More

  19 gonitw z Francji, dwulatki w Fontainebleau i kumulacja tripli w środę w Traf Online

  Czekając na polskie wyścigi w sobotę i niedzielę (6-7 maja) na Służewcu, kibice spragnieni emocji mogą codziennie śledzić wydarzenia z Francji. Traf Online zapewnia we środę możliwość obejrzenia i obstawienia aż dziewiętnastu gonitw z francuskich torów: Nancy i Fontainebleau (gonitwy płaskie) oraz Vichy i Maure de Bretagne (kłusaki). W gonitwach nr 3 i 13 jest możliwość obstawienia czwórek z pulą gwarantowaną 2247 zł. Są też przewidziane trzy kwinty (gonitwy 1-5, 6-10 i 11-15), w których wyjściowa pula wynosi 1377 zł. W pierwszej tripli (gonitwy 1-3) mamy kumulację z pulą ponad 1000 złotych. Pierwsza gonitwa w Traf Online o godz. 12.45, ostatnia o 18.

  Najciekawiej podczas mityngu w Fontainebleau zapowiada się wyścig dla dwulatków (o godz. 16.25) Prix des Alisiers na 1100 m (gonitwa sprzedażna, pula nagród 24 tysiące euro, w 12 tys. dla właściciela zwycięskiego konia). Wystartuje dwanaście dwulatków, z których pięć debiutuje, a siedem już biegało.

  W porannych notowaniach faworytem (4,5:1) była z nr 12 Lasair (Mehmas – Tiz Only Me Daza po Camacho) trenera Barberota. Klaczy będzie dosiadała skutecznie jeżdżąca amazonka Marie Velon. Lasair biegała już dwa razy na torze Saint-Cloud w Paryżu. 1 kwietnia zajęła drugie miejsce w gonitwie sprzedażnej na 900 metrów, przegrywając tylko o łeb, a 21 kwietnia (też w reclamer na 900 m) posżło jej gorzej, była piąta, ze stratą ponad ośmiu długości do zwycięzcy.

  Ojciec klaczy Lasair – Mehmas (Acclamation – Lucina po Machiavellian) był dobrym dwulatkiem (wygrał w Anglii dwie gonitwy G2 na 1200 m – July Stakes i Richmond Stakes), ale szybko przeszedł do hodowli. Jako reproduktor dość szybko zaczął odnosić sukcesy, jego potomek Minzaal zwyciężył w Haydock Park Sprint Cup (G1). Stanówka ogierem Mehmas wynosi obecnie aż 60 tysięcy euro.

  Mehmas. Fot. tallyhostud.com

  Liczona jest także (5,5:1) z nr 2 Amoureuse (Sommerabend – Masina City po Soul City), która wygrała wyścig 1 kwietnia (w Saint-Cloud na 900 metrów), a w środę pobiegnie już po raz czwarty w karierze. Ostatni występ nie był jednak udany, zajęła w Saint-Cloud dziesiąte (ostatnie) miejsce w wyścigu na 900 m.

  Jej ojciec Sommerabend (Shamardal – Sommmernacht po Monsun) wziął udział w 35 wyścigach i triumfował 16 razy. Wygrał między innymi Grosse Europa Meile (G2 w Niemczech na 1600 metrów).

  Podobne notowania (6:1) ma z nr 7 szybka z pochodzenia Goldena (Kendargent – Golden Tale po Pivotal), która startowała dotąd dwa razy. 15 kwietnia była piąta w Moulins w gonitwie maiden na 1000 m, a 25 kwietnia w Le Mans w wyścigu na 1100 m zajęła czwarte miejsce w dość mocnej stawce jedenastu koni. Podobnie jak dzisiaj dosiadał jej w tych biegach Eddy Hardouin, który powinien w Fontainebleau powalczyć o zwycięstwo.

  Jej ojciec Kendargent nie miał wielkiej kariery w gonitwach sprinterskich i milerskich, a jako reproduktor daje niezłe dwulatki i przekazuje sporo szybkości. W zeszłym sezonie zajął siódme miejsce w rankingu reproduktorów koni startujących we Francji. Stanówka ogierem obecnie kosztuje 17 tysięcy euro.

  Jeden niezły występ zaliczył dotąd z nr 1 Gogogadget (Goken – Whole Lotta Love po Vespone), który z debiutu był trzeci 21 kwietnia w Saint-Cloud w gonitwie sprzedażnej na 900 m, pokonując klacz Lasair. Podobnie jak wtedy, pojedzie na nim znany z występów w Polsce i ze współpracy z Alicją i Robertem Karkosami – Ludovic Boisseau. Gogogadget jest wnukiem ogiera Vespone (wygrał Grand Prix de Paris G1), a ten z kolei to syn kryjącego przez lata w Polsce Llandaffa, syna wielkiej Dahlii.

  Jego ojciec Goken w karierze wyścigowej zajął trzecie miejsce w King’s Stand Stakes (G1 w Anglii na 1000 m, dla koni trzyletnich i starszych na torze Ascot). Jako dwu i trzylatek wygrał również G3 we Francji (Prix du Bois na 1000 m i Prix Texanita na 1100 m). W tym roku stanówka ogierem wzrosła do 15 tysięcy euro.

  Typy portalu Equidia: 2-1-12-8

  Program wszystkich wtorkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły