More

  Prosto ze stajni (Partynice, 1 maja)

  Wypowiedzi trenerów dotyczące koni startujących na Partynicach w poniedziałek, 1 maja.

  Michał Borkowski

  Tayar Al Khalediah – jest słabszy od koni francuskiej hodowli, ale z treningu na trening radzi sobie coraz lepiej. Powinien walczyć o płatne miejsce.

  Mary Queen – drobna klacz, będę zadowolony, jeżeli zajmie płatne miejsce, które powinno być w jej zasięgu.

  Sopot – dobrze chodzi, mam nadzieję, że poprawił się w stosunku do zeszłego roku. Jest odpowiedni wyścig dla niego we Wrocławiu i chcemy go wykorzystać, pasuje mu dystans do 1600 m. Powinien powalczyć, mam nadzieję, że o zwycięstwo.

  Gensik – jest tutaj dla niego odpowiednia gonitwa, dlatego biegnie we Wrocławiu, żeby nie trzeba było na pierwszy start jechać do Warszawy. Ma wysoką wagę, ale jak sobie z nią poradzi, powinien liczyć się w rozgrywce. Jeżeli dobrze przebiegnie, wystartuje 4 czerwca w dużym wyścigu na Partynicach.

  Power Djoker – poprawił się przez zimę, rozwinął i chociaż niewiele urósł, nabrał muskulatury. Rywali ma mocnych, jest Green Clover, z którym przegrał w poprzednim sezonie, są Rabiosa i Maverick. Został zgłoszony do Derby i mam nadzieję, że dobrze się pokaże i pozostanie w zapisie.

  Long Island – dobrze przezimowała, jest chyba trochę słabsza od Power Djokera, ale też się rozwinęła. Pobiegnie dla zorientowania się, w jakiej jest dyspozycji. Fajnie byłoby, gdyby zajęła płatne miejsce.

  Maitresse En Titre – być może w drugiej części sezonu zostanie spróbowana w gonitwach skakanych, ale na razie chcemy zobaczyć, jak sobie radzi w płaskich. 

  Le Mur – będzie wycofana.

  Justyna Domańska

  Feliz – trzyletni ogier eksterierowy. Duży, lekki, długonogi, z budowy raczej nie w typie koni eksterierowych. Myślę, że w gonitwach typu HARC może być pożyteczny.

  Gandawiano – czterolatek, w tym roku został wałachem, jako trzyletni biegał w dwóch gonitwach eksterierowych, zajmując szóste i drugie miejsce. Nerwowy, pobudliwy, trudny w prowadzeniu. Teraz jako koń starszy musi biegać w dużo mocniejszej stawce, zarówno z końmi PASB jak i z „Francuzami” w gonitwach otwartych. Ma bardzo niski handicap 50,5 kg. To będzie dla niego bardzo trudny wyścig, ale nie ma innego.

  El Mariella – trzyletnia klacz z Michałowa, pokazowa, urodziwa. Z matki po Gangesie, szczera, nieźle galopuje.

  Primula – będzie wycofana.

  Cornelia Fraisl

  Kaab – trzyletni francuski arab, malutki, ale potrafi biegać i liczymy na jego udany debiut.

  Purhib – doświadczony arab, jest zapisany pod uczniem i ma cztery kilogramy ulgi wagi. Trafił na mocne towarzystwo, włącznie z Gensikiem, który wydaje się być nie do ogrania. Ale czuje się dobrze i powinien dobrze przebiec. Miał ciężkie wyścigi na początku poprzedniego sezonu, teraz zaczynamy od czegoś lżejszego.

  Jague Des Arnets – mało jeszcze doświadczona klacz. Miała udany debiut w poprzednim sezonie, była trzecia. Liczymy, że się poprawi.

  Małgorzata Kryszyłowicz

  Ekavir – koń po dobrych rodzicach, jest jeszcze dziecięcy, ale potrafi szybko galopować.

  Złoty Owoc – urodziwy, dobrze pracuje, ale sporo odstaje od Atufa na treningach.

  Escortera – to córka sławnej, pięknej Esmeraldii, ładnie galopuje, ale jest trochę pobudliwa na treningach.

  Wiesław Kryszyłowicz

  Echeveria – ma dobre pochodzenie, to bardzo ciekawa, duża, ramowa klacz, trochę odstaje od ogierów, ale to przyszłościowy koń.

  Serim Jr i El Monter Jr – są po ciekawym ogierze Magoun, sprawiają dobre wrażenie na treningach.

  Niro – przez zimę zmężniał, urósł, przygotowuje się do gonitw płotowych, dobrze galopuje.

  Atuf Jr – jest nieduży, ale szybki, gotowy do wyścigu.

  Palmuna Rmp – debiutuje jako jedyna w stawce, będzie jej trudno zaistnieć z tego powodu, ale to dobra, przyszłościowa klacz.

  Najem Du Soleil – znany publiczności ze Służewca, wygrał jeden wyścig w poprzednim sezonie, ma drugą najwyższą wagę w polu, ale powinien dobrze przebiec wyścig.

  Erede – pożyteczny koń, dobrze pracuje, przez zimę wzmocnił się, ma jednak pochodzenie eksterierowe.

  Fiorda i Entara – lekkie i delikatne, ale szybkie klacze, są gotowe do wyścigu.

  Petro Nakoniechnyi

  Formon – drobny, ale ambitny. Nie lubi deszczu, jak nie będzie padać, może wypaść dobrze. Jeżeli będzie słońce i sucho, może być nawet wyżej niż piąty.

  El Brillo – jest po kontuzji, ale stara się i pracuje, na ile może. Bardzo ambitny, ale niestety bardzo słaby. Najbardziej pokazowy z koni pokazowych. Może uda mu się wywalczyć jakieś niższe płatne miejsce, mam nadzieję chociaż na piąte.

  Dragado – miał bardzo długą przerwę. Trafił na bardzo mocny rywali i jeżeli będzie w „piątce”, będzie dobrze.

  Wenona – bardzo krótki dystans dla niej. Jest ambitna, ale nie ma przyspieszenia. Dwa tysiące metrów i więcej byłoby lepsze.  

  Fortunatka – myślałem, że to będzie najlepsza klacz, niestety wypadła z formy. Nie ma co liczyć nawet na piąte miejsce.

  Paweł Pałczyński

  Igraszka – chcemy ją spróbować w bumperach i będzie to dla niej przygotowawczy wyścig. Do tej pory 2200 m było jej ulubionym dystansem i traktujemy ten start jako rozgrzewkę przed kolejnym występem właśnie w gonitwie długodystansowej. Pojedzie na niej Natalia Hendzel, która zna ją bardzo dobrze i myślę, że ten duet może sprawić niespodziankę.

  Łukasz Such

  Hamad – będzie wycofany.

  Lady Zaffany – mała klacz, ale dzielna. Była trenowana delikatnie, na razie trudno powiedzieć, jak się zachowa w gonitwie, ale powinna powalczyć o dobry wynik.

  Storm In The Stars – jego możliwości są ogólnie znane, powinien zaprezentować się na swoim poziomie. Jest kilka koni, które wydają się być lepsze, ale płatne miejsce jest w jego zasięgu i z takiego wyniku będę zadowolony.

  Green Clover – wiążę z nim duże nadzieje. Trafił na kilku mocnych rywali, ale powinien być w rozgrywce. Jest zapisany do Derby i musi rozgrywać wyścig, jeżeli ma obronić pierwszy derbowy zapis.

  Hyderabadi – będzie wycofana.

  Robert Świątek

  Tarif De Lesieniec – późno urodzony, ma jeszcze trochę brzucha, ale galopuje chętnie. Debiut dla nauki.

  Oakley Baloo – jeszcze rośnie, potrzebuje trochę czasu i chyba dystansu. Chcemy sprawdzić jego możliwości.

  Złota Myśl – szczera, ambitna, ale trochę ograniczają ją warunki fizyczne.

  Madam Agnes – poprawiła się po zimie, nabrała masy mięśniowej. W tej stawce płatne miejsce powinno być w jej zasięgu.

  Bella Bonita – jest to dla niej wyścig przygotowawczy. Stawka w większości to konie z rodowodami francuskimi.

  Utracjusz – zgłoszony do Derby. Jeszcze brakuje mu doświadczenia, ale lubi się ścigać. Ta stawka pokaże jego możliwości.

  Ekwador – duży, silny koń, bez szybkości, ale z potencjałem dystansowym. Może być dla niego trochę za krótko.

  Waldivia – zapowiada się dobrze. Silna klacz, z przyśpieszeniem. 

  Salih Plavac

  La Vie – będzie podróżował do towarzystwa z Virem. Fajnie wygląda i dobrze się czuje. Ma jeszcze dość mało doświadczenia, ale powinien być widoczny.

  Vir – ciągle rośnie i się rozwija. Nie wiem, czy będzie już w pełni dojrzały na Derby. Może okaże się, że to za wcześniej. W każdym razie bardzo mi się podoba, ma wydajna akcję i w przyszłości na pewno będzie fajnym koniem. Zobaczymy, na ile stać go w tym momencie. Startuje we Wrocławiu ze względu na dłuższy dystans.

  Emil Zahariev

  Rabiosa Jest dobrze przygotowana, ale dość ostrożnie podchodzimy do tego startu, bo jest dopiero wiosna, a przed nią długi sezon. Nie chcemy jej forsować już przy pierwszej okazji.

  Izalor – On taryfy ulgowej nie ma, a jest w dobrej kondycji. Poprzedni sezon zaczął od zwycięstwa, nie miałbym nic przeciwko powtórce z rozrywki.

  Paweł Talarek

  Folk Mj – Jest średnio przygotowany, bo stosunkowo krótko trenuje. Wybraliśmy tę gonitwę ponieważ właściciel chciał go szybko sprawdzić. Ładnie galopuje i ogólnie wszystko jest z nim w porządku, ale transport do Wrocławia już przy debiutanckim starcie, może być dla niego nieco problematyczny.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły