More

  W czwartek w Traf Online kumulacje kwinty i czwórki oraz Prix de la Ville de Paris na Longchamp

  Czekając na atrakcyjne niedzielne wyścigi we Wrocławiu, angielskie i francuskie Derby w ten weekend, możemy się emocjonować codziennie wyścigami z Francji. W ofercie Traf Online do obejrzenia i obstawienia jest w czwartek 16 wyścigów z trzech francuskich torów. Pierwszy o godzinie 13.30, ostatni o 18. Już w trzeciej gonitwie, o godzinie 14.05, jest czwórka ze skumulowaną pulą ponad 2400 zł. Przewidziane są też trzy inne czwórki z pulami gwarantowanymi po 2277 zł. Kumulacja jest także w kwincie (gonitwy 3-7), gdzie pula wyjściowa wynosi już ponad 3200 złotych.

  Ciekawe wyścigi zostaną rozegrane w czwartek na paryskim torze Longchamp, w tym Prix de la Ville de Paris (o godzinie 18), czyli “Nagroda Miasta Paryża”. Jest to duży handicap (divise) dla trzylatków na dystansie 1800 metrów z pulą nagród 55 tysięcy euro (27 500 euro dla właściciela zwycięskiego konia). W tej gonitwie można w Traf Online obstawiać czwórkę z pulą gwarantowaną 2277 zł.

  Po wycofaniu klaczy Inkiostro (z numerem 16) pobiegnie 15 koni. Jak zwykle w tak licznie obsadzonych handicapach nie ma zdecydowanych faworytów. Dość powiedzieć, że kurs na najmocniej liczonego konia wynosił w porannych notowaniach 6:1. Tym umiarkowanym faworytem jest z nr 9 klacz Opiana (Anodin – Comisque po Pivotal) z mocnej stajni Alaina i Gerarda Wertheimerów.

  Jej szanse wzmacnia dosiad championa dżokejów Maxime’a Guyona. Jako dwulatka biegała tylko raz, zajmując ósme miejsce, ale w tym sezonie stopniowo progresuje. Zajmowała kolejno – trzecie, drugie i pierwsze miejsce na torze Cagnes-sur-Mer. 18 lutego Opiana wygrała tam gonitwę maiden na 1600 metrów na nawierzchni piaskowej (PSF), bijąc o 2,5 długości Edalę ze stajni Agi Khana. Zagadką jest jej forma, bo nie biegała od ponad trzech miesięcy.

  Opiana. Fot. turf-fr.com

  Duże sukcesy w gonitwach we Francji odnosi ostatnio para: trener Christopher Head, dżokej Aurelien Lemaitre. Ich podopieczna Blue Rose Cen wygrała niedawno klasyk 1000 Guineas, a w niedzielę Big Rock (jego młodszy dwuletni brat Hazard jest trenowany na Służewcu przez Emila Zahariewa) będzie wielkim faworytem francuskiego Derby w Chantilly.

  W tym wyścigu młody Head wystawia (kurs 8:1) z nr 4 ogiera Woodstock City (Churchill – White Witch po Invincible Spirit). Podobnie jak wspomniana Blue Rose Cen jest on po robiącym karierę w hodowli ogierze Churchill. Woodstock City biega bardzo równo, w każdym z sześciu startów był na płatnym miejscu. 19 maja w Nancy odniósł pierwsze zwycięstwo w karierze, wygrywając aż o 5 długości wyścig maiden na 2000 m. Dzięki dosiadowi ucznia niósł wtedy tylko 55,5 kg, teraz będzie miał 57 kg.

  Syn Churchilla Vadeni wygrał w ubiegłym roku francuskie Derby aż o 5 długości, a jesienią był drugi w Nagrodzie Łuku Triumfalnego. W tym roku dwa razy rozczarował. W Polsce jedną z faworytek na Derby 2023 jest córka Churchilla – Migliore Speranza.

  Churchill w treningu Aidana O’Briena na 13 startów wygrał dla Coolmore 7 wyścigów i 1,392 mln funtów. Był championem dwulatków 2016 na Wyspach Brytyjskich. W sezonie 2017 Churchill wygrał dwa klasyki 2000 Guineas na 1600 m – w Anglii i Irlandii. W tym roku kryje klacze w Coolmore po 30 tysięcy euro.

  Woodstock City (Churchill – White Witch po Invincible Spirit). Fot. canalturf.com

  W gronie liczonych koni w czwartkowym handicapie na Longchamp (kurs 7,5:1) jest także z nr 3 Goguen Spaise (Dabirsim – Lisa Road po Grape Tree Road), na którym pojedzie bardzo doświadczony dżokej Gerald Mosse. Będzie to już dziesiąty start w karierze tego doświadczonego trzylatka. W wieku dwóch lat wygrał jeden wyścig na 1900 m w Deauville. Ten sezon zaczął nieźle – od drugiego i trzeciego miejsca, ale ostatnio na Longchamp był siódmy na 15 koni, w takim samym wysoko dotowanym handicapie, ale na 2100 m. Była tam mocna stawka, a nie stracił dużo do czołówki.

  Mimo najwyższej wagi w polu (59 kg) trzeba też dziś uważać (kurs 9:1) na konia z nr 1 Premier Ordre (Whitecliffsofdover – Law and Order po Lawman), na którym pojedzie znakomity włoski dżokej Cristian Demuro. Premier Ordre prezentuje wysoką, równą formę. W tym roku wygrał już dwa wyścigi, był też w karierze cztery razy drugi. Uzbierał już dla swoich właścicieli ponad 87 tysięcy euro.

  Typy portalu Equidia: 13-3-7

  Typy Le Parisien: 3-4-9

  Turfomania: 1-5-9

  Zone-Turf: 9-14-13

  Paris-Normandie: 13-3-8

  Program wszystkich czwartkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Premier Ordre. Fot. canalturf.com

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły

  Ta strona jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.

  Potwierdź, że masz ukończone 18 lat lub opuść stronę.