More

  Szczepan Mazur rozpoczyna sezon w Niemczech z wysokiego C. Pierwszy dosiad – pierwsze zwycięstwo

  Szczepan Mazur nie mógł lepiej rozpocząć współpracy z trenerem Bohumilem Nedorostkiem. Jeszcze w środę wygrywał w Katarze, a teraz zbiera gratulacje za pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023 w Niemczech. Szczepan wygrał trzecią niedzielną gonitwę w Düsseldorfie, która dla niego oznaczała pierwszy dosiad w stajni nowego trenera. Wygrał wyścig (Yumi no kokoro-Preis) klasy E na dystansie 1400 metrów na czteroletnich ogierze Night Star. 

  Night Star (Areion – Najinskaja po Tannenkonig) ze Szczepanem Mazurem w siodle był drugim faworytem gonitwy. Przed startem lepiej oceniano tylko pięcioletnią klacz Korfu (Areion – Königsbraut po Lord of England) trenowaną przez Saschę Smrczeka pod Niazi Ismailem. 

  Koń Mazura miał przedostatni numer startowy, ale Night Star dobrze przyjął start i jeszcze przed wejściem w pierwszy zakręt Szczepan zdążył przesunąć się na nim na pierwszą pozycję. Polski dżokej na czterolatku narzucił selekcyjne tempo i stawka szybko się rozciągnęła. Pół długości za Night Starem galopowała faworytka, a następny koń był cztery długości dalej. 

  Po wyjściu z zakrętu Szczepan szybko zaczął posyłać Night Stara, ale ten nie od razu przyspieszył. Jeździec na będącej zaraz obok niego Korfu się jeszcze nie złożył do posyłu, a konie szły równo. Wałach przygotowywany przez Nedorostka dopiero 200 metrów przed celownikiem zdołał wyraźnie oddać od posyłu Polaka i zaczął zyskiwać nad rywalką. Korfu zaczęła słabnąć.

  Finiszująca od pola trójka konkurentów zaczęła się do niej zbliżać, a w tym czasie Szczepan Mazur na Night Starze, doskonale utrzymającym tempo, zmierzał po pierwsze zwycięstwo na niemieckich torach w sezonie 2023. Finalnie wygrał o 2,5 długości przed Korfu, której udało się obronić drugą pozycję.

  Wyniki wygranego przez Mazura Yumi no kokoro-Preis. Fot. Deutscher Galopp

  W wywiadzie po wyścigu Szczepan powiedział, że bardzo się cieszy z jazdy dla trenera Bohumila Nedorostka, odniesienia sukcesu już przy okazji pierwszego dosiadu i ma nadzieję na dobry wspólny sezon. 

  Mazur pojedzie jeszcze w dwóch niedzielnych gonitwach. O godzinie 14.00 w wyścigu rangi G3, a później o 15.40 w kolejnym biegu klasy E.

  Yumi no kokoro Preis wygrane przez Szczepana Mazura

  Michał Celmer

  Na zdjęciu tytułowym Szczepan Mazur wygrywa na ogierze Night Star. Fot. Deutscher Galopp

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły