More

  W niedzielę na torze we Wrocławiu Ladies Day – Dzień Wolności na Partynicach

  Piękne kapelusze, ozdobne fascynatory, wytworne stroje, a do tego wyścigowe emocje na najwyższym poziomie – przed nami najbardziej stylowa niedziela na Partynicach: Ladies Day. W programie sportowym dnia znalazło się aż 10 gonitw, w tym dwie najważniejsze płaskie gonitwy sezonu 2023 na wrocławskim torze. Ale Ladies Day to przede wszystkim święto kobiecej elegancji, dlatego organizatorzy przygotowali konkurs dla Pań na najbardziej stylową kreację. Ponadto w programie: pokazy konne, przejażdżki na kucykach oraz specjalna strefa animacji dla dzieci. Nie zabraknie też elementów uświetniających przypadający na 4 czerwca – Dzień Wolności. Organizatorzy zapraszają od godz. 12.00, wstęp na wyścigi jest bezpłatny.

  77 KONI, PRESTIŻOWE GONITWY I ĆWIERĆ MILIONA PULI NAGRÓD
  77 koni wystartuje w dziesięciu gonitwach zaplanowanych na czerwcową niedzielę. Fani wyścigów mogą zacierać ręce, ponieważ będą dopingować jeźdźców rywalizujących we wszystkich rodzajach gonitw: na dystansach płaskich, płotowych oraz z przeszkodami. Bardzo mocna, międzynarodowa obsada gwarantuje wysoki poziom sportowy. Dwie gonitwy – o Nagrodę Konstelacji oraz IFHAR Cup – to najważniejsze wyścigi płaskie w sezonie 2023 na Partynicach. Łączna pula nagród we wszystkich gonitwach wynosi ponad ćwierć miliona złotych (258 tysięcy zł), więc jest się o co bić.

  Kabula wygrała Nagrodę Konstelacji na Partynicach w 2022 roku, w niedzielę spróbuje zrobić to po raz drugi. Fot. Tor Partynice/Agata Władyczka


  Wśród najważniejszych gonitw tego dnia należy również wymienić Memoriał Kasi Litwiniuk, który po raz pierwszy na Partynicach zostanie rozgrany w osobno punktowanym cyklu gonitw tylko dla amazonek – Woman Power Series.

  ŚWIĘTO WYŚCIGOWEJ ELEGANCJI, SPECJALNY KONCERT ANI NGUEN DLA PAŃ
  Ladies Day to głęboka tradycja krajów, w których wyścigi konne są bardzo popularne – mówi Jerzy Sawka, dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice. – Nam udało się ją mocno zakorzenić, choć zaczęliśmy w 2014 roku. Partynice stały się miejscem wyścigowej elegancji. Tu przychodzi więcej pięknie ubranych ludzi, niż do teatrów, opery i filharmonii. A w Dniu Ladies Day oglądamy takie damskie kreacje, których przy innych okazjach nie mamy szansy zobaczyć.

  Z pewnością przyczynia się do tego konkurs, jaki organizatorzy przygotowali specjalnie z myślą o Paniach – na najlepszą wyścigową stylizację.
  Aby wziąć w nim udział należy pomiędzy godziną 12:00 a 15:00 dać się sfotografować w specjalnie wydzielonej strefie. Warunkiem koniecznym jest eleganckie nakrycie głowy – kapelusz lub fascynator. Jeżeli takiego Panie nie posiadają, będzie okazja do nabycia go na miejscu, ponieważ w strefie wystawców modowych znajdą się stoiska oferujące eleganckie nakrycia głowy.

  Wsród atrakcji będzie także konkurs na najpiękniejszą stylizację

  Tuż po wyścigach ok godz. 19.00 organizatorzy wspólnie z partnerem dnia – Babie Lato Partynice – zapraszają na koncert Ani Nguen z zespołem. W repertuarze stylizowanym na przełom lat 40. i 50. usłyszymy dźwięki znane z twórczości m.in. Parov Stelar czy Postmodern Jukebox.

  DZIEŃ WOLNOŚCI NA PARTYNICACH
  4 czerwca to bardzo ważna data w najnowszej historii Polski. Dlatego w niedzielę na Partynicach nie zabraknie nawiązań do rocznicy z 1989 roku. Tradycyjnie na sędziówce przed trybunami pojawi się wielkoformatowy wydruk legendarnej już fotografii pierwszego niekomunistycznego premiera Tadeusza Mazowieckiego z ręką wzniesioną ku górze w charakterystycznym znaku Victorii.

  Dyrektor Jerzy Sawka wjedzie na tor konno trzymając flagę z hasłem „Dzień Wolności”.

  Dyrektor Jerzy Sawka, podczas uroczystego otwarcia dnia, wjedzie na tor konno trzymając flagę z hasłem „Dzień Wolności”. Podczas powitania publiczności nawiąże do rocznicy.
  Natomiast konie biorące udział w najważniejszych gonitwach dnia pod siodłem będą miały założone specjalne podkładki również z napisem „Dzień Wolności”.

  POKAZY KONNE I ATRAKCJE DLA NAJMŁODSZYCH
  W niedzielę będziemy mogli podziwiać nie tylko konie wyścigowe, ale również grupy sportowe z Partynic. Zaplanowano dwa pokazy konne, w pierwszym z nich zobaczymy próby „potęgi skoku” w wykonaniu młodych adeptów szkółki jeździeckiej. W drugim zaprezentuje się najsilniejsza reprezentacja partynickiej grupy woltyżerskiej, będą to medaliści Mistrzostw Polski oraz uczestnicy zawodów Pucharu Świata w woltyżerce sportowej.

  Dla osób chcących bliżej poznać życie koni, ich zwyczaje, zachowania, sposoby komunikowania, organizatorzy przygotowali trzy sesje zwiedzania stajni z instruktorem – tutaj obowiązują zapisy online przez stronę bilety.torpartynice.pl.

  Przejazd przez przeszkodę wodną zawsze wygląda bardzo atrakcyjnie

  Podczas dnia wyścigowego nie może zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Przez cały dzień będzie można skorzystać z przejażdżek na kucykach, placu zabaw „Konikowo” oraz parku linowego. Powstanie również specjalna strefa animacji dla dzieci z bogatym programem działań. Po raz kolejny zostaną też rozegrane zawody w ramach wrocławskiej ligi hobby horse.

  Źródło: Tor Partynice

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły