More

  W sobotę na francuskim torze Auteuil płotowe i przeszkodowe gonitwy G2 i G3

  Weekend na Służewcu zapowiada się bardzo emocjonująco, ale we Francji również będą ciekawe wyścigi. W sobotę Traf Online daje możliwość obejrzenia i obstawienia sześciu gonitw. Transmitowane wyścigi odbędą się na torach: Auteuil (gonitwy płotowe), Caen (kłusaki), Lyon-Parilly (kłusaki). Pierwszy bieg został zaplanowany na godzinę 15.15, ostatni na 17.52.

  Podczas relacji z Francji będzie możliwość obstawienia pięciu czwórek. Ten zakład będzie dostępny już pierwszym biegu o godzinie (15.15), kolejne w gonitwie drugiej (16.08), trzeciej (16.42), czwartej (17.17) i szóstej (17.52), każda z pulą gwarantowaną 2555 zł. Dodatkowo w pierwszej trójce jest skumulowana pula przekraczająca 730 zł. Tego dnia dostępne będą również cztery triple z pulą gwarantowaną 505 zł każda i jedna kwinta, której pula gwarantowana wynosi 1555 zł.

  Dla fanów gonitw płotowych, sobota będzie idealnym dniem. We Francji na torze Auteuil odbędą się dwie gonitwy Listed, jedna G2 i dwie G3. W Traf Online będzie możliwość obejrzenia jednego z tych biegów. Reszta dostępna jest na stronie france-galop.com

  Prix Grande Course De Haies De Printemps (G3) to gonitwa płotowa dla koni pięcioletnich i starszych na dystansie 4300 metrów z pulą nagród 174 tysiące euro. Wyścig zostanie rozegrany na torze Auteuil o godzinie 15.15 i jest to bieg numer jeden w programie Traf Online.

  Do startu zapisanych zostało 14 koni, ale na bieżni zobaczymy 13, ponieważ koń numer 5 Kash Coeur Deroche został wycofany.

  Biorąc pod uwagę typy i to, że często pojawia się w nich (nr 7) New President (Sinndar – Sun Song po Dr Fong), można brać go za jednego z kandydatów do triumfu w sobotnim wyścigu. Sześciolatek w swojej karierze wygrał tylko dwa wyścigi, ale w ciągu 10 startów aż sześć razy kończył bieg na płatnym miejscu. Ciekawe jest to, że aż pięć razy był drugi i właśnie na tej pozycji ukończył ostatni wyścig (Listed) 13 marca w Auteuil na dystansie 3900 metrów.

  Jego ojcem jest Sinndar (ogier niestety odszedł w 2018 roku), który w karierze wyścigowej startował osiem razy i triumfował aż siedmiokrotnie. Ogier był własności księcia Aga Khana, a jego najważniejsze zwycięstwa to zdobycie Prix l’Arc De Triomphe (najsłynniejszy francuski wyścig G1 – Łuk Triumfalny), angielskie i irlandzkie Derby, został również najlepszym trzyletnim ogierem w Europie. Sinndar zarobił dwa i pół miliona funtów. New Presidenta dosiądzie Thomas Beaurain.

  Kolejnym koniem, który powinien liczyć się w walce o zwycięstwo, jest (nr 3) Flash Davier (Doctor Dino – Qingdao po Dansili), którego początek sezonu można uznać za bardzo udany. Pięciolatek ścigał się od stycznia dwukrotnie w gonitwach Listed, zajął drugie miejsce 14 marca w Compiegne na 3600 metrów. Następnie 13 kwietnia triumfował w Auteuil na dystansie 3900 metrów. Biorąc pod uwagę jego wyniki, można stwierdzić, że jego dyspozycja sportowa się poprawia i jest jednym z faworytów sobotniej gonitwy.

  Flash Davier. Fot. canalturf.com

  Jego ojciec Doctor Dino to bardzo utytułowany koń wyścigowy, wygrał cztery wyścigi G1 (dwa razy Hong Kong Vase, Man ‘o’ War i Grand Prix De Saint-Cloud). Ogier w karierze zarobił ponad 2,7 miliona euro. W siodle Flash Drivera zobaczymy Bertranda Lestrade’a.

  Eksperci liczą na dobry występ (nr 12) wałacha Rock and Roll (Oasis Dream – Motivation po Muhtathir), który ściga się od 2020 roku. Karierę rozpoczął od płaskich wyścigów, ale nie odnosił znaczących sukcesów. W 2022 roku zaczął ścigać się w biegach płotowych i wygrał w tej konkurencji dwa wyścigi. W piętnastu gonitwach aż 12 razy zajmował płatne miejsce. W tym sezonie ścigał się trzy razy, notując jeden triumf i dwa miejsca premiowane. W ostatnim starcie (13 kwietnia) zajął czwarte miejsce w gonitwie Listed na Auteuil na dystansie 3900 metrów, przegrał wtedy z wyżej wymienionymi Flash Driverem i New Presidentem.

  Jego ojciec Oasis Dream był najlepszym dwulatkiem 2002 roku ścigającym się w Anglii. Podczas kariery wyścigowej wygrał między innymi July Cup (G1 dla koni trzyletnich i starszych w Anglii na dystansie 1200 metrów) i zarobił ponad 400 tysięcy funtów. Jako reproduktor dał aż 18 koni, które wygrały przynajmniej raz gonitwę G1. W uzyskaniu jak najlepszego rezultatu Rock and Rollowi pomoże Dylan Ubeda, który zna konia z poprzedniego startu.

  Warto zwrócić uwagę również na (nr 6) Rockadenn (High Rock – Nijadenn po Northern Crystal), którego dosiądzie doświadczony i utalentowany James Reveley. Siedmiolatek pobiegnie w tym sezonie trzeci raz, jednak jeszcze nie udało mu się wygrać wyścigu. Dwa razy zajmował płatne miejsca. Najpierw 8 stycznia był piąty w Cagnes-Sur-Mer na 4300 metrów w gonitwie Listed. W następnym biegu (8 kwietnia) poprawił się, zajmując trzecią lokatę w Listed (Auteuil) na dystansie 3900 metrów.

  Jego ojcem jest High Rock, który w karierze wyścigowej wygrał trzy z pięciu wyścigów, w których wziął udział. Największe jego sukcesy to zwycięstwa w Prix De Conde (francuskie G3 dla koni dwuletnich na 1800 metrów na paryskim obiekcie Longchamp) oraz w Prix De La Force (G3 we Francji dla trzylatków na 1800 metrów w Paryżu), zajął również czwarte miejsce we francuskim Derby. Ścigając się zarobił ponad 179 tysięcy euro.

  Nr 10 to Chichi De La Vega (Nom De D’la – Cesarine Palace po Great Pretender), na którego udany występ liczy Le Parisen. Jest raczej jednym z kandydatów do zajęcia miejsca płatnego. W tym sezonie nieźle spisał się 2 stycznia, zajmując piąte miejsce w Pau na dystansie 3600 metrów. Najlepiej pokazał się 19 marca, był czwarty (Listed) w Auteuil na 3900 metrów. Jego ojciec Nom De D’la w wieku ośmiu lat triumfował w Grand Prix de la Ville de Nice (G3 we Francji, bieg z przeszkodami na dystansie 4600 metrów) i to był jego największy sukces. W karierze zarobił około 259 tysięcy euro. W siodle wałacha Chichi De La Vega zobaczymy Ludovica Philiperona, który już wiele razy dosiadał sześciolatka i zna jego możliwości.

  Typy portalu Equidia: 7-12-6-3

  Typy Europe 1: 12-9-3

  Typy Le Parisien: 7-12-10

  Typy L’Alsace: 7-3-12

  Typy Champagne-Ardennes Presse: 6-7-3

  Typy Turfomanii: 3-7-12

  Zapraszamy w sobotę na warszawski Służewiec oraz do oglądania transmisji z Francji w Traf Online.

  Karol Pilich

  Na zdjęciu tytułowym New President. Fot. canalturf.com

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły