Grand Leon (2), który w tym roku biegał już pięć razy, trzy razy był na płatnym miejscu.

  Typy Traf Online: 9-4-3-2

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Is Sur Tille wygrywa wyścig. Czy powtórzy to w piątek w Mont-de-Marsan?. Fot. Turfomania

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły