More

  Wtorek na francuskich torach

  Wtorkowa oferta Trafonline obejmuje gonitwy z trzech francuskich hipodromów. Przez cały dzień będziemy mogli podziwiać rywalizację na dystansach płaskich w Saint-Cloud, a program uzupełnią dwa tory dla kłusaków: Vichy oraz Vincennes.

  Do omówienia wybraliśmy Prix du Haras de Jardy na torze Saint-Cloud (18:00), która jest jedyną dzisiejszą gonitwą objętą zakładem czwórki.

  Faworytem tego handicap na 2000m będzie urodzony w Niemczech Woodstone (3), który jest niepokonany na torze Saint-Cloud. W czerwcu i lipcu ubiegłego roku wygrał na tym obiekcie dwie gonitwy (2100m i 2000m). Trenowany przez Stefana Richtera czterolatek ostatnio zasygnalizował powrót do wysokiej formy drugim miejscem na torze Fontainebleau. Richter uważa, że „przy dobrym złożeniu się wyścigu Woodstone powinien się liczyć”.

  Końmi przewijającymi się na wysokich lokatach w prognozach francuskich dziennikarzy i ekspertów są reprezentujące potentatów hodowlanych: półbrat dobrej milerki Sagamiyry – Shahzad (1) i syn trzeciej z irlandzkich 1000 Gwinei Vote Often – Recoup (6).  

  Shahzad (1) trochę rozczarował w swoim pierwszym w karierze Quinte +. Warto jednak zwrócić uwagę, że mimo zajęcia dalszego miejsca nie stracił dużo dystansu do zwycięzcy, a można mieć spore zastrzeżenia do sposobu przeprowadzenia go. W wyścigu na końcówkę cały dystans galopował na końcu stawki i dopiero na finiszowej prostej, gdy tempo było najwyższe, próbował poprawiać pozycję.

  Recoup (6) mimo stosunkowo małego doświadczenia ma już na koncie trzy starty w gonitwach Quinte +. Za każdym razem kończył z miejscem (raz trzeci, dwa razy piąty), a sądząc po niezłym wejściu w bieżący sezon, stać go na jeszcze więcej.

  Fuksem ze strony francuskich ekspertów jest Mister X (9), natomiast dziennikarze liczą na doświadczonego Shamsabad (10). Niewątpliwą zaletą tej pary są umiarkowane wagi.

  Mister X (9) biega za zmiennym szczęściem. Ostatnio zajął trzecią lokatę, przegrywając z faworyzowanym dzisiaj Woodstone (3) o półtorej długości. Tym razem różnice w wagach są korzystniejsze dla Mister X, więc może być to cenny typ od Equidii.

  Shamsabad (10) znakomicie czuje się na torze Saint-Cloud, gdzie ostatnio wygrał wyścig na 2400m. Styl wygranej był naprawdę imponujący i, mimo że tym razem trafił na bardziej wymagających konkurentów, wydaje się mocnym kandydatem do sprawienia niespodzianki.

  Wśród kandydatów do niższych płatnych lokat wskazywane są: Nepalais (7) i Pegasus (11).

  Nepalais (7) w ostatnim czasie specjalizował się w gonitwach na sztucznej nawierzchni, dlatego powrót na trawę jest pewnego rodzaju niewiadomą. Na początku kwietnia zrobił kapitalny wyścig w Quinte +.

  Pegasus (11) wg trenera Fabrice’a Vermeulena utrzymał formę i mimo że w tej stawce ciężko będzie mu wygrać, to liczy na premiowaną lokatę.

  Prognoza Trafnews: Shamsabad (10) – Recoup (6) – Shahzad (1) – Woodstone (3)

  Prognoza Equidii: Woodstone (3) – Shahzad (1) – Mister X (9) – Recoup (6)

  „Synteza prasy”: Woodstone (3)(62 pkt.) – Recoup (6)(59 pkt.) – Shamsabad (10)(44 pkt.) – Shahzad (1)(37 pkt.)

  Witold Sudoł

  Zdjęcie – jourdegalop.com

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły