More

  Trener Maciej Jodłowski o swoich koniach, które pobiegną na Służewcu w sobotę 13 maja

  Prezentujemy poniżej wypowiedzi trenera Macieja Jodłowskiego na temat koni z jego stajni, które pobiegną w sobotę 13 maja na Służewcu. Trener roku 2022 wystawia ubiegłorocznego derbistę Jolly Jumpera w Nagrodzie Golejewka, a w klasykach klacze Marigold Blossom i Gandia w Nagrodzie Wiosennej oraz ogiery Joe Black i Westminster Grey w Nagrodzie Rulera.

  Nagroda Golejewka – (kat.B) – JOLLY JUMPER & dżokej Per-Anders Gråberg w siodle. Dotychczasowej kariery naszego derbisty nie trzeba przypominać, bo trudno o niej nie pamiętać! Mimo już czterech lat ogier nadal jest jeszcze dziecinny. Na treningach nie wysila się i daje z siebie tylko niezbędne minimum. Sezon musi zacząć od kat. B stąd też najwyższa waga w polu, co niestety na tym dystansie będzie bardzo odczuwalne. Wyścig ten jest „tylko” wejściem w sezon, a nasze cele są zupełnie inne, dlatego też nic na siłę…

  Fot. Stajnia Wyścigowa Orarius

  W Nagrodzie Westminster Rulera – L (kat.A) zobaczymy aż dwóch przedstawicieli Stajni… Westminster – ogiery WESTMINSTER GREY (Per-Anders Gråberg) i JOE BLACK (Tomas Lukášek). Pierwszy z nich w ładnym stylu wygrał swój pierwszy tegoroczny wyścig (I gr.), tym razem poprzeczka została postawiona zdecydowanie wyżej!

  Fot. Stajnia Wyścigowa Orarius

  Drugiemu z nich pierwszy wyścig (III gr.) nie do końca się ułożył. Oby tym razem tempo było równiejsze, a wtedy zobaczymy czy poprzedni występ był tylko jednorazową wpadką czy może jednak przeliczyliśmy się z oceną ogiera.

  Fot. Stajnia Wyścigowa Orarius

  W Nagrodzie Westminster Wiosennej – L (kat.A) dwie klacze będą nas reprezentować – MARIGOLD BLOSSOM (Tomas Lukášek) i GANDIA (Per-Anders Gråberg). Obydwie zaczęły sezon trzecimi miejscami. Z tym, że pierwsza w kat. B, przegrywając do dwóch bardzo silnych ogierów, co jest dobrym prognostykiem przed sobotnim startem.

  Fot. Stajnia Wyścigowa Orarius

  Druga w II gr., popisując się ładnym finiszem. Dla Gandii będzie to duży sprawdzian.

  Fot. Stajnia Wyścigowa Orarius

  Żródło: Stajnia Wyścigowa Orarius

  Na zdjęciu tytułowym derbista Jolly Jumper pod Szczepanem Mazurem. Fot. Fot. Monika Metza-Jodłowska/Stajnia Orarius

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły