More

  16 gonitw, dwie czwórki z wysokimi pulami i gonitwy Pattern w Auteuil w niedzielę w Traf Online

  W niedzielę w Traf Online można oglądać i obstawiać 16 gonitw z Francji. Konie będą ścigać się na torach: Lyon Parilly (wyścigi płaskie, płotowe i przeszkodowe), Auteuil (płotowe i przeszkodowe) i Reims (kłusaki). Będzie możliwość obstawienia dwóch czwórek z wysokimi pulami gwarantowanymi – 3057 zł. Obie czwórki zaplanowane są na paryskim torze Auteuil (o godz. 15.15 i 17.35), gdzie zostaną rozegrane dwie gonitwy rangi G3 (z udziałem konia trenowanego w Czechach przez Josefa Vanię jr) i jedna Listed. Wiele dwójek i trójek ma podwyższone pule nagród. Dodatkowo pierwsza tripla jest skumulowana, gra rozpocznie się od 474,60 zł. Skumulowana jest też pula kwinty (gonitwy 2-6) i wyjściowo wynosi 1263,60 zł. W niedzielę pierwszy start został zaplanowany na godzinę 13.40, ostatni o 18.10.

  Pierwsza czwórka z gwarantowaną pulą 3057 zł będzie możliwa do trafienia o godzinie 15.15 w gonitwie płotowej rangi Listed dla pięcioletnich i starszych koni – Prix Predicateur, która zostanie rozegrana na paryskim torze Auteuil na dystansie 3900 m (jest to jednocześnie handicap divise, pula nagród 110 tysięcy euro, w tym 49 500 dla właściciela zwycięskiego konia). Po wycofaniu konia z nr 5 na starcie i tak zobaczymy bardzo liczną stawkę – 15 koni.

  W tak licznej stawce trudno o zdecydowanego faworyta, ale w porannych notowaniach na czoło wysunął się (około 4:1) z nr 8 sześcioletni Six One (Hunter’s Light – Silky Steps po Nayef), trenowany przez championa Francoise’a Nicolle’a. W siodle Six One niezwykle skuteczny Angelo Zuliani. Six One to specjalista od dobrych miejsc w płotowych wyścigach Listed, ale nie od ich wygrywania. Cztery razy był w nich drugi i dwa razy trzeci.

  Jego atutem jest tegoroczne przetarcie i niezła forma. 2 stycznia był czwarty w handicapie w Pau, a 25 lutego trzeci w Listed w Auteuil na 3600 m. Six One jest po mieczu bratem czołowego trzylatka sezonu 2022 na Służewcu, ogiera Kaneshya. Jak na płotowca ma szybki rodowód, bo Hunter’s Light to syn Dubawiego, a matkę podopieczny Nicolle’a ma po Nayefie, który seryjnie wygrywał płaskie gonitwy G1 na dystansach około 2000 m.

  Siwy Six One. Fot. canalturf.com

  4,5 długości za Six One 25 lutego w Listed w Auteuil kończył Chichi de La Vega (Nom de d’La po Great Pretender) z dobrej stajni trenera Colleta. Niósł wtedy pół kilograma mniej i teraz będzie podobnie. Rano był drugim faworytem z notowaniami około 8:1. To koń, który już wygrywał Listed w Auteuil, ale było to dawno, w listopadzie 2020 roku. Jesienią 2022 roku był dwa razy trzeci w Listed w Auteuil.

  O zwycięstwo mogą walczyć też dwa doświadczone konie – z nr 1 ośmioletni Folly Foot (Tin Horse – Nymphe de Sivola po Philanthrop) i z nr 3 sześcioletni Trou Normand (Kapgarde – Bayonnelle po Saint Cyrien), ale w ich przypadku problemem są wysokie wagi (72 i 71 kg). Oba konie mają notowania około 10:1. Trzeba też do czwórki uważać na drugiego konia trenera Nicolle’a – Moujika (Siyouni – Balashkova po Montjeu) z nr 4.

  Typy Traf Online: 3-8-11-4.

  Typy portalu Equidia: 8-7-1.

  Turfomania: 2-8-7.

  Le Parisien: 8-1-7.

  O godzinie 16.25 w Auteuil zostanie rozegrana gonitwa płotowa G3 dla czterolatków – Prix d’Indy na dystansie 3600 m z pulą nagród 135 tysięcy euro (60 750 dla zwycięzcy). Na starcie doborowa dwunastka koni.

  W tym wyścigu ponownie w roli faworyta wystąpi koń, przygotowywany przez duet trener Nicolle – dżokej Zuliani. To z nr 11 La Haute Courure (Montmartre – Droit d’Aimer po Sassanian), który rano miał notowanie 3,3:1. Na razie jest niepokonany w dwóch startach w wyścigach płotowych. 21 grudnia 2022 roku w wygrał pod Zulianim conditions w Craon na 3400 m aż o 10 długości. Jeszcze większe wrażenie zrobił 25 lutego w Auteuil, gdy wygrał o 8 długości z niezłymi końmi bieg klasy drugiej na 3600 metrów. Po raz pierwszy jednak staje do rywalizacji w gonitwie Pattern i to będzie weryfikacja jego możliwości. Jego atutem jest niska waga (63 kg).

  Bardzo mocnym koniem jest z nr 1 świetny pochodzeniowo Losange Bleu (Martaline – Sweet Valrose po Cadoudal), który jako trzylatek na cztery starty był drugi w debiucie i później trzy razy wygrał, w tym Listed i G3 w Auteuil (wysoki rating 74,5). Niewiadomą jest jednak jego forma, bo od 22 maja 2022 roku nie biegał. Poniesie też 5 kg więcej od faworyta (68 kg). Poranne notowania około 6:1.

  Mocno liczone (w granicach 5:1) są też dwa konie z dobrymi rodowodami na płoty – z nr 3 klacz Garde de Burge (Kapgarde – Tornada po Ballingarry) i nr 4 wałach Le Philosophe (Doctor Dino – Conceptuelle po Stormy River), ale w tym roku jeszcze nie biegały.

  Le Philosophe jako trzylatek wygrał jeden wyścig i był czwarty w G1 w Auteuil na 8 koni, ale dość daleko. Ograł go wtedy o 5,5 długości, biegnący tu Bolero (Pastorius – Vokalise po Poliglote). Garde de Burge na trzy starty jako trzylatka wygrała dwa wyścigi, w tym 12 listopada w Auteuil o 5 długości Prix Haras d’Etreham G2.

  Typy Traf Online: 11-1-3-2.

  Typy redakcji Sud Ouest: 11-1-7.

  Drugi wyścig G3 w niedzielę na torze Auteuil zostanie rozegrany o godzinie 17.00. Będzie to przeszkodowa gonitwa dla pięcioletnich i starszych koni Prix Troytown na 4400 m z pulą nagród 155 tysięcy euro (69 750 dla zwycięzcy).

  Trenowany w Czechach przez Josefa Vanię jr Suroit wygrał w tym roku gonitwę G3 na torze Cagnes-sur-Mer w ciężkich warunkach o cztery długości. Fot. jourdegalop.com

  Trener Francois Nicolle ma tym razem dwóch faworytów. Rano mocniej była liczona (2:1) z nr 9 Starlet de Mesnil (No Risk at All – Scarlett du Mesnil po Muhtathir), na której pojedzie Felix de Giles z niską wagą 66 kg. Ta sześcioletnia klacz na 14 startów wygrała 7 wyścigów (ostatni raz G3 w 2021 roku) i z premiami 384 tysiące euro. 13 listopada w Auteuil była czwarta pod de Gilesem w Prix la Haye Jousselin G1 na 5500 m.

  Angelo Zuliani pojedzie na ośmioletnim wałachu z nr 1 od Nicolle’a – wybornym pochodzeniowo Figuero (Yeats – Annaland po Saint des Saints) z notowaniami porannymi 3,4:1. Figuero na 22 starty wygrał 9 wyścigów i ponad milion euro. W ostatnim starcie zwyciężył w Prix la Haye Jousselin G1 i ograł o 6 długości pod Zulianim Starlet de Mesnil. Niósł wtedy 4 kg więcej, teraz różnica wynosi 6 kg (66 do 72).

  Z Francuzami spróbuje powalczyć z nr 4 pod Josefem Bartosem dziewięcioletni Suroit (Linda’s Lad – Suzuka po Cadoudal), którego trenuje w Czechach Josef Vania jr dla włoskiej stajni milionera Josefa Aichnera. Vana ma w treningu kilkadziesiąt mocnych koni ze stajni Scuderia Aichner. Suroit (notowany 17:1) w tym roku wygrał pod Bartosem G3 w Cagnes-sur-Mer na 4600 m (zainkasował 69 300 euro), ale w lutym nie ukończył gonitwy G3 w Auteuil.

  Typy Traf Online: 1-2-9-3

  Typy redakcji Sud Ouest: 1-2-8.

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Figuero, który będzie jednym z faworytów Prix Troytown G3. Fot. jourdegalop.com

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły