More

  Oaksistka Nashwa wielką faworytką Prix Corrida – w niedzielę w Traf Online wyścigi ze Służewca i z Francji

  W niedzielę kolejne ciekawe wyścigi na warszawskim Służewcu z kumulacją septymy i kwinty, ale tego dnia czekają nas także emocje podczas gonitw z Francji. Na stronie Trafonline.pl będzie można tego dnia obejrzeć i obstawić sześć wyścigów z torów Saint-Cloud w Paryżu i Argentan. Skumulowana pula kwinty (gonitwy 1-5) przekroczyła już 3000 złotych. Trzeba w niej wytypować zwycięzców pięciu kolejnych gonitw.

  Będzie też można obstawić trzy czwórki (kolejność pierwszych czterech koni na celowniku w danym wyścigu) z pulami gwarantowanymi po 2888 zł (pierwsza o godz. 15.15). Najciekawszą gonitwą dnia we Francji jest Prix Corrida G2 na 2100 m na torze Saint-Cloud, w której pobiegnie córka Frankela Nashwa, ubiegłoroczna francuska oaksistka. Jak zawsze, pojedzie na niej słynna amazonka z Wielkiej Brytanii – Hollie Doyle.

  Prix Corrida G2, rozgrywana na 2100 metrów na torze Saint-Cloud (godzina 15.45) ma pulę nagród 130 tysięcy euro, w tym 74 100 euro dla właściciela zwycięskiego konia). Pobiegnie w tej gonitwie tylko sześć klaczy, ale z bardzo wysokich półek.

  Absolutną gwiazdą jest czteroletnia Nashwa (Frankel – Princess Loulou po Pivotal), trenowana w Anglii przez Johna Gosdena. Na stałe dosiada jej znakomita amazonka Hollie Doyle i ona też pojedzie dziś w Paryżu. W ubiegłym roku córka Frankela 3 czerwca zajęła trzecie miejsce w Epsom Oaks, a 16 dni później wygrała Prix de Diane, czyli francuski Oaks.

  Trenowana przez Johna Gosdena Nashwa pod Hollie Doyle po zwycięstwie w Prix de Diane 2022. Fot. Equidia

  Nashwa wygrała też Nassau Stakes G1 na 2000 m w Goodwood, Fillies’ Trial Stakes LR na 1600 m, była druga w Prix de l’Opera G1 na 2000 m na Longchamp i czwarta Breeders’ Cup Filly & Mare Turf G1 w USA.

  W niedzielnym wyścigu Nashwa jest bitą faworytką 1,1:1, czyli za euro dostaniemy euro i 10 centów, jeśli wygra. O drugie miejsce powinny walczyć Baiykara, Above The Curve i Mose de Sevigne.

  Ważną gonitwą w niedzielę w Paryżu będzie też o 15.15 Grand Handicap de Saint-Cloud na 1400 metrów o godzinie 15.15 dla czteroletnich i starszych koni z pulą nagród 70 tysięcy euro (w tym połowa dla zwycięzcy). Pobiegnie aż 17 koni. W Traf Online można w tej gonitwie obstawiać czwórkę z pulą gwarantowaną 2888 złotych.

  W tej licznej stawce nie ma zdecydowanych faworytów. W porannych notowaniach najwyżej stały szanse (7,8:1) biegnącego z nr 11 Lanakena, na którym pojedzie Alexis Pouchin. Ten pięcioletni wałach był w tym roku dwa razy drugi.

  Liczony jest także z nr 9 (9:1) Simply Striking, na którym pojedzie champion dżokejów Maxime Guyon. Podobne notowania ma także z nr 15 Magic Vati, w siodle Theo Bachelot.

  Nie można też lekceważyć (notowania 10:1) z nr 13 czteroletniego ogiera Monarchic ze stajni Godolphin. Syn świetnego Kingmana jest przygotowywany przez mistrza Andre Fabre’a. W siodle Monarchica Mickael Barzalona.

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Nashwa wygrywa francuski Oaks 2022. Fot. Equidia

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły