More

  Pula czwórki została rozbita, ale wciąż w Traf Online jest kumulacja w kwincie w wyścigach z Francji

  W niedzielę cała Francja emocjonowała się Derby w Chantilly, ale wyścigowa karuzela nie zatrzymuje się i już w poniedziałek kolejne gonitwy na francuskich torach. W Traf Online od 13.15 do 18.17 można oglądać i obstawiać 17 gonitw z torów: Chateaubriant, La Teste de Buch, Nantes i Vichy. Emocje w totalizatorze także są duże. W niedzielę szczęśliwy gracz zgarnął skumulowaną pulę czwórki w Traf Online – wypłata wyniosła 4055,50 złotych. W poniedziałek mamy kumulację w kwincie (gonitwy 1-5), startujemy od puli 3884 złote. W poniedziałek zostały też przewidziane dwie czwórki z pulami gwarantowanymi po 2033 zł.

  W skład kwinty ze skumulowaną pulą wchodzi Prix le Pontet na torze Chateaubriant (godzina. 14.05), wyścig handicapowy dla czteroletnich i starszych koni na dystansie 1950 metrów z pulą nagród 14 tysięcy euro. Wystartuje 13 koni.

  W porannych notowaniach faworytem była z numerem 6 Far Mountain Emery (Sommerabend – Montagne Lointaine po Numerous). Ta pięcioletnia klacz w tym roku miała dwa słabsze występy (siódme i dziewiąte miejsce), ale na niezbyt korzystnym dla niej dystansie 1400 m. Dystans 1950 m powinien jej bardziej odpowiadać, bo w maju ubiegłego roku wygrała na nim gonitwę w Le Mans.

  Jej ojciec, dobry pochodzeniowo Sommerabend (Shamardal – Sommmernacht po Monsun) wziął udział w 35 wyścigach i triumfował 16 razy. Wygrał między innymi Grosse Europa Meile (G2 w Niemczech na 1600 metrów).

  Sporo grupę zwolenników (kurs 4,8:1) będzie miał z nr 2 Illustre Bere (Style Vendome – Niska po Smart Strike), zwłaszcza że pojedzie na nim champion dżokejów Maxime Guyon, pod którym zajął w kwietniu trzecie miejsce w wyścigu w Chantilly. Ostatnio startował w Chateaubriant na tym samym dystansie 1950 metrów i zajął szóste miejsce, ale pod amazonką Fleury, teraz ma Guyona w siodle, powinien poprawić.

  Illustre Bere. Fot. canalturf.com

  Dość mocno liczona (5,5:1) jest też z nr 3 Camigirl (Alianthus – Camas po Hamas), która prezentuje w tym roku wysoką formę. 15 kwietnia wygrała w Moulins handicap na 2400 metrów, a 17 maja była druga i to w Chateaubriant właśnie na dystansie 1950 m, więc warunki gonitwy powinny jej odpowiadać. Ograła wtedy kilka biegnacych tu koni: Illustre Bere, Boken, czy Perfecto.

  Właśnie koń z nr 8 (kurs 6,4:1) Perfecto (Vespone – Soma Bay po Bahri) może się włączyć do rozgrywki. Ten siedmioletni wałach w tym sezonie był dwa razy siódmy, ale w karierze na 41 startów wygrał 3 wyścigi, a poza tym 21 razy był na płatnych miejscach, uzbierał już z premiami ponad 100 tysięcy euro.

  Co ciekawe, ojcem Perfecto jest Vespone, który wygrał dwa wyścigi G1 we Francji, Grand Prix de Paris i Prix Jean Prat. Vespone to syn kryjącego przed laty w Polsce ogiera Llandaff (od jednej z najlepszych klaczy wszech czasów – Dahlii), który trafił do Polski po tym jak stanowił klacze we Francji i w Szwajcarii. Wyhodowany w Mosznej syn Llandaffa Montbard wygrał nagrody Derby, Iwna i Golejewka.

  Typy portalu Equidia: 3-5-9-2

  Program wszystkich poniedziałkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Ace Impact wygrywa pod Cristianem Demuro francuskie Derby 2023 w Chantilly. Fot. Equidia

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły