More

  Wysokie kumulacje w dwójce i kwincie oraz Dafne i Kalbarri w jednym wyścigu we Francji

  W środę kolejne emocje sportowe i totalizatorowe w francuskich wyścigach. Kumulacja w kwincie (gonitwy 3-7, pierwsza o 14.40) przekroczyła już 4300 złotych. Skumulowana pula jest także w pierwszej dwójce o godz. 14.05, ponad 1450 złotych. Zostały też przewidziane trzy czwórki z pulami gwarantowanymi po 2288 zł. W środę można obejrzeć i obstawić w Traf Online 15 wyścigów z trzech francuskich torów: Marsylia-Borely, Laval i Argentan. Na tym ostatnim torze w jednym wyścigu (o godz. 16.25) wystartują dwa konie trenowane przez Alicję i Roberta Karkosów – wyhodowana przez Krzysztofa Goździalskiego Dafne i Kalbarri, należącą do Ryszarda i Andrzeja Zielińskich.

  Dafne i Kalbarri wystartują w Prix Edourad Pouret na torze Argentan, to wyścig conditions klasy trzeciej dla trzylatków na dystansie 2100 metrów z pulą nagród 16 tysięcy euro. Wystartuje 8 koni.

  Zdecydowaną faworytką gonitwy (poranny kurs 2,1:1) jest Carvana (Siyouni – Safari Queen po Lode) z topowej stajni Alaina i Gerarda Wertheimerów. Podopieczna trenera Laffon-Pariasa nieźle zaczęła karierę jako dwulatka, bo z debiutu była druga, a w październiku wygrała pod Maximem Guyonem wyścig w Lyonie na 1800 metrów, ale w tym roku zajmowała piąte i dziewiąte miejsce. Z tym, że ten ostatni start był wysoko – w Prix Rose de Mai LR w Saint-Cloud na 2000 m. Przyszła jednak aż 30 długości za przedostatnim koniem. Wygrała niepokonana Pensee du Jour.

  Mocno liczony (4,4:1) jest także dobry pochodzeniowo i mający raczej długodystansowy rodowód Oak Hill (Sea The Stars – Forest Maiden po Invincible Spirit) z tej samej rodziny co choćby wyborny niemiecki Lomitas, ojciec byłego championa reproduktorów w Polsce Belenusa. Podopieczny trenera Wattela prezentuje coraz wyższą formę. W ostatnim starcie 28 maja na torze Granville zajął pod amazonką Alison Massin drugie miejsce w gonitwie conditions na 1700 m, pół długości za Desert Storm. Teraz w siodle doświadczony Theo Bachelot.

  Trzecim koniem w grze (5,5:1) jest Grand Kiss (Shalaa – Layali po Rip Van Winkle), na której pojedzie champion dżokejów Maxime Guyon. Miała ona dwa niezłe ostatnie wyścigi, w których zajęła czwarte i drugie miejsce. Ta druga lokata właśnie na torze Argentan i na dystansie 2100 metrów.

  Klacze należące do Polaków tradycyjnie we Francji mają niższe notowania, choć często zaskakują niezłymi wynikami. Polskiej hodowli Dafne (Gleneagles – Dione po Authorized), która była dwa razy druga na Służewcu jako dwulatka w sezonie 2022, miała poranny kurs 20:1. Klacz trenowana przez Alicję i Roberta Karkosów 26 kwietnia zajęła siódme miejsce (na 11 koni) w mocno obsadzonym conditions maiden dla trzylatków na 2400 m na torze Saint-Cloud w Paryżu i poprawiła w stosunku do swojego debiutu we Francji.

  Dafne zajmuje drugie miejsce w wyścigu na Służewcu za Tytanidą

  Jak mocno obsadzony był to wyścig niech świadczy fakt, że tuż przed Dafne kończyły Illucidate (Nathaniel – Colourful po Champs Elysees) ze stajni Juddmonte, sukcesorów księcia Khalida Abdullaha i Squasha (Golden Horn – Australienne po Monsun) ze stajni francuskich braci miliarderów Alaina i Gerarda Wertheimerów.

  5 marca w conditions w Chantilly na 1900 m Dafne zajęła jedenaste miejsce na 12 koni, ale trafiła tam na bardzo mocną stawkę. Crown Princesse (Zarak – Lovemedo po Zaffen), która wygrała ten wyścig maiden, w następnym starcie zwyciężyła w Prix Cleopatre G3 na torze Saint-Cloud.

  W swoim ostatnim starcie Dafne 19 maja zajęła szóste miejsce na dziewięć koni w Prix de la Caleche, gonitwie maiden na torze w Chantilly na dystansie 2400 metrów. Straciła w nim sporo długości do klaczy na płatnych miejscach. Większe szanse powinna mieć, gdy wystartuje w goniwach handicapowych.

  Druga klacz ze stajni Karkosów to Kalbarri (Australia – Never Busy po Gone West), która miała zapis do Derby na Służewcu, ale została skreślona. Jej notowania w wyścigu w Argentan to 27:1. Córka angielskiego derbisty, należąca do Ryszarda i Andrzeja Zielińskich, biegała dotąd we Francji dwa razy, zajmując w mocnych stawkach szóste i siódme miejsce na torach Chantilly i Saint-Cloud na dystansach 2000 m.

  Typy portalu Equidia: 8-2-3-1

  Program wszystkich środowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Carvana. Fot. canalturf.com

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły