More

  Liczne atrakcje na Torze Służewiec podczas inauguracji sezonu wyścigów konnych

  Już 22 kwietnia na Torze Służewiec otwarcie sezonu wyścigów konnych i choć tego dnia królować będą oczywiście konie, to organizatorzy przygotowali dla widzów – także tych najmłodszych – mnóstwo dodatkowych atrakcji.

  Dla dzieci pojawią się: dmuchańce, eurobungee, kolejka szynowa, warsztaty z animatorami, a także parkur Hobby Horse rozpoczynający tegoroczną Ligę.

  *

  Warto także udać się do strefy mody wyścigowej, która pozwoli jeszcze lepiej poczuć atmosferę tego wyścigowego święta (przygotowana przez @damosfera).

  *

  Głodni nie tylko sportowych wrażeń, będą mogli skorzystać z szerokiej oferty punktów gastronomicznych, a pamiątkowe zdjęcie będzie można zrobić w specjalnie przygotowanej fotobudce. A to wszystko w otoczeniu budzącej się do życia przyrody.

  Bilety można kupić na eBilet.pl https://torsluzewiec.pl/bilety/

  Wstęp dla osób poniżej 18 roku życia jest bezpłatny. Konieczna jest jednak obecność opiekuna (dla osób poniżej 16 roku życia).

  *

  Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z wyścigami konnymi organizatorzy przygotowali kilka przydatnych informacji na temat tego dnia:

  1. Pierwsza gonitwa rusza o godz. 14.30, ale żeby odpowiednio wczuć się w atmosferę wyścigów, warto być na miejscu przynajmniej godzinę wcześniej.

  2. Bilety dostępne są w przedsprzedaży online (eBilet), a także w kasach w dniu wydarzenia. Dzieci i młodzież do 18. roku życia – wstęp bezpłatny.

  3. W kasie, oprócz biletu na wybraną strefę, można też zaopatrzyć się w program, który dostarczy podstawowej wiedzy na temat uczestników poszczególnych gonitw.

  4. Niektórzy preferują obserwację wyścigów przez lornetkę. Warto więc rozważyć zabranie jej ze sobą.

  5. Przed gonitwą warto udać się na padok, aby zobaczyć konie, które w niej wystartują.

  6. Dwie minuty przed rozpoczęciem każdej gonitwy rozlega się charakterystyczny sygnał i tzw. bomba idzie w górę. Wtedy rozpoczyna się wprowadzanie koni do maszyny startowej. Gonitwa rusza, gdy sędzia starter uruchamia urządzenie, które otwiera przednie drzwiczki wszystkich boksów jednocześnie.

  7. Swoich faworytów możesz TRAFiać w kasach na torze i na www.trafonline.pl

  *

  Skok na Tor – Liga Hobby Horse to seria zawodów, która wyłoni najlepszego służewieckiego skoczka! Zawodnicy będą zbierali punkty podczas rozgrywek w ramach Ligi. W zawodach mogą wziąć udział osoby, które nie ukończyły jeszcze 18 lat. Poszczególne konkursy mają różny stopień trudności, dostosowany do wieku uczestników. 

  Zawody w ramach Ligi odbędą się w następujące dni:
  22 kwietnia – Otwarcie Sezonu Wyścigowego – rozpoczęcie Ligi Hobby Horse
  6-7 maja – GalopFest – Festiwal Foodtrucków
  10 czerwca – Nagroda Iwna
  2 lipca – Westminster Derby
  14-17 września – Warsaw Jumping CSIO4* – Finał Ligi Hobby Horse

  Właśnie 22 kwietnia podczas inauguracji sezonu rozpoczyna się Liga Hobby Horse na Torze Służewiec, której finał odbędzie się na Arenie Głównej Warsaw Jumping CSIO4*! Ruszyły już zapisy na te zawody Hobby Horse. W tym roku będą uruchomione nie jeden, lecz dwa tory!

  1. LIGA HOBBY HORSE

  Konkurs I 20-30 cm

  Konkurs II 40-50 cm

  Konkurs III 50-60 cm

  Konkurs IV 60-70 cm

  Konkurs V 70-80 cm

  Konkurs VI 80-90 cm

  I oczywiście POTĘGA SKOKU – startujemy od 60 cm.

  Zapisz się tutaj: https://b4sportonline.pl/…/zapisy_na_skok_na_tor…/6981

  2. PARKUR OTWARTY przeznaczony do treningów pod okiem instruktorów. Treningi są bezpłatne.

  Zapisz się tutaj: https://b4sportonline.pl/…/zapisy_na_skok_na_tor…/6981

  *

  BRAK OGRANICZEŃ – możecie zapisywać się na tyle konkursów ile chcecie. Śpieszcie się, bo miejsca rozchodzą się bardzo szybko!

  KONIECZNIE ZAPOZNAJCIE SIĘ Z REGULAMINEM, KTÓRY ZNAJDZIECIE NA STRONIE b4sportonline.pl/hobby_horse/

  WYDARZENIE: https://www.facebook.com/events/601965965321064?active_tab=about

  Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: [email protected].

  Rozgrywki w ramach Ligi Hobby Horse są wydarzeniem towarzyszącym Otwarciu Sezonu Wyścigowego (https://torsluzewiec.pl/otwarcie-sezonu-2023/).

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły