More

  Pierwsze zapisy na Partynicach za nami – bomba w górę we Wrocławiu 23 kwietnia

  Dzień po inauguracji sezonu na Służewcu zostaną rozegrane pierwsze w tym sezonie gonitwy na wrocławskim Torze Partynice. Bomba pójdzie w górę w niedzielę 23 kwietnia o godzinie 14.30. W programie dnia osiem gonitw – trzy przeszkodowe, trzy płaskie i dwie płotowe. W czwartek odbyły się pierwsze zapisy – zostało zgłoszonych 59 koni. Jak zwykle silna będzie we Wrocławiu reprezentacja gości z Czech, specjalizujących się w gonitwach skakanych. Rywalizacja polsko-czeska znów więc zapowiada się niezwykle ciekawie.

  Na inaugurację sezonu we Wrocławiu zostanie rozegrany wyścig płotowy na 3400 m dla czteroletnich i starszych koni, które nie biegały jeszcze w gonitwach płotowych i przeszkodowych. Zobaczymy w nim konie, które są dobrze znane kibicom z występów w wyścigach płaskich, takie jak: Inter Reel, Australian Spring, Dacinni, czy Handarro.

  O godzinie 16.25 główny punkt programu – Nagroda Otwarcia Sezonu Przeszkodowego dla pięcioletnich i starszych koni na dystansie 4300 m. Trener Grzegorz Wróblewski, który od lat trenuje konie w Czechach i trzy razy z rzędu wygrywał Wielką Pardubicką, zgłosił do tej gonitwy osławionego zwycięstwami w poprzednim sezonie w Szwecji – Her Hima, ale z bardzo wysoką wagą 75 kg.

  Her Him ma być jedną z gwiazd inauguracji sezonu na Partynicach

  Honoru gospodarzy będzie bronił m.in. Minister Wojny, dosiadany przez Pavla Slożila młodszego, który był już championem jeźdźców na Partynicach i ma w CV, mimo młodego wieku, zwycięstwo w Wielkiej Pardubickiej.

  Ciekawie zapowiadają się również gonitwy płaskie. Jedna z nich przeznaczona jest dla debiutujących trzylatków na dystansie 1907 (rok powstania Toru Partynice) metrów, a konie o uzdolnieniach długodystansowych – których trenerzy i właściciele rozważają dla nich karierę w gonitwach skakanych – pobiegną w tzw bumperze na 3200 m. Wśród startujących jest m.in. Roc’h Breizh, któy zajął w 2022 roku siódme miejsce w polskim Derby.

  Emocji nie zabraknie również w gonitwach płaskich. Fot. Agata Władyczka

  Na Torze Partynice we Wrocławiu w sezonie 2023 zaplanowano 12 dni wyścigowych (7 dni z gonitwami skakanymi i 5 dni z płaskimi wyścigami). Pierwsze gonitwy w niedzielę, 23 kwietnia, zakończenie sezonu 11 listopada. W sumie zaplanowano równo 100 gonitw. Oprócz dnia otwarcia sezonu, dla Partynic bardzo ważne będą trzy wielkie mityngi.

  W niedzielę, 4 czerwca, będzie to Ladies Day, którego głównym punktem jest Nagroda Konstelacji dla czołowych klaczy pełnej krwi angielskiej. Największe wydarzenie sezonu to oczywiście dzień z przeszkodową Wielką Wrocławską (pula nagród 200 tys. zł) i płotową Wielką Partynicką (100 tys. zł), zaplanowany na niedzielę, 3 września. 22 października zostanie z kolei rozegrana we Wrocławiu inna prestiżowa gonitwa przeszkodowa – Crystal Cup.

  RZ

  Oto program niedzieli na Partynicach (23 kwietnia 2023):

  8 gonitw (przeszkodowe, płotowe, płaskie)

  Parada Otwarcia Sezonu
  Gonitwę o Nagrodę Otwarcia Sezonu poprzedzi uroczysta parada, którą tradycyjnie poprowadzi konno dyrektor toru – Jerzy Sawka w asyście amazonek, tuż za nimi pojedzie zaprzęg czterokonny z zaproszonymi gośćmi, dalej konny oddział Straży Miejskiej oraz dzieci z hobby horse.

  Pokazy Konne
  Zapraszamy do obejrzenia dwóch pokazów konnych: woltyżerki sportowej oraz working equitation

  Wrocławska Liga Hobby Horse (obowiązują zapisy)
  Podczas Otwarcia Sezonu zainaugurujemy również Wrocławską Ligę Hobby Horse. W programie znalazło się 10 konkursów dla uczestników od 3 do 18 lat.

  Przejażdżki na kucykach
  Tradycyjnie przy stoisku Wyższej Szkółki Jazdy Partynice na najmłodszych czekać będą kuce z naszej stajni. Przez cały czas trwania mityngu dzieci od lat trzech będą mogły spróbować jazdy konnej na partynickich kucykach.

  VR – wyścigi konne w goglach Virtual Reality
  Nie każdy ma odwagę, czy nawet możliwość, wsiąść na konia wyścigowego i poczuć ten zastrzyk adrenaliny, który towarzyszy jeźdźcom podczas gonitwy. Z myślą o wszystkich, którzy chcieliby się poczuć jak prawdziwi dżokeje przygotowaliśmy specjalną, wyścigową atrakcję. Na stoisku dostępne będą gogle VR z wgranymi gonitwami, które zostały zarejestrowane na naszym torze. Do wyboru będą gonitwy: płaska oraz przeszkodowa. Każdy chętny będzie mógł poczuć się jak dżokej i zobaczyć gonitwę jego oczami!

  Zwiedzanie stajni z przewodnikiem (obowiązują zapisy – ograniczona liczba miejsc)
  Podczas oprowadzania nie tylko zobaczymy z bliska różne konie, ale też dowiemy się jak są zbudowane, jak funkcjonują, jak się z nami komunikują oraz jak powinniśmy się przy nich zachowywać. Zwiedzanie odbędzie się w dwóch turach, o godz. 13:00 i 14:00.

  źródło: torpartynice.pl

  Oto zapisy na pierwszy dzień wyścigowy we Wrocławiu w sezonie 2023:

  Trailer zapowiadający otwarcie sezonu na Torze Partynice

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły