More

  Poniedziałek z Trafonline.pl: 18 gonitw z czterech francuskich torów

  Podczas przeszło 5-godzinnej poniedziałkowej transmisji na Trafonline.pl odwiedzimy aż cztery francuskie tory: folbluty będą rywalizowały na La Teste de Buch oraz Marseille-Borely, a kłusaki w Strasbourgu oraz Amiens. Tradycyjnie atrakcyjne są pule gwarantowane zakładów czwórkowych (2 411 zł), które będzie można zawierać w wyścigach numer 6 (godz. 14:23, La Teste de Buch) oraz 18 (godz. 18, Marseille-Borely). Oprócz tego do rozbicia są skumulowane pule tripli (obecnie 867 zł, powinna przekroczyć 1000 zł) obejmującej wyścigi 1-3 oraz kwinty (1818 zł) od gon. 3.

  Na początek prezentujemy typy Equidii na wszystkie 18 wyścigów (na czerwono zaznaczone są gonitwy „czwórkowe’).


  Pierwszy z wyścigów na torze La Teste De Buch (gon. 2 o godz. 13:15) będzie rywalizacją przez płoty (wszystkie kolejne biegi są już płaskie). Uczestnicy nie mają szczególnie wielkiego doświadczenia (wyłącznie 4-letnie klacze), więc niespodzianki nie są wykluczone.

  Solidnie prezentują się Kostas Has oraz Kankale. Wydaje się, że to one mają największe szanse na udział w rozgrywce. Kostas Has rozpoczęła karierę w ub. roku i po niezłym debiucie w Compiegne, nie ukończyła biegu w Auteuil. W tym roku biegła raz i znów była trzecia, zrobiła niezły wyścig i zdaje się progresować.

  Kankale już czterokrotnie startowała w tym roku, dwukrotnie plasując się w czołówce (druga i trzecia) i dwa razy nie docierając do celownika. Najgroźniejszą rywalką tej dwójki może być Jade des Places, która wyraźnie się poprawiła przez zimę. Bakala i Joie d’Or prezentują zbliżony poziom, natomiast Muyemix więcej startowała w gonitwach płaskich. Ostatnio udało jej się zająć drugie miejsce w rywalizacji przez płoty w mniejszym wyścigu.

  Prognoza Traf News: Kostas Has (5) – Kankale (4) – Jade des Places (3) – Bakala (2)

  Prognoza Equidii: Jade des Places (3) – Kostas Has (5) – Kankale (4)


  Na torze w Marseille-Borely o godz. 16:43 (gonitwa 14 na Trafonline.pl) do rywalizacji przystąpią nieźle zapowiadające się trzylatki. Wyścig wydaje się trudny do typowania, mimo skromnej ilościowo obsady. Spośród szóstki uczestników jedynie Bozzo zdaje się odstawać in minus, ponieważ w tym roku prezentuje się bardzo przeciętnie.

  Ciekawą dwójkę wystawia trener Cottier. Oba konie prezentują się solidnie, z tym że Cambronne lepiej radził sobie dotąd na dystansach krótszych niż dzisiejsze 1700 m, a Pacific Boy – na dłuższych. Nieco lepsze wrażenie sprawia Cambronne, który zaliczył dobry występ w Tuluzie pod koniec kwietnia na dystansie 1600 m, zajmując drugie miejsce.

  W wieku dwóch lat trzy zwycięstwa odniósł Hayejohn, a jego dodatkowym atutem będzie dosiad Maxime’a Guyona. W tym roku zaliczył tylko jeden kontrolny start i wypadł dość przeciętnie. Powinien pójść z formą do przodu.

  Na niższym poziomie bardzo regularnie punktuje Izastep. Syn Footstepsinthesanda, zgodnie ze swoim rodowodem, dobrze czuje się na dystansach okołomilerskich, a dwa zwycięstwa w ub. roku i dwa w obecnym mają swoją wymowę. Wydaje się jednak, że trafił tu na nieco lepszych rywali, ale i tak powinien się liczyć.

  Wysoko trzeba ocenić dokonania Mqse de Maintenon, chociaż w tym roku jeszcze nie doczekała się wygranej. Może tym razem?

  Prognoza Trafnews: Mqse de Maintenon (6) – Hayejohn (3) – Cambronne (1)

  Prognoza Equidii: Mqse de Maintenon (6) – Izastep (5) – Cambronne (1)

  Prognoza Rédaction: Hayejohn (3) – Pacific Boy (2) – Izastep (5)

  Krzysztof Romaniuk

  Na zdjęciu tytułowym ogier Izastep (źródło: canalturf.com)

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły