More

  Nagrody dodatkowe od PKWK dla właścicieli i hodowców koni w sezonie 2023

  Prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych Krzysztof Kierzek podpisał 20 kwietnia dwa zarządzenia o nagrodach dodatkowych w sezonie 2023 na krajowych torach. Jedno dotyczy nagród dodatkowych we wszystkich gonitwach dla właścicieli koni polskiej hodowli oraz premii dla polskich hodowców. Drugie zarządzenie dotyczy finansowania gonitw uczniowskich oraz nagród dodatkowych w gonitwach płotowych i przeszkodowych dla właścicieli koni trenowanych w Polsce.

  Łącznie PKWK przeznaczy na te cele w 2023 roku około 1,5 miliona złotych, które zwiększą podstawowe pule nagród na torach na Służewcu w Warszawie, Partynicach we Wrocławiu i na hipodromie w Sopocie. Kwota około 1,5 mln zł jest szacunkowa, obliczona na podstawie średniej z ostatnich lat – sum wygranych przez konie polskiej hodowli.

  Nie da się bowiem oczywiście dokładnie przewidzieć ile płatnych miejsc, w jakich gonitwach i jak wysoko dotowanych – zajmą konie polskiej hodowli.

  – Wyliczyłem, że w ekstremalnym przypadku, gdyby konie polskiej hodowli wygrały np Derby i Wielką Warszawską i inne duże gonitwy, to PKWK musiałby przeznaczyć na dodatkowe nagrody dla ich właścicieli i hodowców około 2,7 mln zł. Oczywiście cieszylibyśmy się z takiego sukcesu koni polskiej hodowli i znaleźlibyśmy rezerwę, dodatkowe finansowanie na pokrycie tych premii – powiedział Traf News prezes PKWK Krzysztof Kierzek.

  Oto szczegółowe warunki obu zarządzeń prezesa PKWK w sprawie nagród dodatkowych:

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły