More

  Wtorkowe wyścigi zaczynamy kumulacją trójki!

  W poniedziałek ponownie nikomu nie udało się trafić kwinty, co sprawiło, że pula przekroczyła już siedem tysięcy złotych! Chętni do podziału tej pokaźnej sumy będą jednak musieli poczekać do środy, ponieważ dzisiaj Trafonline nie ma w ofercie tego zakładu. Kibice końskiego totka powinni być jednak usatysfakcjonowani kumulacją trójki w pierwszej gonitwie (13:30), w której uzbierało się już blisko 2000 zł, a kwota ta wyraźnie wzrośnie.

  Fani wyścigów kłusaków będą w swoim żywiole, ponieważ to właśnie od tej dyscypliny rozpocznie się dzień na torze Angers. Po południu dyscyplina to pojawi się na paryskim Vincennes, gdzie zobaczymy kilka gonitw z ponadstandardowymi pulami.

  Gonitwy płaskie będą rozgrywane dzisiaj tylko na torze Compiegne, ale za to będą nam towarzyszyć przez cały dzień. Właśnie na tym torze zaplanowano wszystkie trzy dzisiejsze czwórki.

  Prix de Chloet – Angers 13:30

  Rozpoczniemy od omówienia wyścigu, w ramach którego będzie można obstawić skumulowaną trójkę.

  W porannych notowaniach zdecydowaną faworytką jest Jungle Green (1), ale czytając prognozę Equidii, możemy odnieść wrażenie, że niewiele mniejsze szanse mają Java de la Rouvre (8) i Jonquille d’Aimte (9). Cała trójka świetnie zareagowała na zdjęcie podków. Oceniając po wynikach, wyglądają na zbliżone, ale biorąc pod uwagę klasę trenera i powożącego, a do tego prowadzenie kariery, szala przechyla się na korzyść Jungle Green (1).

  Jonquille d’Aimte (9) zanotowała tempo 1.15,1 z autostartu na 2600m, a Java de la Rouvre (8) 1.14,6 z wolty na 2400m. To naprawdę solidne wyniki i trudno ich nie uznać za główne kandydatki do drugiego-trzeciego miejsca.

  Zagadką jest liczona przez trenera Johanna Jobyna (5), która ostatnio trafiła na bardzo szybki wyścig i wbrew oczekiwaniom Mottiera nie odegrała żadnej roli. Wydaje się, że może pokrzyżować szyki faworytom dzisiejszej gonitwy.

  Dobrego występu można też oczekiwać od Jalny du Buisson (4), która ostatnio zajęła dalsze miejsca, ale zanotowała naprawdę wartościowy rekord – 1.14,2 na 2875m z wolty.

  Prognoza Trafnews: Jungle Green (1) – Jonquille d’Aimte (9) – Java de la Rouvre (8) – Johanna Jobyna (5)

  Prognoza Equidii: : Jungle Green (1) – Java de la Rouvre (8) – Jonquille d’Aimte (9) – Johanna Jobyna (5)

  Prix des Futaies – Compiegne 18:00

  Spośród gonitw czwórkowych do omówienia wybraliśmy handicap na 1400m, w którym po wycofaniach na starcie stanie 14 koni. Próżno szukać punktów stycznych w prognozach ekspertów i dziennikarzy, skupmy się więc na wypowiedziach trenerów.

  Apax (5) – równy koń, będący w formie. Dodatkowym atutem jest dosiad Maxime’a Guyona, który jechał na nim w każdym z dotychczasowych startów. Koń debiutuje w gonitwie handicapowej, ale możemy ocenić jego jakość na podstawie konfrontacji z innymi uczestnikami tego biegu. Pod koniec ubiegłego roku zmierzył się na dzisiejszym dystansie z Book of Life (2). Pod równymi wagami przegrał z nim o 0,75 długości. Dzisiaj poniesie o 2,5 kg mniej od reprezentanta stajni Godolphin. Trener Henri-Alex Pantall zauważa, że Apax pobiegnie na optymalnym dystansie, jego forma rośnie i wszystko wygląda dobrze.

  Book of Life (2) nie poradził sobie ostatnio na poziomie Listed, ale tutaj, mimo stosunkowo wysokiej wagi, powinien walczyć o premię.  

  Na drugim biegunie jest Schwendi (15), który poniesie jedną z najniższych wag. Ostatnio, w Quinte +, pokonał startujące tu: Murciano (16) i Hoxtona (4), a nieznacznie przegrał z Greenwoodem (3). Dzisiaj  imponujący formą Greenwood poniesie półtora kg więcej niż ostatnio, a Schwendi, Murciano i Hoxton półtora kg mniej. Wagi zmieniły się aż o 3 kg na niekorzyść Greenwooda, co daje rywalom realną szansę na rewanż.

  Trener Lerner uważa, że Schwendi pozostał w bardzo dobrej formie i jest konkurencyjny w tym towarzystwie.

  Również Lionel Larrigade optymistycznie podchodzi do startu swojego konia – Greenwooda. Podkreśla wysoką formę i imponującą fizyczność trzyletniego wałacha, co powinno pozwolić mu na osiągnięcie dobrego wyniku również pod wyższą wagą.

  Niosący najwyższą wagę Empathic (1) ostatnio specjalizował się w krótszych dystansach, ale nie można zapominać, że w ubiegłym roku wygrał dwie gonitwy handicapowe na 1400m. Już w wieku dwóch lat radził sobie z 59 kg, więc kilogram więcej nie powinien być problemem.

  Trudno ocenić klacz Recoletty (11), która wystartuje po trzymiesięcznej przerwie. Jej właściciel uważa, że stan toru i dystans są dla niej optymalne. Niewiadomą pozostaje forma.

  Prognoza Trafnews: Apax (5) – Schwendi (15) – Murciano (16) – Greenwood (3)               

  Prognoza Equidii: Recoletty (11) – Monapia (9) – Apax (5) – Greenwood (3)

  Synteza prasy: Apax (5)(48 punktów) – Empathic (1)(40 pkt.) – Murciano (16)(25 pkt.) – Book of Life (2)(24 pkt.)

  Witold Sudoł

  Zdjęcie – Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły