More

  Ogrywamy faworyta francuskich ekspertów! Wtorek w Trafonline

  Punktualnie o 13:25 rozpoczynamy dzisiejszą transmisję z francuskich torów. Odwiedzimy trzy hipodromy: Lyon-Parilly, Auteuil i paryski Vincennes. Ostatnio niemal codziennie trafiają państwo czwórki, więc część graczy może zainteresować, że dzisiaj mamy trzy gonitwy objęte tym popularnym zakładem (13:50, 15:35 i 18:15). O najwyższą stawkę będziemy jednak walczyć w kwincie, której pula przekroczyła cztery tysiące zł (rozpoczęcie o 15:17).

  Do omówienia wybraliśmy handicapową gonitwę płotową – Prix de Pau (13:50). Jest to wyścig dla 5-letnich koni na dystansie 3900m rozgrywany w mekce francuskich wyścigów skakanych – Auteuil.

  Z 15 zapisanych koni, po wycofaniu Le Lascara (5), zostało tylko 14. Mimo że jest to wyścig handikapowy, to różnice w wagach nie są wielkie, bo wynoszą zaledwie 4 kg (od 68 do 72 kg).

  Powszechnym faworytem jest Espoir de Noel (6), który w pierwszym starcie na paryskim hipodromie zajął solidne, czwarte miejsce. Za ten wyścig został pozytywnie oceniony przez ekspertów i trenera. Fabrice Foucher ostrożnie ocenia jednak szanse w dzisiejszy wyścigu, licząc na miejsce w piątce.

  Może więc warto dokładniej przyjrzeć się koniowi, który już raz utarł nosa faworytowi. Jest nim Vandrimar (12). Początki kariery skoczka ze stajni Anne-Sophie Pacault nie były imponujące, ale w ostatnich dwóch startach pokazał się z bardzo dobrej strony. W lutym pokonał wyraźnie Espoira de Noel (6) na torze w Pau, a następnie zajął czwarte miejsce na Auteuil z niewielką stratą do zwycięzcy. Zakładając, że to ostatnie starty pokazują jego prawdziwą wartość, nie ma podstaw, by oceniać go niżej od Espoira de Noel.

  Francuzi liczą również biegającego bardzo równo Iltone (9). Półkrewek rozpoczął karierę  upadkiem w gonitwie typu Point-to-Point i zwycięstwem w Wielkiej Brytani (NHF w Sedgefield), by po powrocie do Francji krok po kroku budować karierę. Łatwa wygrana w Fontainebleau i minimalna przegrana w Compiegne sprawiły, że trener Noel George zapisał go do pierwszego Quinte + w karierze. Szkoleniowiec z entuzjazmem wypowiada się o szansach Iltone, podsumowując: „liczę na znakomity występ”.      

  Kolejne liczone konie – Endavi (3) i Ispano Star (1) biją konkurencję pod względem doświadczenia. Oba poniosą dość wysokie wagi, ale udowodniły w przeszłości, że nie musi to być dla nich wielkim problemem. Endavi ma za sobą dwa dobre starty w tym roku. Ispano Star wielokrotnie rywalizował w cyklu Quinte +. Na początku marca przegrał z liczonym przez nas dzisiaj Vandrimarem o 6 długości przy takiej samej różnicy w wagach jak dzisiaj. Z pewnością nie można pozbawiać go szans na rywalizację o miejsce w trójce-czwórce.

  Nieźle w pierwszym starcie po przerwie zimowej zaprezentował się Saratoga Est (4). Dodając do tego zeszłoroczne osiągnięcia, nie można go lekceważyć w tym towarzystwie. Podobnie Italiaana le Dun (14), która świetnie zna tor Auteuil. Trener Mathieu Pitart studzi co prawda nastroje, oceniając, że jego klacz potrzebuje jeszcze jednego startu, bo osiągnąć szczytową formę.

  Prognoza Trafnews: Vandrimar (12) – Saratoga Est (4) – Espoir de Noel (6) – Iltone (9)

  Prognoza Equidii: Espoir de Noel (6) – Vandrimar (12) – Iltone (9) – Endavi (3)

  „Synteza Prasy”: Vandrimar (12)(60 punktów) – Iltone (9)(59 pkt.) – Vandrimar (12)(43 pkt.) – Endavi (3)(38 pkt.)

  Witold Sudoł

  Zdjęcie – scoopdyga

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły