More

Wysokie kumulacje tripli i kwinty w poniedziałek w Traf Online

To będzie mocne rozpoczęcie tygodnia. W poniedziałek Traf Online oferuje do obejrzenia i obstawienia 17 gonitw. Konie będą rywalizować na torach w Compiegne (gonitwy płaskie), Caen (kłusaki) i Marseille (Pont De Vivaux, gonitwy płaskie). Podczas transmisji będzie możliwość obstawienia czterech czwórek. Pierwsza już w gonitwie drugiej o godzinie 13.50, następnie w biegu nr 12 (o 16.45), nr 14 (o 17.20) i nr 16 (planowo o godzinie 17.55). W pierwszych trzech czwórkach pula gwarantowana to 2555 zł, a w ostatniej 2055 zł. Dodatkowo wysokie pule mają tripla (gonitwy 1-3, kumulacja wynosi ponad 1050 zł) i kwinta (gonitwy 3-7, kumulacja to ponad 1290 zł). Pierwsza gonitwa podczas transmisji w Traf Online została zaplanowana na godzinę 13.25, natomiast ostatnia na 18.15.

Pierwszym omawianym biegiem będzie Prix De La Plaine Du Putois – wyścig dla koni czteroletnich i starszych, na dystansie 1800 metrów. Handicap divise klasy 2. Gonitwa odbędzie się na torze w Compiegne, o godzinie 13.50 (gonitwa nr 2 w programie Traf Online). Podczas tego biegu dostępna będzie pierwsza czwórka dnia.

Konie wycofane: (nr 5) Woot City.

Jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa wydaje się być (nr 10) Pegasus (Sageburg – Pyramid Lake po Broad Brush), który w poprzednim wyścigu spisał się bardzo dobrze. Ośmiolatek zajął trzecie miejsce (9 marca) w Saint-Cloud na dystansie 2000 metrów (handicap klasy 2). Jego ojciec Sageburg wygrał w karierze wyścigowej Prix d’Ispahan – dla koni czteroletnich i starszych (G1 we Francji na 1850 m). W siodle Pegasusa zobaczymy świetnego Maxime Guyona, który umacnia się na pozycji lidera we francuskim czempionacie jeźdźców.

Zdaniem dziennikarzy portalu Equidia dobrze powinien pokazać się (nr 11) Kemoco Bello (Montmartre – Lidawar po Sendawar). Jednak warto zwrócić uwagę na to, że pobiegnie pierwszy raz od ponad miesiąca, a poprzedni wyścig nie był zbyt udany. Ścigając się 16 lutego w Chantilly na dystansie 1600 metrów, zajął dopiero 14. miejsce w handicapie klasy 3. W poniedziałek pobiegnie z nieco lepszymi końmi, mimo tego dziennikarze z Francji liczą na solidny występ z jego strony.

Ten typ można usprawiedliwić dosiadem. Siedmiolatka dosiądzie bowiem świetny Christophe Soumillon, który pokazuje w ostatnim czasie, że nadal należy do ścisłej światowej czołówki. Ojcem Kemoco Bello jest Montmartre, który został wyhodowany w stadninie Aga Khana. Podczas kariery wyścigowej wygrał Grand Prix de Paris (G1 na 2400 metrów) na torze Paris Longchamp.

Do walki o miejsca w czwórce może włączyć się (nr 12) Inattendu (Anodin – Suama po Monsun), który wygrał swój poprzedni wyścig. Siedmiolatek ścigał się ostatni raz 25 lutego w Chantilly na dystansie 1900 metrów w gonitwie handicapowej klasy 3. Poprawa ze startu na start może napawać optymizmem przed kolejnym startem Inattendu.

Inattendu. Fot. canalturf.com

Jego ojciec Anodin w tym roku kryje za 4 tysiące euro. Największym jego sukcesem w karierze wyścigowej jest zwycięstwo w Prix Paul de Moussac (G3 we Francji na dystansie 1800 metrów w Chantilly). Inattendu dosiądzie Mickael Barzalona, czyli pierwszy dżokej w stajni Godolphin we Francji.

Kolejnym koniem, który ma szansę na walkę o płatne miejsce jest (nr 3) Brouillard (Dark Angel – Evaporation po Red Ransom), dla którego to będzie pierwszy start od 27 stycznia. W ostatnim biegu zajął siódme miejsce (handicap klasy 2) w Deauville na dystansie 1500 metrów.

Ojciec sześciolatka to Dark Angel, który wygrał Middle Park Stakes (1200 metrów) w Wielkiej Brytanii (G1 dla dwuletnich ogierów w Newmarket). Jako reproduktor Dark Angel daje dobrych sprinterów. W tym roku stanówka tym ogierem wynosi 60 tysięcy euro. Brouillarda będzie dosiadać Theo Bachelot z wagą 59,5 kg.

Typy portalu Equidia: 11-10-1-5

Typy Le Parisien: 10-1-5

Typy Courrier Picard: 10-5-11

Typy Turfomanii: 10-12-3

Kolejnym biegiem, który dla Państwa omówimy, będzie Prix Lord Flasheart – gonitwa dla koni trzyletnich na dystansie 1500 metrów. Konie będą rywalizować w Marsylii (Pont De Vivaux). Bieg maiden będzie rozegrany na nawierzchni PSF. Wyścig nr 13 w programie Traf Online.

Jednym z faworytów powinien być (nr 2) Royalties (Toronado – Royale Again po Fasliyev). Ogier w tej gonitwie będzie miał założone okulary i zdaniem dziennikarzy Equidia poprawi się w porównaniu do poprzedniego startu. W ostatnim biegu zajął piąte miejsce, ścigając się 11 marca w Deauville na dystansie 1300 metrów. Największym jego sukcesem do tej pory jest drugie miejsce z Cagnes-Sur-Mer na 1500 metrów (18 stycznia i 22 lutego). Jego ojciec Toronado jest dobrym reproduktorem. W zeszłym sezonie zajął 19. miejsce we francuskim rankingu ogierów kryjących. W poniedziałek ogiera Royalties dosiądzie Hugo Boutin.

Groźną rywalką w walce o wygraną może okazać się (nr 7) Une Perle (Mount Nelson – Spirit Of Pearl po Invincible Spirit), dla której to będzie dopiero drugi start w karierze. Klacz w debiucie (19 stycznia) zajęła niezłe czwarte miejsce w Cagnes-Sur-Mer na dystansie 1500 metrów. Jej ojciec Mount Nelson dał, między innymi, świetnie biegającą w Polsce Pride Of Nelson. Klacz, której właścicielami byli państwo Plavacowie, wygrała największy wyścig w naszym kraju – Wielką Warszawską (gonitwa od 2023 roku ma status Listed). W siodle Une Perle zobaczymy Antonio Oraniego.

Na zajęcie dalszego miejsca w czwórce ma szansę (nr 6) Mamamouchi (Shalaa – Al Mayda po Distorted Humor), która jest najbardziej doświadczona w stawce. Klacz wystartuje już dwunasty raz, ale nigdy nie udało się jej zająć lepszego miejsca niż drugie. Tuż za zwycięzcą przybiegła w Cagnes-Sur-Mer (30 stycznia na 1300 metrów), w Toulouse (24 września 2022, na 1400 metrów) i w La Teste (23 lipca 2022 r. na 1600 metrów). Po jej ojcu, Shalaa, w Polsce startował między innymi Almoheeb. Jako dwulatek ścigał się raz we Wrocławiu i od razu udało mu się wygrać na 1400 metrów pod Konradem Mazurem. Natomiast Mamamouchi dosiądzie amazonka Manon Germain.

Niezłe biegi ma za sobą również (nr 4) Campbell (Territories – Candinie po Bernardini). Klacz ścigała się dwa razy i zajmowała piąte miejsce z debiutu (26 stycznia na 2000 metrów) oraz przybiegła trzecia (7 lutego na 1500 metrów), oba biegi w Cagnes-Sur-Mer. Po ogierze Territories na Służewca ściga się Clyde, którego trenuje Krzysztof Ziemiański. Trzyletni obecnie ogier wygrał trzy wyścigi w poprzednim sezonie, a jego największym sukcesem jest pierwsze miejsce w Nagrodzie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (1400 metrów) pod dżokejem Stefano Murą. Jego siostrę po mieczu dosiądzie Marvin Grandin.

Typy portalu Equidia: 2-7-6-4

Zapraszamy do oglądania transmisji w Traf Online.