More

  Wtorkowa kumulacja kwinty

  W ostatni wtorek maja program gonitw z Francji na Trafonline jest bardziej obszerny niż zazwyczaj. Przed nami aż 19 wyścigów z czterech torów. Dzień rozpoczniemy o 13:00 wyścigiem kłusaków na hipodromie Vichy, a zakończymy o 18:17 na Vincennes również kłusakami. Mimo że kłusaki będą głównymi aktorami dzisiejszej transmisji, to inne dyscypliny również będą reprezentowane. Skoczkowie będą walczyć na torze Compiegne, a specjaliści od gonitw płaskich rozegrają mityng na torze Angers.

  Z kumulacji najbardziej atrakcyjnie wygląda kwinta, w której puli uzbierało się już ponad trzy tysiące złotych. Pierwsza szansa na rozbicie puli będzie o 13:30, kiedy to rusza gonitwa w Vichy. Jeżeli nikomu nie uda się trafić pierwszej kwinty, nic straconego, ponieważ będziemy mieli jeszcze drugą. W gonitwach od 15 do 19 będzie realna szansa trafienia tego zakładu, zwłaszcza że w skład wejdą trzy gonitwy z paryskiego Vincennes, gdzie dzisiaj rozgrywane są gonitwy o podwyższonej randze.

  Do szczegółowego omówienia tradycyjnie wybraliśmy gonitwę z cyklu Quinte +. Dzisiaj jest nią sprint na torze Angers – Handicap D’Angers Loire Metropole (18:00).

  Jak często bywa w tego typu gonitwach typy ekspertów i dziennikarzy nieco się różnią. Tym razem możemy zauważyć jednak, że u jednych i drugich w pierwszej czwórce przewijają się trzy te same konie: Chirimiri (8), Wonder Boy (1) i O Trasno (5).

  Faworyt ekspertów – Chirimiri (8) jest równocześnie czwartym wyborem dziennikarzy. Jest to koń świetnie prezentujący się w tym roku, na którym pojedzie fantastycznie dysponowany Maxime Guyon, który w championacie uzbierał już 124 zwycięstwa, czyli grubo ponad dwa razy więcej od drugiego w klasyfikacji Cristiana Demuro (54). Patrząc na karierę Chirimiri (8), warto pominąć fatalny sezon 2022, po którym został poddany zabiegowi sterylizacji. Jako wałach wydaje się powracać do formy z sezonu 2021, który zakończył z handicapem o 2 kg wyższym niż obecny. Trener Ferland zauważył, że numery boksów na torze Angers mają bardzo duże znaczenie, a jego koń wylosował korzystne szóste stanowisko. Krótko mówiąc, Ferland liczy na powtórkę z ostatniej wygranej.

  Pierwszym wyborem dziennikarzy (a trzecim ekspertów) jest niosący najwyższą wagę Wonder Boy (1). To naprawdę solidny wyścigowiec, ale od dłuższego czasu nie ma szczęścia do wygranych. Ostatnie zwycięstwo odniósł w styczniu 2022, czyli blisko półtora roku temu. Trener Monfort zauważa, że przed ostatnim, udanym startem, miał dłuższą przerwę. Nie jest jeszcze w najwyższej dyspozycji, ale to, co obecnie prezentuje, powinno wystarczyć do miejsca w trójce. Można więc liczyć, że zrewanżuje się za porażkę o pół długości z ostatniego startu Mr Goodnightowi (11), zwłaszcza że zsumowane różnice w wagach tym razem są korzystniejsze o 2,5 kg dla Wonder Boya.

  Trzeci w liczonych koni – O Trasno (5) charakteryzuje się dużą regularnością. W ostatnich dwóch startach rywalizował w gonitwach z cyklu Quinte + i pokazał się z dobrej strony. Trener Bruno de Montzey ujawnia, że zrezygnował z wyścigu 10 maja, by przygotować O Trasno do dzisiejszej gonitwy. Dziesiąty boks startowy nie jest idealny, ale jego koń jest szybki i powinien zająć dobrą pozycję w dystansie. Trener liczy na wygraną swojego konia.

  Dwa pozostałe konie z czwórki, co do których eksperci i dziennikarze mają różne opinie to: Elusive Foot (9) i Restless Spirit (13).  Oba mocno rozczarowały w ostatnich startach, przegrywając z dzisiejszymi rywalami. Trener Reynier zastrzega jednak, by nie skreślać Elusive Foot, ponieważ ostatnio debiutował w wyścigu na prostej, tor był zbyt miękki, a do tego nie udało się go schować za koniem. Dzisiaj powinien wypaść zdecydowanie lepiej.

  Restless Spirit ostatnio zgubił start, po czym galopował bardzo opornie w dystansie. Trener zapewnia, że stać go na więcej.

  Prognoza Trafnews: Chirimiri (8)  – O Trasno (5) – Wonder Boy (1) – Mr Goodnight (11)

  Prognoza Equidii: Chirimiri (8) – Elusive Foot (9) – Wonder Boy (1) – O Trasno (5)

  „Synteza prasy”: Wonder Boy(1)(64 punkty) – O Trasno (5)(51 pkt.) – Restless Spirit (13)(51 pkt.) – Chirimiri (8)(43 pkt.)

  Witold Sudoł

  Zdjęcie – Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły