More

  Kolejne podejście do skumulowanej kwinty

  W bogatej poniedziałkowej ofercie Traf Online znalazło się aż 18 gonitw z czterech francuskich torów. Ciągle skumulowana pula kwinty to już niemal 7 tys. zł. – dzisiaj mogą zostać podjęte kolejne próby jej „ustrzelenia” – w wyścigach od 4 do 8 oraz, ewentualnie (jeśli nie uda się za pierwszym razem), 10-14. Ponadto tradycyjnie mamy pule gwarantowane w zakładzie czwórkowym: taka okazja trafi się w gonitwach nr 6, 11, 13 i 17.

  Na początek prezentujemy plan dnia (numer gonitwy, tor i godzina) wraz z typami ekspertów Equidii. Zaznaczono w nim wyścigi „czwórkowe” oraz rozpoczynające kwinty.


  O godzinie 16.25 w gonitwie w Amiens, wchodzącej w skład drugiej dzisiejszej kwinty, spotkają się trzylatki (Prix d’Abbeville), które dotąd nie zrobiły wielkiej kariery na torze. Różnica w handikapie miedzy pierwszym i ostatnim koniem wynosi 5 kg. Dystans 2200 m z jednej strony wskazuje, że potrzeba będzie pokazać trochę wytrzymałości, ale z drugiej strony takie wyścigi we Francji często są rozgrywane „na końcówkę”. Wycofany został koń nr 11 – Black Trezy.

  Equidia stawia na dosiadanego przez dobrze znanego na Służewcu Fabiena Lefebvre’a Only Him (8), prezentującego ostatnio dobrą formę. Po zwycięstwie w nielicznie obsadzonym wyścigu na małym torze, wałach nieźle wypadł w Dieppe, zajmując 4. miejsce  w 14-konnej stawce. Starty na dystansach około 2400 m miał najbardziej udane w tym roku, więc warunki mogą być dla niego całkiem optymalne.

  W porannych notowaniach najwyżej oceniane są natomiast szanse dwójki klaczy: Stellar Jay (9) oraz Runy (10). Nieco większe zaufanie zdaje się wzbudzać pierwsza z nich – kilka solidnych wyników w gonitwach sprzedażowych i niezły start ostatnio w handikapie może świadczyć o stabilizacji formy córki Zoffany’ego.

  Sporo mniej doświadczona Runa zajmowała w maju czołowe miejsca, jednak w nielicznych i słabszych stawkach. Z szansami na dobry wynik wystartuje też jeden z najwyżej wycenionych tutaj koni – Speed de Cerisy (1), która ostatnio finiszowała bezpośrednio za Stellar Jay. Dość dobre notowania ma też Miss Honeymoon (12) – jej możliwości są zbliżone do Runy.

  Szukając „fuksów” warto zwrócić uwagę na Zarakę (4), córkę dającego dystansowe konie Zaraka. Dotąd biegała na krócej (jej dziadek przekazuje przede wszystkim szybkość) i radziła sobie przeciętnie, ale ostatni występ może zwiastować zwyżkę formy i jeśli rzeczywiście dodatkowe metry zadziałają na jej korzyść, to kto wie. Kandydatami do miejsc w czwórce wydają się Dahlie (2) i Venes (3).

  Prognoza Traf News: Stellar Jay (9) – Zaraka (4) – Speed de Cerisy (1) – Only Him (8)

  Prognoza Equidii: Only Him (8) – Speed de Cerisy (1) – Miss Honeymoon (12) – Stellar Jay (9)

  Krzysztof Romaniuk

  Na zdjęciu tytułowym wyścig na torze Amiens.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły