More

  Skumulowane pule tripli, kwinty i czwórki – 17 gonitw z Francji w poniedziałek w Traf Online

  Jeszcze nie opadły emocje po sobotnich klasykach na Służewcu i niedzielnych we Francji, a już w poniedziałek z Traf Online kolejne atrakcyjne gonitwy, zarówno z punktu widzenia sportowego, jak i też totalizatorowego. W weekend były niespodzianki i mamy kilka kumulacji. W pierwszej poniedziałkowej tripli (gonitwy 1-3) ruszamy z pulą 1138 zł, a w kwincie (gonitwy 3-7) zebrało się już 1594 zł (pozostałe dwie kwinty mają pule gwarantowane po 1451 zł). Natomiast skumulowana pula czwórki (gonitwa 11, godz. 16.08) przekroczyła 4 tysiące złotych. Oprócz tego przewidziane są trzy inne czwórki (gonitwy nr 13, 15 i 17 z pulami gwarantowanymi po 2551 zł).

  Traf Online w poniedziałek zapewnia możliwość obejrzenia i obstawienia aż siedemnastu gonitw z francuskich torów: Compiegne (wyścigi płotowe i przeszkodowe), Bordeaux le Bouscat (gonitwy płaskie), oraz Craignes i Vichy (kłusaki). Pierwsza gonitwa z Francji w Traf Online o godz. 13.15, ostatnia o 18. W Compiegne gonitwą dnia jest Prix du Cher, płotowy wyścig Listed na 3800 metrów. W Bordeaux dzień rozpoczyna się od trzech gonitw dla dwulatków, a po nich trzy ciekawe wyścigi dla koni trzyletnich.

  Interesująca stawka ośmiu trzylatków zebrała się w Prix de Lafon Feline, gonitwie conditions klasy drugiej na 1600 metrów na torze Bordeaux le Bouscat o godzinie 17.35 (pula nagród 22 tysiące euro).

  W porannych notowaniach zdecydowanym faworytem (2,4:1) był z nr Jonh Six (Born to Sea – Flower po Zamindar), który nie jest z topowej stajni i nie ma królewskiego rodowodu, ale ma bardzo duże doświadczenie i utrzymuje równą wysoką formę. Jako dwulatek startował 5 razy i pierwsze dwa z tych wyścigów wygrał na prowincjonalnych torach na 1400 i 1600 m.

  W tym roku był dwa razy czwarty w gonitwach na milę w Chantilly (handicap) i Tuluzie (conditions klasy pierwszej), w którym przegrał krótko tylko z trzema końmi black type. Jego ojciec Born To Sea (po Invincible Spirit) jest synem legendarnej Urban Sea, a więc młodszym półbratem wybitnych reproduktorów – Galileo i Sea The Starsa. Biegał 8 razy, wygrał jeden wyścig, z debiutu Listed w Curragh na 1200 m – Blenheim Stakes (rating 116). Zgromadził jednak aż 276 tysięcy funtów na koncie, bo był drugi w irlandzkim Derby (dwie długości za Camelotem).

  Born To Sea – półbrat słynnych ogierów Galileo i Sea The Stars

  Born To Sea zaczął kryć w 2013 roku w Irlandii po 10 tysięcy euro. Po kilku latach stanówka spadła do 4-5 tysięcy euro i przeprowadził się do Francji, w tym sezonie krył po 3500 euro. 13 koni po nim osiągnęło rating od 100 funtów wzwyż. Najlepszy był stayer Tashkhan (118).

  Jednym z koni black type, które pokonały ostatnio ogiera Jonh Six, jest z nr 1 (kurs 7,2:1) Veritable (Ribchester – Absolutely True po Westerner), który ponownie z nim się zmierzy. Też pięć razy biegał jako dwulatek, wygrał wtedy jeden wyścig. Ten start 22 marca w Tuluzie, gdy zajął trzecie miejsce, był jego jedynym w tym sezonie.

  Veritable jest synem ogiera Ribchester, którego córka Juliet Whiskey, trenowana przez Macieja Kacprzyka, wygrała w znakomitym stylu na Służewcu niedzielny wyścig dla debiutujących trzylatków. Ribchester (po Iffraaj) był świetnym milerem ze stajni Godolphin. Wygrał Al Shaqab Lochinge Stakes (126 rpr), Queen Anne Stakes, Prix du Moulin, Prix du Jacques Le Marois (wszystkie wyścigi na 1600 m). Jego potomstwo biega od 2021 roku, a już dwa konie osiągnęły rating powyżej 115 fintów – Facteur Cheval i Flaming Rib.

  Ribchester – ojciec faworyta z Bordeaux ogiera Jonh Six oraz klaczy Juliet Whiskey, która wygrała w znakomitym stylu na Służewcu niedzielny wyścig dla debiutujących trzylatków.

  Stajnię Godolphin szejka Mohammeda al Maktouma reprezentuje w tej gonitwie z nr 6 dobra pochodzeniowo Winter’s Love (Invincible Spirit – Anjaz po Street Cry) z kursem 8:1. Jako dwulatka biegała tylko raz w treningu Charliego Appelby, w angielskim Doncaster na 1600 m zajęła siódme miejsce, startując w roli faworytki pod Williamem Buickiem.

  Po przenosinach do Francji do trenera Pantalla, 10 kwietnia wygrała wyścig conditions w Langon-Libourne na 1800 m, ale 16 dni później była dopiero szósta na torze La Teste-Bassin w wyścigu klasy drugiej na 2200 m. Teraz wraca na krótszy dystans – 1600 m. Jej matka Anjaz wygrała 4 gonitwy dla Godolphin, w tym G3 w USA. Urodziła już dobrego Dubai Future, który wygrał siedem wyścigów i ponad 1,1 mln funtów.

  Ojcem Winter’s Love jest znakomity Invincible Spirit, który wygrał między innymi Haydock Sprint Cup (G1 w Wielkiej Brytanii na 1200 metrów dla koni trzyletnich i starszych). Jako reproduktor dał tak wspaniałe konie jak Kingman, Territories, Magna Grecia, Shalaa, Lawman czy Moonlight Cloud.

  Bracia miliarderzy od marki Chanel – Alain i Gerard Wertheimerowie wystawiają w tej gonitwie z nr 8 klacz Fraiche (Attendu – Sonjeu po Intello), która w dwóch startach jako dwulatka i dwóch w wieku trzech lat zawsze była w pierwszej trójce, dziś ma notowania 7:1. W ostatnim starcie 20 kwietnia wygrała w Tarbes dość mocno obsadzony wyścig maiden na 1500 metrów, pobiła o 3/4 długości córkę Frankela Tawafuq z renomowanej stajni Shadwell.

  Typy portalu Equidia: 1-8-5-3

  Program wszystkich poniedziałkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły