More

  Kumulacja tripli i pięć czwórek – w poniedziałek 17 gonitw z Francji w Traf Online

  W poniedziałek w Traf Online czeka nas kumulacja tripli (pula ponad 540 złotych) już od gonitwy pierwszej oraz pięć czwórek. Obstawienie kolejności pierwszej czwórki będzie możliwe w wyścigach nr: 2, 7, 17, dla których pula gwarantowana to 2066 zł i nr 12, 14 z pulą gwarantowaną 1666 zł. Biegi będą rozgrywane na obiektach Cagnes-sur-Mer (gonitwy płaskie), Le Croise-Laroche (kłusaki) i w Nantes (kłusaki). Pierwszy start o godzinie 13.25, natomiast ostatni został zaplanowany na 18.12. W niedzielę w Traf Online odnotowaliśmy kilka wysokich wypłat, m.in. 1679 zł za czwórkę i 997 zł za trójkę. Czeska trenerka Ingrid Janackova Koplikova w poniedziałek znów powalczy o zwycięstwo we Francji, a w piątek trenowany przez nią czeski wicederbista Stronger Together zajął trzecie miejsce w gonitwie w Arabii Saudyjskiej.

  Pod kątem gry, ale także pod względem sportowym, w poniedziałek ciekawie zapowiada się Prix De Grasse (gonitwa 2 w planie dnia Traf Online o godzinie 13.50) w Cagnes-sur-Mer dla koni czteroletnich i starszych na dystansie 2150 metrów z pulą nagród 50 tysięcy euro. Handicap divise klasy drugiej, rozgrywany na trawie. Do tego wyścigu zostało zapisanych 16 koni.

  Spośród licznej stawki na jednego z faworytów wyłania się (nr 11) Craps (Wootton Bassett – Ironique po Smart Strike), który po dwumiesięcznej przerwie od ścigania zaprezentował się bardzo dobrze. W ostatnim biegu (16 stycznia) zajął drugie miejsce na dystansie 2150 metrów w handicapie klasy 2, na torze Cagnes-Sur-Mer. Jego ojciec Wootton Bassett był niepokonany jako dwulatek w Anglii i Francji. Wygrał między innymi Prix Jean-Luc Lagardere (francuskie G1 dla dwulatków na 1400 metrów).

  Jako reproduktor również odnosi duże sukcesy, obecnie zajmuje piąte miejsce we francuskim rankingu ogierów kryjących (stanówka wynosi 150 tysięcy euro, przeniósł się do Francji do Coolmore). Jego syn Almanzor, francuski derbista, jest wielokrotnym zwycięzcą gonitw G1, wygrał Champion Stakes (brytyjskie G1 dla koni trzyletnich i starszych na dystansie 1600 metrów). Ogier Craps w poniedziałek poniesie wagę 57 kilogramów, a dosiadać go będzie Stephane Pasquier.

  Kolejnym koniem mocno liczonym do walki o zwycięstwo jest (nr 9) Cuncerto (Kendargent – Fa Ul Cuncert po Poet’s Voice), który po ośmiomiesięcznej przerwie wrócił do ścigania. W poprzednim sezonie zajął szóste miejsce w gonitwie G3 (2100 m) na Longchamp (17 kwietnia). Na kolejny jego start trzeba było czekać do 13 stycznia tego roku, gdy zajął trzecie miejsce w gonitwie 3 klasy na dystansie 2000 metrów w Pau. Potem w Cagnes-Sur-Mer (30 stycznia) zajął drugą pozycję w gonitwie tej samej klasy.

  Jego ojciec Kendargent był dobrym milerem i daje nieźle biegające w sprintach dwulatki. Obecnie zajmuje dziewiąte miejsce we francuskim rankingu reproduktorów. Klacz Moonara, córka ogiera Kendargent, biegała w Polsce w sezonie 2022. W czterech startach udało się jej raz wygrać, klacz jest w treningu Saliha Plavac. W tym wyścigu ogier Cuncerto poniesie wagę 57,5 kg, a w siodle zobaczymy Anthonego Crastusa (szósty w rankingu jeźdźców gonitw płaskich).

  Do rywalizacji o dalsze miejsca w pierwszej czwórce powinien włączyć się (nr 1) Thunderspeed (Night of Thunder – Marmoom Flower po Cape Cross). Ogier po czteromiesięcznej przerwie spisał się słabo w ostatnim wyścigu (20 stycznia). Zajął odległe 13. miejsce na torze w Deauville w handicapie klasy 2 na dystansie 2500 metrów. Jest synem świetnego ogiera Night of Thunder, który zwyciężył w Qipco 2000 Guineas Stakes w Newmarket na dystansie jednej mili (1600 metrów), stanówka nim wynosi w tym roku 100 tysięcy euro. Jest on ojcem dwukrotnego zwycięzcy Wielkiej Warszawskiej Night Tornado. W siodle Thunderspeeda zobaczymy czempiona zeszłego roku Maxime’a Guyona (60 kg).

  W tej gonitwie z pewnością warto również zwrócić uwagę na (nr 3) klacz Interstella (Nutan – Invisible Flash po Invisible Spirit). Jest niepokonana od 5 stycznia, wygrała już w tym roku w czterech gonitwach (wszystkie na dystansie 2150 metrów) w Cagnes-Sur-Mer. Jednak jej poprzednie biegi były z nieco słabszymi końmi (klasa 3 i raz klasa 4). Jej ojciec Nutan jest niemieckim derbistą z 2015 roku. W siodle klaczy Interstella zobaczymy dżokeja Fabrice’a Verona (59 kg), który zajmuje 12. miejsce w tegorocznym rankingu jeźdźców.

  Typy poertalu Equidia: 9-12-1-11-10

  Typy L’Alsace: 5-3-1

  Typy Le Parisien: 11-1-2

  Typy Province Courses: 11-4-5

  Typy Marseillaise: 11-2-5

  Kolejną ciekawie zapowiadającą się gonitwą (nr 6 w planie dnia Traf Online) jest Prix De La Mediterranee o godzinie 14.55. Handicap dla koni trzyletnich na dystansie 2150 metrów na torze Cagnes-Sur-Mer. Bieg rozgrywany na bieżni trawiastej.

  Do tej gonitwy czeska trenerka Ingrid Janackova Koplikova (w tym roku już 7 zwycięstw we Francji) zapisała dwa konie. Mocniej z tej dwójki liczony jest pochodzący z Irlandii (nr 2) Shahbandar (Storm The Stars – Taaqah po Arch). Jego ojcem jest Storm The Stars, który był drugi w irlandzkim Derby i trzeci w Epsom Derby w Anglii. Shahbandar zadebiutował 19 stycznia tego roku i zajął czwarte miejsce w Cagnes-Sur-Mer na dystansie 1500 metrów. Do tej pory jego najlepszym wynikiem jest drugie miejsce (18 lutego) w biegu maiden na dystansie 1600 metrów w Cagnes-sur-Mer. Ogiera dosiądzie Clement Lecoeuvre (58,5 kg), który w tym sezonie wygrał 10 gonitw.

  Trenowany przez Ingrid Janackovą Koplikovą Shahbandar 18 lutego zajął w Cagnes-sur-Mer drugie miejsce. Fot. Equidia

  Drugi koń ze stajni Czeszki to (nr 5) Biriatou (Wings of Eagles – Logjam po Royal Academy), który w poprzednim starcie pokazał się z bardzo dobrej strony, zajmując drugie miejsce w gonitwie sprzedażnej na dystansie 2150 metrów w Cagnes-sur-Mer. Jego ojciec Wings of Eagles jest angielskim derbistą, ale jako reproduktor nie dał jeszcze żadnego wybitnego konia. Ogiera dosiadać będzie Alexis Puchin (53,5 kg).

  Konie trenowane przez Janackovą Koplikovą biegają teraz nie tylko we Francji, ale nawet w Dubaju i w Arabii Saudyjskiej. Dzień przed Saudi Cup, podczas festiwalu wyścigowego w Rijadzie, podopieczny tej trenerki, czteroletni Stronger Together (Buratino – Marmaria po Limpid), zajął pod Cristianem Demuro trzecie miejsce w handicapie na 2100 m z pulą nagród 500 tysięcy dolarów. Zarobił dla swej właścicielki Jany Dufkovej 50 tysięcy dolarów. W ubiegłym roku Stronger Together zajął drugie miejsce w czeskim Derby w Pradze za Queen of Beaufay.

  Faworytką w tej gonitwie jest jednak (nr 3) Mitumba (Ribchester – Military Angel po Big Brown). Klacz zanotowała bardzo dobry ostatni start (22 stycznia), wygrała w Cagnes-Sur-Mer na dystansie 2000 metrów w gonitwie maiden. Jej ojciec Ribchester dwukrotnie był najlepszym milerem w Europie, stanówka nim obecnie wynosi 7500 euro. W Polsce po tym ogierze biegała w 2022 roku Queen of Warsaw, jednak w żadnym z trzech startów nie zajęła lepszej pozycji niż piąte miejsce. Klacz Mitumba poniesie wagę 57 kg, a w jej siodle zobaczymy młodego jeźdźca Enzo Crubleta.

  Do rywalizacji o wysoką pozycję trzeba również liczyć (nr 1) La Gite (Sioux Nation – Andrina po Tertullian), która w tym sezonie startowała już trzy razy. Klacz od stycznia jest w dobrej formie, wygrała w dwóch gonitwach i raz zajęła drugie miejsce. Ścigała się w biegach na dystansach 2000 i 2150 metrów w Marsylii na Pont De Vivaux i Cagnes-sur-Mer. Jej ojciec Sioux Nation wygrał Phoenix Stakes (G1 w Irlandii dla dwulatków na 1200 metrów). Stanówka tym reproduktorem wynosi 17 i pół tysiąca euro. W siodle klaczy Le Gite zobaczymy Anthonego Crastusa (59 kg).

  Typy portalu Equidia: 3-2-4-1

  Typy Marseillaise: 3-2-1

  Zapraszamy do oglądania transmisji w Traf Online.

  Karol Pilich

  Na zdjęciu tytułowym Interstella, jedna z faworytek gonitwy w Cagnes-sur-Mer o godz. 13.50. Fot. Equidia

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły