More

  16 gonitw w środowe popołudnie w Traf Online

  Środek tygodnia to kolejna okazja do śledzenia zmagań na francuskich torach dzięki Trafonline.pl. Tym razem sporo będzie się działo na torze Paris-Vincennes, gdzie kłusaki francuskie będą walczyły w ośmiu ciekawych biegach. W trzech z nich Traf zapewnia pule gwarantowane czwórki (2 422 zł). Będzie można także śledzić rywalizację w gonitwach płaskich na mniejszych torach: Chateaubriant (od godz. 13:30) oraz Vichy. Kwinta obejmie gonitwy 4-8 (pula 1 645,20 zł).

  Na początek prezentujemy typy Equidii na wszystkie środowe 16 wyścigów (na czerwono zaznaczone są gonitwy „czwórkowe’).


  Ciekawie zapowiada się gonitwa Listed dla dwulatków o godz. 16:25, która otwiera rywalizację na torze Vichy. Siódemka klaczy powalczy na dystansie 1000 m o 30 000 euro nagrody za pierwsze miejsce (nie licząc premii).

  Wydaje się, że nie bez szans na podjęcie walki z „miejscowymi” jest przybyła z Wysp Brytyjskich – Komat (Cable Bay – Tamok / Australia). Szybkość prawdopodobnie odziedziczyła po ojcu, co zademonstrowała w zwycięskim debiucie na 1000 metrów na torze Redcar. W jej siodle zobaczymy Maxime’a Guyona, więc ten start jest bez wątpienia traktowany bardzo poważnie.

  W dwóch dotychczasowych startach spotykały się Chataigne (Seabhac – Pestagua / Lawman) oraz Daiquiberry (Al Wukair – Strawberrydaiquiri / Dansili). W debiucie córka bardzo dobrej Strawberrydaiquiri była wyraźnie lepsza, ale za drugim razem, w bezpośredniej walce o zwycięstwo, uległa rywalce. Wygląda więc na to, że aktualnie szybsze postępy robi właśnie Chataigne.

  W tej pierwszej konfrontacji sporo do wspomnianej dwójki straciła Eclaire La Vie (Trade Storm – Chope La Vie / Captain Chop), choć niebawem później wygrała wyścig sprzedażowy i to w bardzo dobrym czasie – 0’58,01” na 1000 m.

  Trzeba zwrócić uwagę na Les Pavots (No Nay Never – Sparrow / Oasis Dream), wyhodowaną w Coolmore. Jest ona prawnuczką słynnej Urban Sea (matka ogierów Galileo i Sea The Stars). Jej matka urodziła już znakomitego Sir Dragonet, zwycięzcę gonitw G1. Szybki rodowód i bardzo udany debiut na 1200 m na torze Chantilly stawiają jej notowania wysoko, prawdopodobnie w roli głównej faworytki do zwycięstwa. Skrócenie dystansu raczej nie powinno dla niej stanowić problemu.

  Ciekawa jest też reprezentująca Al Shaqab Racing – Balsam (Wootton Basset – Bea Remembered / Doyen), dwukrotnie druga w dotychczasowych biegach. Słabsza wydaje się Arizona (Seabhac – Anna Felicia / Myboycharlie), ale na podstawie jednego startu trudno ją skreślać.

  Prognoza Trafnews: Lex Pavots (3) – Balsam (1) – Komat (2) – Chataigne (4)

  Prognoza Equidii: Lex Pavots (3) – Komat (2) – Balsam (1) –  Daiquiberry (5)


  Spore emocje powinny towarzyszyć ostatniej  transmitowanej przez Traf Online gonitwie, o godz. 18. Będzie to rywalizacja kłusaków francuskich o pulę nagród 90 000 euro na torze Paris-Vincennes. Prix du Gatinais, rozgrywana na dystansie 2850 m, zgromadziła na starcie 15 zaprzęgów. W tej gonitwie do rozegrania będzie czwórka, z pulą gwarantowaną na Trafonline.pl.

  Wydaje się, że trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na startującego z numerem 13 Gamaya de L’Iton, który jest świetnie dysponowany. Ma na swoim koncie dwa zwycięstwa z rzędu i spróbuje powalczyć o trzecie. Jego wcześniejsze występy też były bardzo dobre. Ciekawymi końmi są Fifty Five Bond oraz Edition Gema. Wałach jednak ostatnio jest w wyraźnie słabszej dyspozycji niż kilka miesięcy temu, natomiast klacz jest specjalistką od gonitw typu Monte (w siodle).

  W tej sytuacji do walki mogą włączyć się startujące z korzystniejszymi numerami: Eberton, Grand Art, Al Capone Stecca, Gaspar de Brion, a być może także Gala Tejy, której  nie udał się ostatni występ (dyskwalifikacja).

  Prognoza Trafnews: Gamay de L’Iton (13) – Al Capone Stecca (3), Gaspar de Brion (5) – Grand Art

  A co na to francuscy dziennikarze? Proszę sprawdzić poniżej.

  Krzysztof Romaniuk

  Na zdjęciu tytułowym Gamay de L’Iton odnosi zwycięstwo (źródło: letrot.com)

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły