More

W poniedziałek wypłata ponad 2000 zł, a we wtorek na francuskich torach trzy czwórki z wysokimi pulami gwarantowanymi w Traf Online

Tydzień w zakładach wzajemnych Traf Online rozpoczęliśmy od wysokiej wygranej. W poniedziałek wypłata za prawidłowe wytypowanie czwórki w gonitwie nr 17 wyniosła 2066 zł za 3 zł. We wtorek obstawianie czwórek będzie możliwe w wyścigach nr: 2, 10 i 16 w planie dnia Traf Online. W każdej z nich pula gwarantowana wynosi 2404 zł, ale zakłady zwyczajny, dwójka i trójką są przygotowane we wszystkich siedemnastu wtorkowych gonitwach. Do tego triple i kwinty, w których pule gwarantowane wynoszą 1444 zł. Wyścigi będą rozgrywane na trzech torach: w Fontainebleau (gonitwy płotowe i przeszkodowe), Paris-Vincennes i Cagnes-sur-Mer (kłusaki). Pierwszy start o godzinie 13.25, ostatni został zaplanowany na 18.15.

Wtorkowe transmisje i zakłady rozpoczniemy od gonitwy przeszkodowej Prix des Daguets na dystansie 3600 metrów na torze w Fontainebleau o godz. 13.25. Jest to wyścig conditions dla cztero i pięcioletnich klaczy z pulą nagród 26 tysięcy euro. Będzie to dla kibiców dobra rozgrzewka, w której wystartuje tylko sześć koni, a więc znacznie łatwiej jest o trafienie.

Wyróżniają się w stawce klacze z nr 4 i 3. W porannych notowaniach (2,2:1) faworytką była czteroletnia Joika d’Herodiere (Voiladenuo – Myrtille d’Herodiere po Rifapour), która jest trenowana przez Francoise’a Nicolle, aktualnie lidera klasyfikacji trenerów gonitw skakanych we Francji – 15 zwycięstw w tym sezonie i z premiami ponad 600 tysięcy euro wygranych przez jego konie. W ubiegłym roku Nicolle został championem trenerów we Francji w tej specjalności, jego konie wygrały 7,3 mln euro (z premiami 8,2 mln). Co prawda większą liczbę gonitw wygrały konie trenowane przez duet Lageneste i Macaire (206 zwycięstw przy 172 Nicolle’a), ale o triumfie w championacie trenerskim we Francji decyduje suma nagród.

Joika d’Herodiere w tym roku jeszcze nie biegała, jako trzylatka udanie zaczęła karierę w sezonie 2022. W sześciu startach zwyciężyła raz, uzbierała ponad 54 tysiące euro. W trzecim starcie na prestiżowym torze w Auteuil wygrała wyścig płotowy na 3000 metrów aż o 13 długości, a w kolejnej swojej gonitwie na tym samym hipodromie była czwarta w Listed na 3600 m.

W dwóch ostatnich startach została przestawiona na przeszkody. W Compiegne zajęła we wrześniu trzecie miejsce, a wyścigu Listed w Auteuil w październiku nie ukończyła. Od tamtej pory nie startowała. Jej rating wynosi 66 i jest zdecydowanie najwyższy w tej stawce, z tym, że jest on za wyścigi płotowe, na przeszkodowy jeszcze pracuje. Pojedzie na niej Angelo Zuliani, który w tym roku wygrał cztery wyścigi.

O rok starsza jest Impulsion Allen (Fly With Me – Reaction po Saint Des Saints), która ma notowania 2,8:1. Będzie jej dosiadał stały jeździec Felix de Giles, który skutecznie jeździ w tym roku, ma 11 zwycięstw na koncie i jest drugi w klasyfikacji za Clementem Lefebvre (wygrał 14 razy).

Pięcioletnia klacz, która jest wnuczką legendy wśród stiplowych reproduktorów Saint Des Saints, biegała dotąd tylko pięć razy, bowiem późno zaczęła karierę – w sezonie 2022 jako czterolatka. Dotąd biegała tylko wyścigi płotowe, w przeszkodach będzie debiutować. Rating ma znacznie niższy od opisywanej powyżej rywalki – 58. W drugim swoim starcie w karierze, 30 października, wygrała płoty w Argentan na 3600 m.

Jej atutem w tym wyścigu będzie tegoroczne przetarcie, bowiem biegała już dwa razy w 2023 roku. 4 stycznia w Pau była druga w gonitwie płotowej na 3500 m, a 1 lutego wygrała wyścig handicapowy na tym samym torze na 3800 m o dwie długości. Niewiadomą jest, jak w debiucie będzie sobie radziła z pokonywaniem przeszkód.

Największe doświadczenie w tej stawce w gonitwach przeszkodowych ma biegnąca z nr 1 Inea Jap (Great Pretender – Beaba Jap po Califet) z notowaniami 11:1. Można powiedzieć, że ta pięciolatka jest koniem rodzinnym. Została wyhodowana w stadninie Dubourgów, trenuje ją Christophe Dubourg, a pojedzie na niej Kilian Dubourg, który w sezonie 2022 zajął trzecie miejsce w klasyfikacji jeźdźców stiplowych we Francji, wygrywając 74 wyścigi. Przed nimi byli tylko James Reveley (95) i Clement Lefebvre (82).

Inea Jap poniesie najwyższą wagę w polu 70 kg, trzy kilogramy więcej od faworytki. Zaczęła biegać jako czterolatka w sezonie 2022 i zaliczyła osiem występów, debiutowała piątym miejscem w gonitwie płaskiej, później były trzy niezbyt udane biegi w płotach (piąte, siódme miejsce i raz zatrzymana). W czterech startach w przeszkodach była trzecia, szósta i druga, ale ostatniego wyścigu 4 grudnia w Craon na 3850 m nie ukończyła.

Jej stiplowy rating wynosi tylko 52, ale z racji doświadczenia w przeszkodach i dosiadu Kiliana Dubourga, który wcześniej jechał na niej tylko raz (w marcu 2022), klacz może postarać się o niespodziankę i zagrozić faworytkom. W tym wyścigu generalnie może być łatwo o niespodzianki, bo te klacze są tak naprawdę dopiero na początku swojej przygody z wyścigami przeszkodowymi.

Klacz z nr 6 Jeanne de Guye wygrała w ubiegłym roku jeden wyścig w płotach. Z kolei nr 5 Journee d’la Femme ma na koncie trzecie miejsce w tym roku w swoim debiucie w gonitwie przeszkodowej 12 lutego na torze Maure/Bretagne i biorąc pod uwagę dosiad znakomitego Clementa Lefebvre’a, nie można jej lekceważyć. Obie mają notowania w granicach 8:1. Mimo nielicznej stawki, zapowiada się ciekawa i emocjonująca rozgrywka.

Typy portalu Equidia: 3-4-6

Pierwszą we wtorek czwórkę z pulą gwarantowaną 2404 zł będzie można obstawiać w gonitwie numer 2 w planie dnia w Traf Online. Będzie to gonitwa dla kłusaków Prix Sedan na torze Paris-Vincennes na dystansie 2100 m z pulą nagród 57 tysięcy euro o godzinie 13.50. Zostało do niej zgłoszonych 16 koni, ale wystartuje 15, bo kłusak z nr 13 został wycofany.

Gazoline du Seux wystartuje na torze Paris-Vincennes ze sporymi szansami na zwycięstwo. Fot. Equidia

Zobaczymy w tym wyścigu siedmioletnie i starsze kłusaki. Jak na tak liczną stawkę dość mocnym faworytem (3,5:1) jest z numerem 10 Dats So Cool. Ten ośmioletni wałach w tym roku startował już cztery razy, trzy z tych wyścigów były udane, a w ostatnim zaimponował formą, wygrywając w Laval na dłuższym dystansie 2850 m.

Wydaje się, że jego najgroźniejszymi rywalkami mogą być dwie siedmioletnie klacze, biegnąca z numerem 1 Geisha Speed (6:1), która w tym roku już dwa razy startowała na torze Vincennes na dystansie 2850 m, zajmując drugie i siódme miejsce, a także z nr 15 Gazoline du Seux (6:1), która miała dwa udane występy w styczniu i lutym na Vincennes, gdy zajmowała drugie i trzecie miejsce. Będzie nią powoził Matthieu Abrivard.

Nie można też lekceważyć powożonej przez Alexandre Abrivarda Apple Wise As (notowania 9:1), także siedmioletniej klaczy, która jednak w tegorocznych startach zajmowała dalsze miejsca. Z kolei gwiazdor wyścigów kłusaków we Francji Jean-Michel Bazire będzie powożącym dziewięcioletniego ogiera Va’pensiero Gar (7:1) i może włączyć się do walki o zwycięstwo. Ten koń ostatnio był zdyskwalifikowany, ale wcześniej dwa razy wygrywał i raz był drugi.

Typy portalu Equidia: 10-1-3-14-15

Typy L’Alsace: 10-1-14

Typy Le Parisien: 10-1-12

Typy Province Courses: 10-1-14

Typy Europe 1: 14-10-7

RZ

Na zdjęciu tytułowym Joika d’Herodiere, jedna z faworytek wyścigu przeszkodowego w Fontainebleau o godz. 13.25. Fot. canalturf.com