More

  Piątek z Trafonline.pl: 18 gonitw z Francji, trzy kwinty i dwie czwórki

  Tuż przed arcyciekawą sobotą na Służewcu warto zajrzeć na Trafonline.pl, który w piątek umożliwi nam śledzenie aż 18 gonitw z francuskich torów. Pierwsza transmitowana gonitwa, dla kłusaków francuskich na torze Cholet, zaplanowana jest na godzinę 13:22. Ciekawe biegi będą rozgrywane z kolei na torze Saint-Cloud, a bliżej wieczora konie wkroczą do akcji na torze Marseille-Borely. Do „rozebrania” będą pule gwarantowane w trzech kwintach (1 555 zł) i dwóch czwórkach (2 555 zł).

  Kwinty będą obejmowały kolejno wyścigi: 3-7 (od 13:57), 8-12 (15:25) i 13-17 (16:52). Czwórki będzie można typować w biegach numer 7 i 14, odpowiednio o 15:07 oraz 17:10.

  Wskazania Equidii na gonitwy „czwórkowe”:

  VII: 15-7-13-14-17

  XIV: 1-15-11-4-7


  W środku dnia trzyletnie klacze na paryskim torze Saint-Cloud spotkają się w gonitwach na dystansach 1600 m i 2400 m. Najpierw do boju ruszą milerki. W gonitwie szóstej (14:50) pobiegnie siedem uczestniczek.

  Wnuczka Galileo, Gain It (nr 7), schodzi ze znacznie wyższego poziomu i postara się wygrać po raz drugi w karierze. Klacz triumfowała właśnie na tym torze, w swoim debiucie. W powrocie na zwycięską ścieżkę spróbuje jej pomóc doświadczony dżokej Stephane Pasquier.

  Z pozostałych najwięcej doświadczenia ma biegnąca z numerem pierwszym Elounda Queen (1). Chociaż pochodzenie (połączenie krwi ogierów Australia i Mastercraftsman) wskazuje raczej na dość późne dojrzewanie, to w wieku dwóch lat odniosła dwa zwycięstwa, a ten sezon rozpoczęła od zajęcia trzeciego miejsca na torze Longchamp. Można się spodziewać dalszych postępów ze strony podopiecznej trenera Rougeta. Wydaje się mocną kandydatką do wywalczenia miejsca w czołówce.

  Dodajmy, że w Polsce po ogierze Australia wyróżniły się Polonia Lady, Australian Spring oraz Johnny Double, którego zobaczymy w akcji na Służewcu w ten weekend w roli jednego z faworytów.

  Ciekawy rodowód ma Wild Pansy (2), hodowli i własności Godolphin. Ojciec Siyouni w połączeniu z matką po Frankelu robi wrażenie. Klacz ma na swoim koncie dwa starty (karierę rozpoczęła w tym roku), w tym zwycięski ostatni na torze w Lyonie. Może być groźna.

  Dystans może odpowiadać Miss Cantik (3), córce Recoletosa (na Służewcu biega po nim ambitna Blue Sash). Ona także rozpoczęła karierę w tym roku, od razu od wygranej, co ważniejsze, właśnie w Saint-Cloud. Czas biegu był jednak dość przeciętny, więc z jej oceną trzeba się wstrzymać.

  Całkiem nieźle wygląda performance Karelii (4), która po wygranej w debiucie biegała na rzetelnym poziomie w solidnych stawkach. Ostatnio udanie zaprezentowała się na 1800 m. Skrócenie dystansu chyba nie będzie dla niej szczególnie korzystne, mimo to warto ją obserwować.

  Pantera Nera będzie miała w siodle samego Christophe’a Soumillona, jednak klacz bardzo wyraźnie przegrała ostatnio z Eloundą Queen (ponad 6 długości) i raczej trudno jej będzie o rewanż. Mniejsze szanse wydaje się mieć także Excellent Truth (6), chociaż ostatnio przełamała się i zwyciężyła w Compiegne.

  Prognoza Trafnews.pl: Gain It (7) – Elounda Queen (1) – Wild Pansy (2) – Karelia (4)

  Prognoza Equidii: Elounda Queen (1) – Gain It (7) – Wild Pansy (2) – Miss Cantik (3)


  O 15:25 na starcie wyścigu dystansowego (2400 m) stanie osiem klaczy. Trudno się oprzeć wrażeniu, że najlepsza w tym towarzystwie jest brytyjska Higgle (nr 8). Jest ona córką ogiera Sea the Stars, więc 2400 m nie powinno stanowić dla niej problemu. W ostatnim występie, na poziomie G3, była 6. i wyraźnie wyprzedziła mocno eksploatowaną Solaire (4).

  Ta ostatnia ma bardzo dużo doświadczenia, ale sprawia też wrażenie przemęczonej (zimą biegała w ZEA). Jeszcze wcześniej wyższość Higgle musiała uznać Isis d’Inor (5), która jeszcze może posiadać rezerwy, bo doświadczenie ma niewielkie.

  Zwycięstwa w kwietniu odniosły Shembala (1) i Dschingis Grace (2). Obie klacze powinny się liczyć, a ich dokonania są zbliżone. Na nawierzchni all-weather chyba trochę lepiej prezentowała się Grace, natomiast na trawie sprawa jest otwarta. Dużo mniej „w nogach” mają Romantic Scene (8) oraz Tolganai (3). Powinny jeszcze progresować i mogą namieszać w czołówce. Zdecydowanie słabsza jest Cala Moli (7). Raczej trudno będzie jej zaistnieć.

  Prognoza Trafnews.pl: Higgle (8) – Tolganai (3) – Dschingis Grace (2) – Shembala (1)

  Prognoza Equidii: Higgle (8) – Tolganai (3) – Shembala (1) – Romantic Scene (6)

  Na zdjęciu tytulowym Higgle wygrywa Prix Eugénie de Montijo (źródło: www.jourdegalop.com)

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły