More

  Typy Dorpata na Służewiec – sobota, 6 maja

  Poniżej typy Dorpata na sobotę 6 maja na Służewcu, subiektywne spojrzenie na faworytów, fuksy i różne rodzaje gier. W sobotę na warszawskim torze będzie tylko pięć gonitw, więc prognozy też bardziej skromne. Ostatnia niedziela 30 kwietnia była dniem faworytów – wypłata septymy wyniosła tylko 380,90 zł, bo przychodziły niemal same „klawizny” i „pewniaki”. Nie ma więc nic wyjątkowego w tym, że w swojej propozycji Dorpat trafnie wytypował tę septymę (koszt 288 zł).

  Pięć koni, które w niedzielę wygrały, były w jego typach na pierwszym miejscu (Isalyne d’Abomey, Arctican Wind, Taymour, Ocean al Maury, Skarbie), a dwa na drugim (Ollala i Westminster Moon) – to się zdarza bardzo rzadko. Biorąc po dwa konie w gonitwie, można było ją trafić za 144 zł, ewentualnie za 72 zł z koniem dnia Skarbie na solo (a pół żartem pół serio to nawet i za 4 zł, gdyby ktoś wyczuł, w których pięciu gonitwach Dorpat dobrze wskazał konie na pierwszym miejscu). Mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi okazały się pomocne.

  Oto “cynki”, “wybuchy”, “słupy”, “klawizny” i konie “na Mokotów”, czyli subiektywne prognozy Dorpata na czwarty dzień wyścigowy na Służewcu. Oczywiście typy nie są “w lewo”, jak mówi się na Służewcu, a od serca, ale prośba o podchodzenie do tego z dystansem, bo często nawet trenerzy i dżokeje mylą się w ocenach szans trenowanych przez siebie, czy dosiadanych koni.

  Gonitwa I – Savage Storm, Marcus Aurelius, Maybach, Incredible

  II – Helfik de Bozouls, Wasmy Al Khalediah, Gatsby de Bozouls, Ibelia du Pouy

  III – Silver Run, Adamit, Baden Baden, Perlios

  IV – Tullamore, Groszek, Big Bang, Polonez

  V – Moonara, Charlotte Ava, Manchester, Petrol Express

  Koń dnia: brak

  Powinny być w dwójce: Marcus Aurelius, Silver Run, Tullamore, Moonara

  Najbardziej prawdopodobne porządki dnia: Silver Run – Adamit, Moonara – Charlotte Ava

  Czarne konie: Incredible, State of Mind, Ibelia du Pouy, Norden Touch, Polonez, Manchester, Petrol Express

  Uwaga, mogą (ale nie muszą) rozczarować: Maybach, Helfik de Bozouls, Wasmy Al Khalediah, Gatsby de Bozouls, Perlios, Groszek, Big Bang, Manchester, Thetis

  Kandydaci “na Mokotów”: Oksymoron, (Lex, Gad), (Dżajawarman, Star Dust)

  Propozycje do kwinty: 1,4,5 – 1,3,7 – 5,6 – 2,4,6,9 – 3,5 (do rozważenia na solo trzy konie – Silver Run, Tullamore i Moonara)

  Robert “Dorpat” Zieliński

  Na zdjęciu tytułowym Moonara wygrywa wyścig jako dwulatka. Fot.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły