More

W poniedziałek wysoka pula pierwszej tripli i 17 gonitw z francuskich torów w Traf Online

W poniedziałek Traf Online oferuje 17 wyścigów rozgrywanych we Francji. Podczas transmisji będzie możliwość obstawienia trzech czwórek, pierwsza już w biegu drugim o godzinie 13.50 (pula gwarantowana 2253 zł), następne w wyścigu 7 (pula gwarantowana 2553 zł), zaplanowanym na 15.17 i w gonitwie nr 10 o 16.10 (pula gwarantowana 1553 zł). Mamy również kumulację tripli (trzeba wytypować zwycięzców trzech pierwszych biegów), począwszy już od gonitwy otwierającej dzień w Traf Online (godz. 13.25). Wyjściowa pula wynosi ponad 880 zł. W poniedziałek relacjonowane na żywo będą wyścigi z torów Marseille-Borely (gonitwy płaskie), Toulouse (płaskie), Caen (kłusaki) i Le Croise-Laroche (kłusaki).

Pierwsza gonitwa, którą dla Państwa przeanalizujemy, to Prix De Saint-Etienne na torze Caen. Start został zaplanowany na godzinę 13.50 i będzie to drugi bieg w poniedziałkowym programie. Wyścig rozegrany zostanie na dystansie 2450 metrów, obejrzymy w nim zmagania kłusaków (sulki), a do startu zapisanych zostało 16 koni. Ta gonitwa obejmuje zakład czwórkowy, którego pula gwarantowana wynosi 2253 zł.

Zdaniem ekspertów z portalu Equidia mocnym kandydatem do walki o zwycięstwo powinien być (nr 5) Helios Somolli, dla którego to będzie pierwszy start od ponad miesiąca. Jednak trzeba mieć na uwadze to, że sześciolatek w swoim poprzednim biegu zajął dopiero 11. miejsce na paryskim Vincennes, w gonitwie tej samej kategorii, na dystansie 2850 m. Ostatni raz wygrał w czerwcu ubiegłego roku na torze Caen, startując na 2450 metrów. Może tym razem tor ten znów okaże się dla niego szczęśliwy, a przerwa doda mu świeżości. Powozić nim będzie Mathias Dudoit, mający w tym sezonie na koncie jedno zwycięstwo.

Głównym jego rywalem wydaje się być faworyzowany przez L’Alsace i Province Courses (nr 2) Helios Si. Sześciolatek jest w dobrej dyspozycji. W tym sezonie ścigał się trzy razy, dwukrotnie zajmował drugie miejsce w Graignes (2725 m) oraz Saint-Brieuc (3175 m) i raz odniósł zwycięstwo w Nantes (3025 m). Pobiegnie po raz pierwszy od miesiąca. W poniedziałek przekonamy się czy dłuższa przerwa pomoże mu w wygraniu drugiego wyścigu obecnego sezonu. W sulce zobaczymy jego trenera, którym jest doświadczony Sebastien Hardy. Powożący wziął udział w ponad dziesięciu tysiącach wyścigów.

Na zajęcie miejsca w pierwszej czwórce ma szansę (nr 13) Esteban Jiel. Dziewięciolatek w tym roku nie przybiegł lepiej niż na trzecim miejscu, taką lokatę zajął dwa razy na paryskim obiekcie Vincennes, startując na dystansach 2700 m i 2100 m. Ostatnie jego zwycięstwo miało miejsce 13 marca ubiegłego roku, biegł wtedy w Cagnes-Sur-Mer na 2150 metrów. Koń jest doświadczony, zadebiutował 5 czerwca 2017 roku w Arras (2400 metrów). W osiągnięciu jak najlepszego wyniku pomoże mu Francois Lagadeuc, zbliżający się do tysiąca zwycięstw w karierze (925 wygranych wyścigów).

Do zmagań o kolejne miejsca w gronie najlepszych czterech koni na mecie może dołączyć (nr 3) Glorioso Bello. Siedmiolatek ma już na swoim koncie osiem startów w tym sezonie, które wyglądają solidnie, mimo dwóch dyskwalifikacji. W każdym ukończonym wyścigu nie przybiegł na metę gorzej niż na trzeciej pozycji. Wygrał dwukrotnie, na obiektach w Mauquenchy oraz Vincennes, oba biegi na dystansie 2850 metrów. Na tych samych torach zajął dwa razy drugie miejsce na 2100 i 2150 metrów. Po wynikach widać, że koń jest w dobrej formie i pokazuje wszechstronność na różnych dystansach. Powozić nim będzie młody Julien Travers, który wygrał dotychczas 75 gonitw.

Helios Somolli będzie jednym z faworytów wyścigu Prix De Saint-Etienne na torze Caen o godz. 13.50. Fot. Equidia

Typy portalu Equidia: 5-15-13-12

Typy Le Parisien: 13-5-2

Typy L’Alsace: 2-7-10

Typy Province Courses: 2-5-13

Następnym analizowanym biegiem będzie Prix Du Fort Saint-Nicolas (Maiden) o godzinie 14.42 na torze Marseille-Borely. Jest to piąta gonitwa w planie Traf Online. Wyścig zostanie rozegrany na dystansie 2000 metrów i jest przeznaczony tylko dla koni trzyletnich pełnej krwi angielskiej.

W 12-konnej stawce zobaczymy dwójkę debiutantów: (nr 11) Ohime (Garswood – Ponentina po Lando) i (nr 12) Cusano (Harry Angel – Negra Del Oro po Danehlill Dancer). Biorąc pod uwagę typy francuskich dziennikarzy portalu Equidia gonitwa ma dwójkę faworytów, którymi są (nr 3) Peixes i (nr 4) Way To Marseille.

Pierwszy z tej dwójki (nr 3) Peixes (Zoffany – Joia po Pivotal) biegał do tej pory tylko raz. Ogier w debiucie zajął dobre trzecie miejsce w Cagnes-Sur-Mer na dystansie 2000 metrów. Jego ojciec Zoffany w 2015 roku był jednym z najlepszych reproduktorów w Europie, jako dwulatek wygrał Phoenix Stakes (G1 w Irlandii dla dwulatków na 1200 m). Stanówka tym ogierem w 2021 roku wynosiła 20 tysięcy euro. W poniedziałek przekonamy się czy drugi start Peixesa będzie lepszy od debiutu. Dosiądzie go ponownie Aurelien Lemaitre, zajmujący obecnie trzecie miejsce w tegorocznym rankingu (we Francji) jeźdźców gonitw płaskich.

Kolejnym mocno liczonym koniem jest (nr 4) Way To Marseille (Galiway – Carchi po Kyllachy), który jest zdecydowanie bardziej doświadczony od głównego rywala. Trzylatek wziął udział w pięciu gonitwach, a jego najlepszym wynikiem jest zajęcie drugich miejsc (16 stycznia i 27 lutego) w Cagnes-Sur-Mer na dystansie 2150 metrów. Pierwsze potomstwo po ogierze Galiway stanęło na starcie w 2019 roku, od tamtej pory jeden koń po nim wygrał w gonitwie G1 (Champion Stakes na torze Ascot). Syn Galiway, Sealiway, zajął 16. miejsce w zeszłorocznej Nagrodzie Łuku Triumfalnego. Stanówka tym ogierem obecnie wynosi 30 tysięcy euro. W siodle Way to Marseille zobaczymy Clementa Lecoeuvre’a.

Do rywalizacji o kolejne miejsce w czołowej czwórce jest liczona (nr 6) Elauneil (Dabirsim – Age Of Refinement po Pivotal). Klacz irlandzkiego pochodzenia ma na koncie dwa biegi w karierze. W debiucie (19 stycznia) zajęła dobre drugie miejsce w Cagnes-Sur-Mer na dystansie 1500 metrów. Drugi jej wyścig nie był już tak udany, trzylatka startując 7 lutego na tym samym obiekcie i dystansie przybiegła na czwartej pozycji. Jej ojciec Dabirsim był niepokonany jako dwulatek, a jako reproduktor zajął wysokie szóste miejsce we francuskim rankingu ogierów kryjących w 2022 roku. Klacz poniesie wagę 56,5 kilograma, a dosiadać jej będzie Anthony Crastus.

Kolejnym koniem branym pod uwagę, w kontekście walki o dalsze miejsca płatne, jest (nr 10) Belle Et Grise (Kendargent – Et En Meme Temps po Motivator), mająca za sobą tylko jeden wyścig w karierze. Klacz w premierowym wyścigu, 26 stycznia w Cagnes-Sur-Mer na dystansie 2000 metrów, zajęła czwarte miejsce. Jej ojciec Kendargent był dobrym milerem, a jako reproduktor daje niezłe dwulatki i przekazuje sporo szybkości. Stanówka ogierem obecnie kosztuje 17 tysięcy euro. Belle Et Grise dosiądzie Tony Piccone.

Typy portalu Equidia: 4-3-6-10

Zapraszamy do oglądania transmisji w Traf Online.