More

  Joanna Pawlak najlepsza w Traf Eventing Tour

  W piątek wieczorem w Krakowie odbył się w ramach Cavaliady finał Traf Eventing Tour. Ostatni konkurs wygrała Daria Kobiernik, awansując na drugą lokatę w klasyfikacji generalnej. Joanna Pawlak zwyciężyła w całym Traf Eventing Tour 2022/2023. Rozgrywki jednocześnie były Halowym Pucharem Polski w WKKW.

  Daria Kobiernik wygrała w Krakowie piątkowy konkurs w ramach Cavaliady – Traf Eventing Tour. Nagrody wręczał dyrektor Toru Wyścigów Konnych Służewiec i szef spółki Traf Dominik Nowacki

  W pierwszym finałów podczas Cavaliady w Krakowie – Traf Eventing Tour i Halowego Pucharu Polski WKKW, o nagrodę Traf – Zakłady Wzajemne – na starcie stanęło 9 par. Dzisiejsza trasa okazała się być wymagająca. Nikomu nie udało się pokonać pierwszego parkuro-crossu bez punktów karnych. W rozgrywce wystąpiła najlepsza szóstka, a bardzo dynamiczna jazda i ciasne zakręty zapewniły pewne zwycięstwo Darii Kobiernik na wyhodowanej przez siebie klaczy Ideal Girl.

  Podium zwycięzców klasyfikacji generalnej Traf Eventing Tour

  Miejsce drugie zajęła amazonka KJ Pawlak Equestrian Wrocław – Joanna Pawlak na klaczy Fantastic Frieda. Równa i wysoka forma tej zawodniczki w każdym z etapów w Warszawie, Poznaniu, Sopocie i podczas finału w Krakowie poskutkowała tym, że to właśnie ona została zwyciężczynią TRAF Eventing Tour w tym sezonie rozgrywek. W żadnym z konkursów nie opuszczała ona najlepszej trójki.

  Radość zwyciężczyni

  „Jestem ogromnie szczęśliwa, to moje pierwsze zwycięstwo w tym cyklu w karierze. Ta edycja była dla mnie niesamowita, przez wszystkie etapy zajmowałam czołowe lokaty. Dziś jechałam w rozgrywce jako ostatnia, wiedziałam, że Daria prowadzi i że jeżeli przejadę bez błędów to prawdopodobnie uda się utrzymać pozycję liderki i tak się stało. Walka była bardzo wyrównana i do samego końca, dziś dopisało mi szczęście i jestem bardzo zadowolona.” – mówiła Joanna Pawlak.

  Panowie tym razem nie dali rady płci pięknej

  Na drugim miejscu w tabeli uplasowała się Daria Kobiernik z Zielonogórskiego KJ Przylep-Lotnisko, a na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko – Paweł Warszawski.

  Źródło: krakow.cavaliada.pl

  Fot. Marta Flatow

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły