More

  W czwartek w Traf Online kumulacje kwinty i czwórki oraz Prix de la Ville de Paris na Longchamp

  Czekając na atrakcyjne niedzielne wyścigi we Wrocławiu, angielskie i francuskie Derby w ten weekend, możemy się emocjonować codziennie wyścigami z Francji. W ofercie Traf Online do obejrzenia i obstawienia jest w czwartek 16 wyścigów z trzech francuskich torów. Pierwszy o godzinie 13.30, ostatni o 18. Już w trzeciej gonitwie, o godzinie 14.05, jest czwórka ze skumulowaną pulą ponad 2400 zł. Przewidziane są też trzy inne czwórki z pulami gwarantowanymi po 2277 zł. Kumulacja jest także w kwincie (gonitwy 3-7), gdzie pula wyjściowa wynosi już ponad 3200 złotych.

  Ciekawe wyścigi zostaną rozegrane w czwartek na paryskim torze Longchamp, w tym Prix de la Ville de Paris (o godzinie 18), czyli „Nagroda Miasta Paryża”. Jest to duży handicap (divise) dla trzylatków na dystansie 1800 metrów z pulą nagród 55 tysięcy euro (27 500 euro dla właściciela zwycięskiego konia). W tej gonitwie można w Traf Online obstawiać czwórkę z pulą gwarantowaną 2277 zł.

  Po wycofaniu klaczy Inkiostro (z numerem 16) pobiegnie 15 koni. Jak zwykle w tak licznie obsadzonych handicapach nie ma zdecydowanych faworytów. Dość powiedzieć, że kurs na najmocniej liczonego konia wynosił w porannych notowaniach 6:1. Tym umiarkowanym faworytem jest z nr 9 klacz Opiana (Anodin – Comisque po Pivotal) z mocnej stajni Alaina i Gerarda Wertheimerów.

  Jej szanse wzmacnia dosiad championa dżokejów Maxime’a Guyona. Jako dwulatka biegała tylko raz, zajmując ósme miejsce, ale w tym sezonie stopniowo progresuje. Zajmowała kolejno – trzecie, drugie i pierwsze miejsce na torze Cagnes-sur-Mer. 18 lutego Opiana wygrała tam gonitwę maiden na 1600 metrów na nawierzchni piaskowej (PSF), bijąc o 2,5 długości Edalę ze stajni Agi Khana. Zagadką jest jej forma, bo nie biegała od ponad trzech miesięcy.

  Opiana. Fot. turf-fr.com

  Duże sukcesy w gonitwach we Francji odnosi ostatnio para: trener Christopher Head, dżokej Aurelien Lemaitre. Ich podopieczna Blue Rose Cen wygrała niedawno klasyk 1000 Guineas, a w niedzielę Big Rock (jego młodszy dwuletni brat Hazard jest trenowany na Służewcu przez Emila Zahariewa) będzie wielkim faworytem francuskiego Derby w Chantilly.

  W tym wyścigu młody Head wystawia (kurs 8:1) z nr 4 ogiera Woodstock City (Churchill – White Witch po Invincible Spirit). Podobnie jak wspomniana Blue Rose Cen jest on po robiącym karierę w hodowli ogierze Churchill. Woodstock City biega bardzo równo, w każdym z sześciu startów był na płatnym miejscu. 19 maja w Nancy odniósł pierwsze zwycięstwo w karierze, wygrywając aż o 5 długości wyścig maiden na 2000 m. Dzięki dosiadowi ucznia niósł wtedy tylko 55,5 kg, teraz będzie miał 57 kg.

  Syn Churchilla Vadeni wygrał w ubiegłym roku francuskie Derby aż o 5 długości, a jesienią był drugi w Nagrodzie Łuku Triumfalnego. W tym roku dwa razy rozczarował. W Polsce jedną z faworytek na Derby 2023 jest córka Churchilla – Migliore Speranza.

  Churchill w treningu Aidana O’Briena na 13 startów wygrał dla Coolmore 7 wyścigów i 1,392 mln funtów. Był championem dwulatków 2016 na Wyspach Brytyjskich. W sezonie 2017 Churchill wygrał dwa klasyki 2000 Guineas na 1600 m – w Anglii i Irlandii. W tym roku kryje klacze w Coolmore po 30 tysięcy euro.

  Woodstock City (Churchill – White Witch po Invincible Spirit). Fot. canalturf.com

  W gronie liczonych koni w czwartkowym handicapie na Longchamp (kurs 7,5:1) jest także z nr 3 Goguen Spaise (Dabirsim – Lisa Road po Grape Tree Road), na którym pojedzie bardzo doświadczony dżokej Gerald Mosse. Będzie to już dziesiąty start w karierze tego doświadczonego trzylatka. W wieku dwóch lat wygrał jeden wyścig na 1900 m w Deauville. Ten sezon zaczął nieźle – od drugiego i trzeciego miejsca, ale ostatnio na Longchamp był siódmy na 15 koni, w takim samym wysoko dotowanym handicapie, ale na 2100 m. Była tam mocna stawka, a nie stracił dużo do czołówki.

  Mimo najwyższej wagi w polu (59 kg) trzeba też dziś uważać (kurs 9:1) na konia z nr 1 Premier Ordre (Whitecliffsofdover – Law and Order po Lawman), na którym pojedzie znakomity włoski dżokej Cristian Demuro. Premier Ordre prezentuje wysoką, równą formę. W tym roku wygrał już dwa wyścigi, był też w karierze cztery razy drugi. Uzbierał już dla swoich właścicieli ponad 87 tysięcy euro.

  Typy portalu Equidia: 13-3-7

  Typy Le Parisien: 3-4-9

  Turfomania: 1-5-9

  Zone-Turf: 9-14-13

  Paris-Normandie: 13-3-8

  Program wszystkich czwartkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Premier Ordre. Fot. canalturf.com

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły