More

  Lady Ewelina wygrała Schwarzgold-Rennen G3 w Kolonii

  Niepokonana jako dwulatka w Polsce i w Niemczech Lady Ewelina ze stajni Westminster Race Horses wygrała dziś Schwarzgold-Rennen G3 w Kolonii na dystansie 1600 m. Lady Ewelina jest też zgłoszona do najważniejszej gonitwy dla trzyletnich klaczy w Niemczech 165. Henkel Preis der Diana – German Oaks G1 w Dusseldorfie na 2200 m . Ma też zapis do Prix Diane G1, czyli francuskiego Oaksu na 2100 m.

  W Karin Baronin von Ullmann – Schwarzgold-Rennen G3 w Kolonii (pula nagród 55 tysięcy euro) pobiegło osiem klaczy. Lady Ewelina, na której jechał Eduardo Pedroza, była drugą grą (4,5:1). Faworytka, trenowana w Anglii przez Archiego Watsona Heavenly Breath (Dark Angel – Astonishing po Galileo), spisała się słabo. Z Lady Eweliną była w stanie walczyć tylko Tamarinde.

  Wyhodowana w Wielkiej Brytanii Lady Ewelina (Mukhadram – Quadri po Polish Precedent) do pierwszego startu została przygotowana przez trenera Macieja Janikowskiego. Zadebiutowała 27 sierpnia na Służewcu na dystansie 1300 m i wygrała dowolnie, pokonując aż o 10 długości Senlisa, późniejszego zwycięzcę Nagrody Mokotowskiej i zimowego faworyta na Derby.

  Po tym wyścigu Lady Ewelina przeszła do stajni niemieckiego trenera Andreasa Woehlera. Dwa miesiące po debiucie łatwo wygrała w Hanowerze gonitwę Listed dla klaczy – Großer Preis der Mehl-Mülhens-Stiftung (1400 m, 22 500 euro).

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły