More

  Kumulacja tripli oraz ciekawe gonitwy w Compiegne i Fontainebleau w środę w Traf Online

  Już w sobotę niezwykle atrakcyjne gonitwy na Służewcu. Zostaną rozegrane pierwsze polskie klasyki – Nagroda Wiosenna (odpowiednik angielskiego 1000 Guineas Stakes) i Nagroda Rulera (wzorowana na 2000 Guineas). Poza tym odbędą się dwa ciekawe wyścigi dla starszych folblutów – nagrody Jaroszówki i Golejewka z udziałem derbisty 2022 Jolly Jumpera i dwa razy drugiego w Wielkiej Warszawskiej Petita. Do tego czasu możemy codziennie śledzić ciekawe wydarzenia z wyścigów we Francji.

  Traf Online w środę zapewnia możliwość obejrzenia i obstawienia aż szesnastu gonitw z francuskich torów: Compiegne (wyścigi płotowe i przeszkodowe), Fontainebleau (gonitwy płaskie), oraz Chartres (kłusaki). W gonitwach nr 12, 14 i 16 można obstawić czwórki z pulami gwarantowanymi po 1555 i 2555 zł. W ofercie są także trzy kwinty, w której wyjściowe pule wynoszą 1255 zł i 1455 zł, a skumulowana pula pierwszej tripli (1-3) przekroczyła 1700 zł. Pierwsza gonitwa z Francji w Traf Online o godz. 13.30, ostatnia o 18.

  We wtorek w Chantilly został rozegrany ważny sprawdzian dla francuskich trzylatków – Prix de Guiche G3 na 1800 m. Zwyciężył aż o pięć długości faworyzowany Big Rock (Rock Of Gibraltar – Hardiyna po Sea The Stars), trenowany przez Christophe’a Heada. Big Rock ma zgłoszenie zarówno do Prix du Jockey Club (francuskie Derby) jak i Grand Prix de Paris.

  W poniedziałek trenowany przez Alicję i Roberta Karkosów trzyletni Mercurio (Gutaifan – Macruma po Dubawi) zajął drugie miejsce w stawce jedenastu koni w Prix de Brain-sur-Longuenne, gonitwie maiden na 2000 m na torze Le Lion d’Angers (pula nagród 21 tysięcy euro). Jechał na nim Ludovic Boisseau.

  Prix de Brain-sur-Longuenne, gonitwę maiden na 2000 m na torze Le Lion d’Angers wygrywa Woodchuck przed trenowanym w Chantilly przez Polaków Mercurio. Fot. Equidia

  W środę najwyżej dotowaną gonitwą we Francji (pula nagród 151 tysięcy euro) jest Prix Romati G3, wyścig przeszkodowy w Compiegne dla pięcioletnich i starszych koni na dystansie 4100 metrów. Start o godzinie 14.40, pobiegnie 8 koni.

  W porannych notowaniach faworytem (2,8:1) była z nr 6 Geelong Sport (No Risk At All – Australia Sport po Ultimately Lucky). Ta siedmioletnia klacz biegała w karierze 25 razy, wygrała 4 wyścigi i z premiami ponad 285 tysięcy euro. W tym roku startowała już trzy razy, prezentując bardzo wysoką formę. Wygrała przeszkodową gonitwę Listed w Compiegne 14 marca na 3800 m, a ostatnio była druga na tym samym torze – 6 kwietnia w Prix Journaliste G3 na 4100 m.

  Geelong Sport. Fot. france-sire.com

  Przegrała wówczas o długość z dziewięcioletnim wałachem Eddy de Balme (Cachet Noir – Tikiti de Blame po Solid Illusion), który pobiegnie dziś z nr 1 i najwyższą wagą w polu 69 kg, a więc poniesie 3 kg więcej od Geelong Sport, a wówczas wagi były równe. Z tego względu kurs na jego zwycięstwo wynosi aż 10:1, mimo że pojedzie na nim znakomity dżokej Bertrand Lestrade.

  Drugim faworytem (3,3:1) środowego wyścigu w Compiegne jest z nr 2 dobry pochodzeniowo Youtwo Glass (Joshua Tree – Sea Glass po Martaline), także mający w siodle sławę wyścigów stiplowych we Francji, bo pojedzie na nim James Reveley. Sześcioletni Youtwo Glass na 14 startów wygrał już 6 wyścigów i 281 tysięcy euro. W tym roku w styczniu i lutym zwyciężył w gonitwach Listed i G3 w Pau na 4700 i 5300 m. W ostatnim występie w świątyni wyścigów przeszkodowych torze Auteuil w Paryżu poszło mu trochę gorzej, zajął szóste miejsce w wyścigu G3 na 4400 m.

  Typy portalu Equidia: 6-1-2-4

  Program wszystkich środowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Big Rock wygrywa Prix de Guiche G3 w Chantilly. Fot. canalturf.com

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły