More

  Czy Jaafar wywiąże się z roli wielkiego faworyta dzisiejszego „Quinte +”?

  Punktualnie o 13:25 rozpoczynamy wtorkową transmisję gonitw z Francji. Już w pierwszym wyścigu do podzielenia będzie skumulowana trójka, a zaledwie 25 minut później, w Prix des Grandes Fontaines (handicap na 3000m), zostanie rozegrana jedna z trzech dzisiejszych czwórek z pulą gwarantowaną 2666 zł!

  W programie są gonitwy z trzech torów: Toulouse (płaskie i stiple), Fontainebleau (płaskie), a w drugiej części dnia dochodzi Vincennes (kłusaki).

  Oprócz spraw bieżących warto odnotować zapisy koni trenera Emila Zaharieva. Pisaliśmy już o Kabuli, która ma w planach start w Prix Zarkava (Listed)(9 kwietnia), gdzie ma szansę spotkać się z dobrze znaną ze Służewca Calliepie.  Wczoraj doszły jeszcze zapisy skoczków: Snajpera i Zpigalla, które mają zgłoszenia do gonitw płotowych w Compiegne (10 kwietnia). Jak poinformował nas trener Zahariev, Kabula już jutro (środa) wyjedzie do Francji.

  Prix des Grandes Fontaines (Fontainebleau) – 13:50

  Pierwsza z dzisiejszych czwórek rozegrana będzie na stayerskim dystansie 3000 metrów. W licznej stawce wyróżnia się czteroletni Jaafar (3), dla którego warunki handicapu są dość surowe. Poniesie jedną z najwyższych wag w polu – 61 kg. Warto jednak odnotować, że ostatnio,  w Saint-Cloud, poradził sobie z identycznym obciążeniem na dystansie 3100m, wygrywając bardzo pewnie. Jak pisze reporter Equidii – „Jaafar to koń, którego pełnego potencjału jeszcze nie poznaliśmy”.

  Groźną konkurentką może się okazać La Templiere (13), która 9 marca wyszła do startu po ośmiomiesięcznej przerwie i od razu zajęła drugą lokatę. Można oczekiwać, że ta dzielna, specjalizująca się w handicapach na długich dystansach klacz, powalczy dzisiaj o miejsce w czołówce. Jej trener – Mikel Dezangles zauważa, że wylosowała niekorzystny boks, ale pozostałe czynniki: stan toru, dystans, warunki wyścigu i formę ocenia jednoznacznie na plus.

   Kolejnymi wyborami ekspertów i dziennikarzy są: Blues Rock (4) i Paper Trophy (1). Oba poniosą wysokie wagi.

  Blues Rock biega w kratkę. Ostatnio przegrał o półtorej długości ze startującym tu My Charming Prince (2). Tym razem My Charming Prince poniesie dodatkowe 3 kg, co przemawia na korzyść Blues Rocka. Trzeba jednak pamiętać, że w siodle My Charming Prince’a zobaczymy Maxime’a Guyona, co zapewne miało wpływ na prognozę Equidii, w której znalazł się w pierwszej piątce.

  Trenerzy: Henri-Alex Pantall (Blues Rock) i Jerome Andreu (My Charming Prince) wypowiadają się pozytywnie o swoich koniach i zapowiadają walkę o miejsca w czołówce.   

  Paper Trophy (1) poniesie najwyższą wagę w polu – aż 62 kg! Na plus trzeba mu zapisać wygraną w pierwszym starcie po czteromiesięcznej przerwie, ale nawet trener zwraca uwagę na bardzo wysokie obciążenie.

  Następne dwa konie z prognozy to: Kapani (10) i Barbadin (12).

  Kapani (10) poniesie umiarkowaną wagę, ale w ostatnim czasie regularnie przegrywał ze startującymi tu końmi. W połowie marca zajął dziewiąte miejsce, kończąc wyraźnie za My Charming Prince i Blues Rockiem.

  Barbadin (12) ma za sobą serię udanych występów w gonitwach niższej rangi. W pełni zasłużył sobie na szansę rywalizacji w tej Quinte +, a stabilność formy daje nadzieję na dobre płatne miejsce.  

  Szukając kandydata do sprawienia małej niespodzianki, warto zatrzymać się przy Naishanie (8), który jest bardzo solidnym i doświadczonym koniem handicapowym. Specjalizował się głównie w dystansach 2000-2400m, ale sprawdził się też powyżej 3000m. Zajął m.in. trzecie miejsce, krótko z liczonym dzisiaj Blues Rockiem.

  Prognoza Trafnews: Jaafar (3) – Blues Rock (4) – My Charmin Prince (2) – Naishan (8)

  Prognoza Equidii: Jaafar (3) – La Templiere (13) – Blues Rock (4) – Paper Trophy (1)

  Synteza prasy:  Jaafar (3)(58 punktów) – La Templiere (13)(49 pkt) – Blues Rock (4)(48 pkt.) – Paper Trophy (1)(42 pkt.)

  Witold Sudoł

  Zdjęcie – Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły