More

  Wysokie pule gwarantowane czwórek i skumulowana tripla – atrakcyjna sobota z Traf Online na francuskich torach

  W piątek skumulowana pula czwórki w gonitwie nr 3 w zakładach Traf Online przekroczyła 5 tysięcy złotych. Prawidłową kolejność udało się wytypować jednemu graczowi, który zainkasował dokładnie 5188,40 zł. Wysoka była też w piątek wypłata trójki w gonitwie 17 – wyniosła 2336 zł. W sobotę w Traf Online wysokie pule gwarantowane czwórek w gonitwach nr 1, 8, 13 i 16 (2555 zł). Skumulowana pula pierwszej sobotniej tripli wynosi na starcie 1444,80 zł. W sobotę 25 lutego będzie możliwość obejrzenia i obstawienia aż 18 wyścigów, pierwszy start zaplanowany jest na godzinę 13.05, ostatni na 18.20. Będziemy oglądać wyścigi na trzech torach: Chantilly (płaskie), Auteuil (stiplowe) i Saint Galmier (kłusaki).

  Gonitwa pierwsza w sobotę w zakładach Traf Online ma gwarantowaną pulę czwórki (2555 zł). Start o godzinie 13.05. W Prix de la Route du Milieu na torze Chantilly – handicapie divise trzeciej klasy na 1900 m (PSF, pula nagród 19 tysięcy euro), wystartuje 15 koni (5-letnie i starsze).

  Francuscy eksperci najwyżej oceniają szanse (notowania około 5:1) w tej gonitwie klaczy z nr 14 Girly Pearl (Planteur – Doun Pearl), na której pojedzie znakomity włoskie dżokej Cristian Demuro, aktualnie drugi w klasyfikacji jeźdźców we Francji w sezonie 2023 (wygrał 21 wyścigów) za Maximem Guyonem (41 zwycięstw). Girly Plearl to córka francuskiego derbisty Planteura, którego syn Plontier jest świetnie znany polskim kibicom ze zwycięstw na Służewcu, we Francji, a nawet w Hiszpanii.

  Siedmioletnia klacz ma w tym roku na koncie trzy udane starty, w których zajmowała dwa razy drugie i raz trzecie miejsce. Ostatni start był 6 lutego właśnie w Chantilly (na 2100 m), była wówczas pod Demuro druga, przegrywając wyścig zaledwie o szyję, krótką bijąc Ayanę (nr 12), z którą dziś zmierzy się ponownie. Atutem obu klaczy jest niska waga 55,5 kg.

  Ayana (Campanologist – Arctica po Iffraaj), notowana około 9:1, będzie dosiadana przez Alexisa Pouchina, który świetnie jeździ w tym roku (czwarte miejsce, 16 zwycięstw). Forma siedmioletniej klaczy idzie w górę, bo ostatnio była w Chantilly trzecia, a wcześniej w Deauville w styczniu szósta i trzynasta. W karierze biegała 60 razy, odniosła 4 zwycięstwa i wygrała prawie 100 tysięcy euro.

  W dobrej formie w tym roku jest też koń z nr 4, czyli Senepark (Soul City – Senetosa po Almutawakel), który biegał cztery razy i ostatnio zajął drugie miejsce w handicapie w Chantilly na podobnym dystansie 1800 m, walcząc do końca o zwycięstwo. Pojedzie na tym dziewięcioletnim wałachu świetnie go znający stały jeździec Thomas Trullier i to jest dodatkowy atut, choć waga wysoka (59 kg). Notowania także około 9:1.

  Z numerem 9 wystartuje z notowaniami około 8:1 Karioitahi (Mukhadram – Keyta Bonita po Denon), który dzięki dosiadowi Corentina Berge poniesie tylko 56,5 kg. Ta sześcioletnia klacz dość słabo zaczęła sezon, zajmując 27 stycznia w Deauville w handicapie klasy trzeciej na 1900 m dziesiąte miejsce, ale 6 lutego w Chantilly poprawiła. Pod tym samym jeźdźcem co dziś była krótko czwarta w handicapie na 2100 m. Jej ojcem jest Mukhadram, którego syn Timemaster od kilku sezonów jest jedną z największych gwiazd polskich wyścigów.

  Do walki o miejsca w czwórce mogą się także włączyć: trenowany w Niemczech Wild Gypsy Boy (nr 1), ale ma najwyższą wagę w polu 60 kg, a także Salies (nr 2), która jednak nie biegała od maja 2022 roku.

  Typy portalu Equidia: 1-4-9-14.

  Gonitwa ósma w sobotę w zakładach Traf Online ma gwarantowaną pulę czwórki (2555 zł). Start o godzinie 15.15. W Prix Beugnot na torze Auteuil – wyścig płotowy, handicap divise (rangi Listed) na 3600 m (pula nagród 110 tysięcy euro), wystartuje 16 koni (5-letnie i starsze).

  Dość zdecydowanym faworytem (około 4:1) jest z nr 10 Six One (Hunter’s Light – Silky Steps po Nayef), znakomitego trenera Francoisa Nicolle’a. Ten sześcioletni wałach biegał 16 razy, wygrał trzy wyścigi, w ubiegłym roku był dwa razy drugi w gonitwach płotowych Listed właśnie w Auteuil. W swoim ostatnim starcie 2 stycznia w Pau zajął czwarte miejsce w handicapie na 3800 m z wysoką wagą 69,5 kg (teraz 67 kg). Pojedzie na nim ponownie Angelo Zuliani. Jest synem ogiera Hunter’s Light, podobnie jak czołowy trzylatek poprzedniego sezonu na Służewcu Kaneshya.

  Trener Nicolle wystawia w tej gonitwie także innego sześcioletniego wałacha, z nr 4 (notowania 12:1) Moujik (Siyouni – Balashkova po Montjeu), na którym pojedzie Kevin Nabet, znany z sukcesów na polskiej hodowli Tunisie. Moujik na 17 startów wygrał sześć wyścigów. Jest w dobrej formie, w listopadzie wygrał handicap w Fontainebleau, a 7 stycznia był trzeci w Pau na 3800 m.

  Ze sporymi szansami w tej gonitwie pobiegnie z nr 16 i najniższą wagą w polu (63,5 kg) Lucky One (Authorized – Lady Anouchka po Vettori) pod Corentinem Smeuldersem. Ten ośmioletni wałach w sezonach 2020-2022 biegał z powodzeniem w Anglii, od czerwca 2022 jest na stałe we Francji. 13 listopada wygrał wyścig handicapowy w Auteuil na 4300 m, a 25 stycznia był trzeci w Pau, pod jeźdźcem, który dziś też na nim pojedzie.

  Typując czwórkę, warto też uwzględnić konie numer 12, 3, 13 i 6.

  Typy portalu Equidia: 16-10-12-3

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym 6 lutego w Chantilly wygrywa Hackle Setter przed Girly Pearl i Ayaną. Dziś te konie zmierzą się ponownie. Fot. geny.com

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły