More

  Wysokie kumulacje w dwójce i kwincie oraz Dafne i Kalbarri w jednym wyścigu we Francji

  W środę kolejne emocje sportowe i totalizatorowe w francuskich wyścigach. Kumulacja w kwincie (gonitwy 3-7, pierwsza o 14.40) przekroczyła już 4300 złotych. Skumulowana pula jest także w pierwszej dwójce o godz. 14.05, ponad 1450 złotych. Zostały też przewidziane trzy czwórki z pulami gwarantowanymi po 2288 zł. W środę można obejrzeć i obstawić w Traf Online 15 wyścigów z trzech francuskich torów: Marsylia-Borely, Laval i Argentan. Na tym ostatnim torze w jednym wyścigu (o godz. 16.25) wystartują dwa konie trenowane przez Alicję i Roberta Karkosów – wyhodowana przez Krzysztofa Goździalskiego Dafne i Kalbarri, należącą do Ryszarda i Andrzeja Zielińskich.

  Dafne i Kalbarri wystartują w Prix Edourad Pouret na torze Argentan, to wyścig conditions klasy trzeciej dla trzylatków na dystansie 2100 metrów z pulą nagród 16 tysięcy euro. Wystartuje 8 koni.

  Zdecydowaną faworytką gonitwy (poranny kurs 2,1:1) jest Carvana (Siyouni – Safari Queen po Lode) z topowej stajni Alaina i Gerarda Wertheimerów. Podopieczna trenera Laffon-Pariasa nieźle zaczęła karierę jako dwulatka, bo z debiutu była druga, a w październiku wygrała pod Maximem Guyonem wyścig w Lyonie na 1800 metrów, ale w tym roku zajmowała piąte i dziewiąte miejsce. Z tym, że ten ostatni start był wysoko – w Prix Rose de Mai LR w Saint-Cloud na 2000 m. Przyszła jednak aż 30 długości za przedostatnim koniem. Wygrała niepokonana Pensee du Jour.

  Mocno liczony (4,4:1) jest także dobry pochodzeniowo i mający raczej długodystansowy rodowód Oak Hill (Sea The Stars – Forest Maiden po Invincible Spirit) z tej samej rodziny co choćby wyborny niemiecki Lomitas, ojciec byłego championa reproduktorów w Polsce Belenusa. Podopieczny trenera Wattela prezentuje coraz wyższą formę. W ostatnim starcie 28 maja na torze Granville zajął pod amazonką Alison Massin drugie miejsce w gonitwie conditions na 1700 m, pół długości za Desert Storm. Teraz w siodle doświadczony Theo Bachelot.

  Trzecim koniem w grze (5,5:1) jest Grand Kiss (Shalaa – Layali po Rip Van Winkle), na której pojedzie champion dżokejów Maxime Guyon. Miała ona dwa niezłe ostatnie wyścigi, w których zajęła czwarte i drugie miejsce. Ta druga lokata właśnie na torze Argentan i na dystansie 2100 metrów.

  Klacze należące do Polaków tradycyjnie we Francji mają niższe notowania, choć często zaskakują niezłymi wynikami. Polskiej hodowli Dafne (Gleneagles – Dione po Authorized), która była dwa razy druga na Służewcu jako dwulatka w sezonie 2022, miała poranny kurs 20:1. Klacz trenowana przez Alicję i Roberta Karkosów 26 kwietnia zajęła siódme miejsce (na 11 koni) w mocno obsadzonym conditions maiden dla trzylatków na 2400 m na torze Saint-Cloud w Paryżu i poprawiła w stosunku do swojego debiutu we Francji.

  Dafne zajmuje drugie miejsce w wyścigu na Służewcu za Tytanidą

  Jak mocno obsadzony był to wyścig niech świadczy fakt, że tuż przed Dafne kończyły Illucidate (Nathaniel – Colourful po Champs Elysees) ze stajni Juddmonte, sukcesorów księcia Khalida Abdullaha i Squasha (Golden Horn – Australienne po Monsun) ze stajni francuskich braci miliarderów Alaina i Gerarda Wertheimerów.

  5 marca w conditions w Chantilly na 1900 m Dafne zajęła jedenaste miejsce na 12 koni, ale trafiła tam na bardzo mocną stawkę. Crown Princesse (Zarak – Lovemedo po Zaffen), która wygrała ten wyścig maiden, w następnym starcie zwyciężyła w Prix Cleopatre G3 na torze Saint-Cloud.

  W swoim ostatnim starcie Dafne 19 maja zajęła szóste miejsce na dziewięć koni w Prix de la Caleche, gonitwie maiden na torze w Chantilly na dystansie 2400 metrów. Straciła w nim sporo długości do klaczy na płatnych miejscach. Większe szanse powinna mieć, gdy wystartuje w goniwach handicapowych.

  Druga klacz ze stajni Karkosów to Kalbarri (Australia – Never Busy po Gone West), która miała zapis do Derby na Służewcu, ale została skreślona. Jej notowania w wyścigu w Argentan to 27:1. Córka angielskiego derbisty, należąca do Ryszarda i Andrzeja Zielińskich, biegała dotąd we Francji dwa razy, zajmując w mocnych stawkach szóste i siódme miejsce na torach Chantilly i Saint-Cloud na dystansach 2000 m.

  Typy portalu Equidia: 8-2-3-1

  Program wszystkich środowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Carvana. Fot. canalturf.com

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły

  Ta strona jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.

  Potwierdź, że masz ukończone 18 lat lub opuść stronę.