More

  Skumulowana tripla i atrakcyjne pule czwórek w piątkowej ofercie Traf Online

  W piątek na Trafonline.pl będzie można śledzić rywalizację w szesnastu gonitwach rozgrywanych na trzech torach. Obok dwunastu biegów płaskich, w planie są również cztery przeznaczone są dla kłusaków (na torze Graignes). Już na początku do rozegrania będzie skumulowana tripla (pula przekroczyła już 1000 zł). Pod koniec dnia na graczy czekają gwarantowane pule czwórek.

  Transmisja pierwszej piątkowej gonitwy rozpocznie się o godzinie 13.22. Będzie to wyścig dla kłusaków na torze Graignes. W skład skumulowanej tripli wchodzą jeszcze wyścigi o 13.40 w Saint-Cloud (płaski) oraz w Graignes (13.57, kłusaki).

  Prognozy Equidii na gonitwy objęte skumulowaną triplą (1-3):

  Gon. 1 (GRAIGNES, 13:22): 4-5-1-2-7

  Gon. 2 (SAINT-CLOUD, 13:40): 6-4-1

  Gon. 3 (GRAIGNES, 13:57): 2-1-4-6-9

  Od godziny 15.25 będziemy śledzić już wyłącznie płaskie gonitwy rozgrywane galopem, na zmianę w Saint-Cloud oraz Marsylii. Pod koniec dnia warto powalczyć o trafienie czwórek,  których pula gwarantowana wynosi 2 555 zł. Będzie to możliwe w wyścigach nr 14 i 16 (oba w Saint-Cloud) o godz. 17.10 i 17.45. Ten ostatni jednocześnie zakończy transmisję Trafonline.

  Prognozy Equidii na gonitwy z gwarantowaną pulą czwórki (14 i 16):

  Gon. 14 (SAINT-CLOUD, 17:10): 11-4-1-10-13

  Gon. 16 (SAINT-CLOUD, 17:45): 6-9-5-14-8


  Pod względem sportowym ciekawie zapowiada się rywalizacja trzylatków w wyścigu Prix Nasrullah (14.50, Saint-Cloud). Na starcie stanie 6 ogierów i jeden wałach, ale są to konie, które już wygrywały.

  Eksperci Equidii stawiają na mającego za sobą zaledwie jeden występ Cawdora ze stajni sukcesorów Khalida Abdullaha. W kwietniu wygrał on w gronie debiutantów w Chantilly, a pokonany przez niego Stressfree w kolejnym występie wygrał maiden na Longchamp.

  Karierę w tym roku od zwycięstwa rozpoczął także godolphinowski Grand Traverse. Następnie był trzeci w Classe 2 na Saint-Cloud. Na ten moment wydaje się wzbudzać spore zaufanie. Solidną firmą jest Ifach, który w wieku dwóch lat wygrał dwa wyścigi, a ten sezon rozpoczął od wywalczenia czwartego miejsca w Chantilly.

  Equidia spodziewa się także dobrego występu Sosino. Syn New Approacha został rzucony w tym roku na dość głęboką wodę, ale nie utonął. Czwarta lokata na poziomie Listed (Saint-Cloud) i druga w Classe 1 (Angers) wystawiają mu niezłą notę.

  Bardzo podobnie została poprowadzona dotychczasowa kariera Mr Moliere’a, który może akurat woleć nieco dłuższe dystanse. Trochę słabsze na ten moment wydają się Ends of the Earth i Kievsky, chociaż wszystkie konie są dopiero na początku kariery i w każdej chwili każdy z nich może się znacząco poprawić.

  Prognoza Trafnews: Grand Traverse (4) – Ifach (2) – Cawdor (1) – Sosino (7)

  Prognoza Equidii: Cawdor (1) – Grand Traverse (4) – Sosino (7) – Mr Moliere (3)


  Matt Machine w czwartek był… czwarty

  We wczorajszej gonitwie Prix des Grandes Ecuries na torze Chantilly trenowany przez Vaclava Lukę Matt Machine, własności firmy Westminster, zajął czwarte miejsce. Dosiadał go Christophe Soumillon. Wynik trzeba uznać za solidny, chociaż ogier uznawany był za jednego z faworytów tego dużego handikapu. Tym samym w zasadzie powtórzył wynik z końcówki marca, gdy finiszował także na czwartym miejscu w innym wyścigu z serii Quinte+, w dodatku na tym samym torze i dystansie.

  Przypomnijmy, że Matt Machine (Outstrip – Peace Fonic / Zafonic) wygrał rok temu wyścig o Nagrodę Strzegomia, a następnie był drugi w Rulera. W lecie został przeniesiony do stajni Vaclava Luki i od tamtej pory biega we Francji. W zeszłorocznych trzech jesiennych startach raz udało mu się zająć drugie miejsce na poziomie Classe 2. W tym roku rozpoczął sezon od wygranej 14 marca w Lyonie (Classe 3, 1800 m).

  Wczorajszy wyścig wygrał Shinning Ocean (Dabirsim – Shimmering Sands / Medicean) ze stajni Hansa Blume. Sześciolatek w walce pokonał niosącego najwyższą wagę w polu Russipanta. Matt Machine stracił do zwycięzcy niecałe 1,5 dł. i zarobił dla firmy Westminster 4 240 euro.

  Krzysztof Romaniuk

  Na zdjęciu tytułowym faworyt gonitwy 6 – Cawdor (źródło: france-sire.com)

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły