More

  Sobota w Trafonline. Etonnant, Hohneck i Horsy Dream powalczą o wygraną w Caen.

  Sobotnia oferta gonitw francuskich na Trafonline będzie skoncentrowana na torze dla kłusaków w Caen. W programie znalazło się sześć wyścigów z tego hipodromu, położonego w bezpośredniej bliskości nadmorskich kurortów kojarzonych nie tylko z wypoczynkiem, ale również wyścigami konnymi: Cabourg i Deauville.

  Najważniejszą z gonitw transmitowanych na antenie polskiego operatora zakładów na wyścigi konne będzie Prix des Ducs de Normandie (G2). Start tej gonitwy przewidziano na 15:15, a wśród uczestników znalazły się takie sławy jak: Etonnant, Hohneck, Horsy Dream i inni!

  Co ciekawe, cała trójka dostała zaproszenia na słynny Elitloppet, który zostanie rozegrany w Sztokholmie za dwa tygodnie. Mimo że najbardziej prestiżowy wyścig w Skandynawii różni praktycznie wszystko od dzisiejszej gonitwy (dystans, sposób startu, system rozgrywania gonitwy- półfinały i finał tego samego dnia), to Prix des Ducs de Normandie musi być traktowana jako sprawdzian generalny przed startem w Szwecji. Przypomnijmy, że na torze Solvalla Etonnant będzie bronił tytułu wywalczonego przed rokiem.

  Faworytem dzisiejszej gonitwy jest Etonnant (16), który po wycofaniu z sezonu zimowego spowodowanego boreliozą powrócił do rywalizacji w wielkim stylu. W marcu i kwietniu wygrał trzy gonitwy, z każdym startem prezentując się lepiej. Ostatnio pokonał wielu dzisiejszych konkurentów, w tym dwóch najgroźniejszych: Hohnecka (15) i Horsy Dreama (9). Trener Westerink uważa, że koń utrzymał formę i mimo że tym razem pobiegnie podkuty, liczy, że poradzi sobie z rywalami.   

  Dodajmy od siebie, że Etonnant po powrocie na tor (w marcu) nie kłusował dobrze, ale nie galopował, a sędziowie nie mieli zastrzeżeń do czystości jego chodu i nie dyskwalifikowali go. Jeżeli dzisiaj zwycięży, przejdzie do historii, jako pierwszy koń, który trzykrotnie wygrał Prix des Ducs de Normandie.

  Drugim faworytem i najgroźniejszym rywalem Etonnanta jest Hohneck (15). Sześciolatek trenowany przez Philippe Alaire’a ma za sobą udział we wszystkich trzech wyścigach tegorocznej trójkorony. Był piąty w Prix d’Amerique i trzeci w rozgrywanej na krótszym dystansie (2100m) Prix de France. Ostatnio potwierdził dobrą formę, nieznacznie przegrywając z Etonnantem. Pobiegnie bez podków, co sugeruje, że nie będzie miał taryfy ulgowej. Gabriele Gelormini wysoko ocenia jego szanse, zaznaczając, że ostatnio startował po nieco dłuższej przerwie.  

  Trzeci z wielkich dzisiejszej gonitwy – Horsy Dream (9) rozczarował w Prix de France i Prix d’Amerique, ale ostatnio pokazał się z dobrej strony. W Prix de l’Atlantique przegrał co prawda dość wyraźnie z wyżej wymienioną parą, ale bardzo pewnie pokonał kolejne na celowniku, startujące tu: Elvisa du Vallon (12) i Gently de Muze (8).

  Trener Horsy Dreama – Pierre Belloche zaznacza, że traktuje ten wyścig, jako pole do eksperymentów przed Elitloppet, który będzie jego celem. Koń pobiegnie z nowym rodzajem wędzidła i zatyczek do uszu. Na koniec dodaje, że mimo przygotowawczego charakteru tej gonitwy, uważa, że Horsy Dreama stać na walkę o czołowe lokaty.

  Witold Sudoł

  Prognoza Trafnews: Etonnant (16) – Hohneck (15) – Horsy Dream (9) – Gently de Muze (8)

  Prognoza Equidii: Etonnant (16) – Hohneck (15) – Horsy Dream (9) – Happy Valley (5)

  „Synteza prasy”: Etonnant (16)(72 pkt.) – Hohneck (15)(59 pkt.) – Horsy Dream (9)(44 pkt.) – Happy Valley (42 pkt.)

  Zdjęcie – Letrot.com

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły