More

  Trener Maciej Jodłowski o swoich koniach, które pobiegną w sobotę na Służewcu

  Maciej Jodłowski po sezonie wyścigowym 2022 został wybrany Trenerem Roku w Polsce. Trenowany przez niego Jolly Jumper wygrał pierwsze w karierze tego szkoleniowca Derby dla koni pełnej krwi angielskiej. Prezentujemy poniżej wypowiedzi trenera Jodłowskiego na temat koni z jego stajni, które pobiegną w sobotę 22 kwietnia podczas inauguracji sezonu 2023 na Służewcu. Trener zamieszcza te opinie na profilu na Facebooku swojej stajni Orarius, za jego zgodą będziemy je w tym sezonie prezentować również w rubryce „Prosto ze stajni” na Traf News.

  WESTMINSTER GREY (Memoriał Tomasza Dula) – To późny koń i mimo że sprinterskie dystanse nie były jego domeną, to i tak odnotował dobre starty (włącznie z wygraną) już w wieku dwóch lat. Jest wysoki (164 cm) i jego układ mięśniowy nie „nadążał” za wzrostem przez co bardzo długo nie mógł nabrać na siebie. To nerwowy koń i sporo przez to traci. Mając to na uwadze życzylibyśmy sobie dla niego spokojnego wejścia w sezon. Dostał szansę i trafił do pierwszego zapisu do Derby.

  Fot. Stajnia Wyścigowa Orarius

  JOE BLACK (Nagroda Generała Władysława Andersa) – Świetna kariera dwuletnia! Z debiutu przegrał tylko do doskonałych Lady Eweliny i Senlisa! Po czym sięgnął po łatwe zwycięstwo i na koniec zameldował się króciutko drugi (o łeb, znowu do Senlisa) w Nagrodzie Mokotowskiej. To wszystko plus fakt, że bardzo dobrze przezimował i solidnie pracuje na treningach, dało nam zielone światło do pierwszego zgłoszenia do Derby. W Nagrodzie Generała Władysława Andersa pobiegnie pod nadwagą i to najwyższą wagą w polu, pytanie jak sobie z tym poradzi…

  Fot. Stajnia Wyścigowa Orarius

  MARIGOLD BLOSSOM (Nagroda Strzegomia) – Klacz zakupiona z myślą o karierze dwuletniej. Wcześnie dojrzewająca i szybka, plan wykonała w 100%. Łatwe zwycięstwo z debiutu, następnie w Nagrodzie Skarba (kat. B) i Dakoty (kat. A)! Dodatkowo drugie miejsca w Nagrodzie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (kat. A) do świetnego Clyde’a i w Nagrodzie Efforty – (kat. A) do równie świetnej Migliore Speranzy. Czegóż chcieć więcej?! Co miała zrobić to już zrobiła. Przez zimę fizycznie jakoś bardzo się nie zmieniła. A w jutrzejszej Nagrodzie Strzegomia zebrała się bardzo ciekawa, mocna stawka i łatwo jej nie będzie… A na dodatek w rui.

  Fot. Stajnia Wyścigowa Orarius

  GANDIA (Nagroda Dżamajki) – To piękna, ramowa klacz! Już dwulatką pokazała, że potrafi galopować – bardzo łatwo zwyciężyła z debiutu i uplasowała się na 4. miejscu w Nagrodzie Skarba (tam niestety nabawiła się kontuzji, co wykluczyło ją na pewien czas z treningów). Bardzo energiczna/energetyczna i troszkę chimeryczna. Pierwsze wiosenne mocniejsze roboty poskutkowały brakiem apetytu i spadkiem masy, ale już wszystko wróciło do normy i z niecierpliwością czekamy na jej start. Mila powinna dać nam dużo odpowiedzi.

  Fot. Stajnia Wyścigowa Orarius

  Wszystkich koni dosiadać będzie dżokej Konrad Mazur.

  Żródło: Stajnia Wyścigowa Orarius

  Na zdjęciu tytułowym Marigold Blossom podczas galopu na torze treningowym na Służewcu. Fot. Facebook Stajni Orarius

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły