More

  Starcie arabskich liderów w Nagrodzie Cometa i ścieżka do Derby poprzez Nagrodę Irandy

  Prawdziwa rywalizacja na szczycie czeka nas w niedzielnej gonitwie o Nagrodę Cometa. Chwilę wcześniej rozegrane zostaną pierwsza w sezonie Gonitwa Uczniowska oraz Nagroda Irandy – ważny test dla trzylatków na dystansie 2000 metrów. Z kolei w sobotę sezon zainaugurują kłusaki francuskie. Przed nami pierwsza tegoroczna dwudniówka na Służewcu!

  Rasmy Al Khalediah vs Ocean Al Maury
  Tegoroczna odsłona gonitwy o Nagrodę Cometa zgromadziła na starcie liderów handicapów arabskich. Starsze roczniki czystej krwi będą reprezentować absolutny top (poza Zenhafem): sześcioletnie Rasmy Al Khalediah i Bieshan oraz pięcioletnie Sharm El Sheikh i jedyny w stawce koń polskiej hodowli Almared.

  Tę silną grupę sprawdzą w boju młodsze: kolega stajenny Bieshana – Storm ‚OA’ oraz lider czterolatków Ocean Al Maury. Poziom jaki prezentowała cała szóstka w poprzednim sezonie, gwarantuje kapitalną rywalizację.

  Faworytami wydają się być reprezentanci starszych roczników, z Rasmym Al Khalediah na czele. Z dwójki swoich koni Cornelia Fraisl mocniej liczy Bieshana. Ciekawe jak na tle bardziej doświadczonych rywali spisze się zeszłoroczny zwycięzca Nagrody Białki – Ocean Al Mary.

  Pierwszy etap bocznej ścieżki do Derby – Nagroda Irandy
  Z racji dystansu, na jakim rozgrywana jest gonitwa o Nagrodę Irandy (2000 metrów), jest to bardzo popularny, pierwszy sprawdzian dla trzylatków prowadzonych do Derby boczną ścieżką. W tegorocznej stawce znalazła się czwórka koni zgłoszonych w pierwszym zapisie do gonitwy o Błękitną Wstęgę: Sprytny Heniek, Kalindan, Westminster Moon i Machu Picchu.

  Ten ostatni, jako jedyny wygrał w zeszłym roku dwie gonitwy i pobiegnie w swojej grupie. Pozostałe skorzystają z ulgi wagi za start grupę wyżej. Faworytami będą prawdopodobnie Westminster Moon i Sprytny Heniek, ale niewykluczone, że któryś z mniej widocznych w zeszłym roku rywali okaże się czarnym koniem gonitwy.

  Pierwsza Gonitwa Uczniowska i start rywalizacji kłusaków.
  Sobotnią rywalizację na torze rozpocznie gonitwa Otwarcia Sezonu Kłusaczego. Na starcie zobaczymy gwiazdy poprzedniego sezonu: Gobsa i przede wszystkim Factoriela, który zdominował zeszły sezon z dziewięcioma wygranymi w dwunastu startach. Spore możliwości mają też Goteborg, Furnika i mająca za sobą bardzo dobre występy na wiosnę Elka Ludoetka.

  Cieszy liczba aż jedenastu koni i jeźdźców, zgłoszonych do Gonitwy Uczniowskiej, która odbędzie się w niedzielę. Warto przyjść i kibicować zaczynającym swoją wyścigową karierę młodym jeźdźcom!

  Start gonitw zarówno w sobotę jak i w niedzielę o godzinie 15:00!

  Mateusz Błaszczak

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły