More

  Trwa majówka z francuskimi wyścigami w Traf Online

  Kolejna możliwość obejrzenia polskich wyścigów już w sobotę i niedzielę na Służewcu, ale kibice spragnieni emocji mają możliwość codziennego śledzenia wydarzeń z Francji. Traf Online zapewnia we wtorek możliwość obejrzenia i obstawienia piętnastu gonitw z francuskich torów: Compiegne (gonitwy płaskie) oraz Bordeaux-le-Bouscat i Paris-Vincennes (kłusaki). W gonitwie nr 3, 4, 6, 10 i 15 jest możliwość obstawienia czwórek z pulą gwarantowaną 2333 zł. Są też przewidziane trzy kwinty (gonitwy 1-5, 6-10 i 11-15), w których wyjściowa pula wynosi 1433 zł. Pierwsza gonitwa w Traf Online o godz. 13.30, ostatnia o 18.

  Najciekawiej podczas mityngu w Compiegne zapowiadają się trzy wyścigi dla trzylatków. Najważniejszy z nich – mimo że wystartują w nim tylko cztery konie – to o godz. 14.23 Prix de l’Amienois (pula nagród 28 tysięcy euro, w 14 tys. dla właściciela zwycięskiego konia), gonitwa conditions klasy drugiej na 2400 m.

  Dwa konie w tej stawce mają zgłoszenia do francuskich klasyków. Z nr 2 Love Too (Ectot – La Piscine po Halling) jest w zapisie do francuskiego odpowiednika 2000 Guineas Stakes, czyli Poule d’Essai des Poulains (14 maja na Longchamp), ale podopieczny trenera Monforta raczej w nim nie pobiegnie, o czym świadczy dzisiejszy start na dystansie 2400 m, a klasyk jest przecież na milę.

  Wyniki też raczej go do tego nie predestynują. Co prawda Love Too zaczął karierę jako dwulatek od zwycięstwa w lipcu na 1400 m w Dieppe, a później był czwarty i piąty w gonitwach Listed na 1600 i 1650 m w Craon i Deauville, ale pierwszy tegoroczny start miał nieudany. 20 kwietnia zajął ostatnie, ósme miejsce w bardzo mocno obsadzonym conditions klasy pierwszej na Longchamp na 1600 m. W tej sytuacji jego notowania dziś nie są za wysokie (6:1), ale rodowód wskazuje, że dystans 2400 m może być dla niego korzystny. Pojedzie na nim Theo Bachelot.

  Zgłoszenie do Prix du Jockey Club (2100 m, 4 czerwca w Chantilly), czyli francuskiego Derby ma z nr 1 Saadi (Saxon Warrior – Wildrose Reliable Man), który wygrał dwa wyścigi jako dwulatek na 2000 m w Lyonie i Angers. Jednak dwa tegoroczne starty konia należącego do szejka bin Khalify Al Thaniego, były rozczarowujące. W gonitwach klasy pierwszej na 1900 i 2100 m zajął piąte i czwarte miejsce, choć dosiadał go champion Maxime Guyon. We wtorek na podopiecznym trenera Pantalla pojedzie Mickael Barzalona. Saadi ma notowania 7:1.

  Siwy Saadi wygrywa wyścig w Lyonie. Fot. Equidia

  Jego ojcem jest urodzony w Japonii Saxon Warrior, syn wspaniałego Deep Impacta, a wnuk ikony japońskiej hodowli Sunday Silence, którego Japończycy podkupili Amerykanom po jego zwycięstwie w Kentucky Derby. Saxon Warrior zarobił ponad milion funtów i wygrał między innymi Racing Post Trophy G1 jako dwulatek i w wieku trzech lat klasyk 2000 Guineas G1 w Newmarket.

  Saxon Warrior (Deep Impact – Maybe po Galileo) kryje od 2019 roku (w tym sezonie stanówka nim wzrosła do 35 tysięcy euro) i już jeden z jego potomków wygrał gonitwę rangi G1 – Victoria Road (Breeders Cup Juvenile Turf). 1 maja na torze Saint-Cloud trenowany przez Aidana O’Briena syn ogiera Saxon Warrior Greenland wygrał pod Christophem Soumillonem (o nos przed Harry Way) Prix Greffulhe G3 na 2100 m.

  Najmocniej liczony we wtorkowym wyścigu (2:1) jest z nr 4 najmniej doświadczony w stawce Zillow (Zoffany – Petunia po Pivotal), hodowli i własności braci Alaina i Gerarda Wertheimerów, francuskich miliarderów, do których należą produkty marki Chanel. Ogiera Zillow trenuje dla nich Christophe Ferland, a właśnie na nim pojedzie Maxime Guyon, który jest stałym dżokejem stajni Wertheimer & Frere.

  Zillow nie biegał jako dwulatek, dotychczas startował tylko dwa razy. W debiucie 12 marca zajął trzecie miejsce w Tuluzie w gonitwie na 2100 metrów, a 10 kwietnia wygrał w Angers wyścig conditions na 2300 m. Nie ma zgłoszenia do klasyków.

  Zillow jest synem ogiera Zoffany, którego córka Lady Zaffany 1 maja w swoim debiucie zajęła drugie miejsce w gonitwie na wrocławskich Partynicach. Zoffany jako dwulatek wygrał Phoenix Stakes (G1 w Irlandii na 1200 m), a w wieku trzech lat był drugi w St. James Palace Stakes G1 na 1600 m podczas Royal Ascot.

  Z nr 3 wystartuje (notowania 2,5:1) St James Park (Pedro The Great – Melodienne po Kitten’s Joy), którego trenerem jest Manuel Delcher Sanchez. Ścigał się dotychczas cztery razy i zawsze na torze Saint-Cloud w Paryżu. Jako dwulatek wygrał tam w listopadzie wyścig na 1600 m. W tym roku w marcu i kwietniu był dwa razy drugi, na 2000 i 2400 m, a więc ma za sobą dystansowe przetarcie, co będzie jego dużym atutem.

  Program wszystkich wtorkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Greenland wygrywa pod Christophem Soumillonem o nos Prix Greffulhe G3 na 2100 m

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły