More

  Poniedziałkowe wyścigi z Francji

  Rozpoczynamy nowy tydzień od 17 gonitw na trzech francuskich torach. Folbluty będą rywalizowały na Saint-Cloud, a kłusaki w Caen i Vichy. Oddsmaker ustawił czwórki w trzech gonitwach rozgrywanych w sulkach: 14:40 (Caen) oraz 17:00 i 17:35 w Vichy. Do omówienia wybraliśmy pierwszą z tych trzech gonitw.

  Warto cofnąć się do niedzielnych wydarzeń na torze Chantilly, gdzie rozegrano m.in. Oaks i Derby dla koni arabskich.

  W Prix de Diane (Oaks) bezkonkurencyjna okazała się faworytka – Blue Rose Cen. Dosiadana przez Aureliena Lemaitre’a triumfatorka francuskich 1000 Gwinei z niebywałą łatwością oddaliła się od rywalek, notując na celowniku 4 długości przewagi nad reprezentującą Irlandię Never Ending Story. Dla nas interesujący był udział Lady Eweliny, która po nie najszczęśliwszym przebiegu gonitwy zajęła bardzo solidne siódme miejsce. Szerszą relację z tej gonitwy znajdą Państwo w osobnym artykule.

  W Derby dla koni czystej krwi arabskiej bezapelacyjne zwycięstwo odniósł syn Al Mourtajeza – Al Ghadeer uzyskując kosmiczny czas na 2000m – 2.08,49! Tym samym czteroletni ogier ze stajni Al Shaqab Racing przypieczętował absolutną dominację w roczniku.   

  Analiza

  14:40 Prix du Cuverville

  Jest to wyścig kłusaków (sulki) na dystansie 2450m rozgrywany w ramach cyklu LeTrot Open des Regions dla Dolnej Normandii dla 5-latków.

  Faworytem gonitwy jest Ideal du Maxfran (12), który wraz z Erikiem Raffinem pokazał się już z dobrej strony. Ostatnio co prawda został zdyskwalifikowany, ale było to na torze trawiastym, a w sulce miał początkującego Maxa Beauvaisa. Wcześniej bardzo pewnie pokonał startujące tu: Icare de Val (4) i Indian Love (1).

  Na podstawie tego ostatniego wyścigu eksperci Equidii pierwszą szansę przyznają Idealowi du Maxfran (12), a drugą, finiszującemu do niego Icare du Val (4). Liczony ostatnio Icare de Val (4) był zamknięty w wyścigu i przy wyjściu na prostą finiszową zagalopował. Wydaje się, że ten koń lepiej czuje się, gdy ma więcej przestrzeni i atakuje z pola.

  Wymagającym rywalem będzie Ivo Sived (16), w którego sulce zobaczymy bardzo skutecznego Sebastiena Ernaulta. Ernault miał tego konia w swojej stajni przez chwilę i na pewno dobrze go zna.

  Wysoko w prognozach plasuje się Isaric (7), który w ostatnim starcie ustanowił swój rekord. W jego przypadku niewiadomą są częste zmiany w podkuwaniu (balansie).   

  Impatient du Luip (9) miał przerwę w startach od października do kwietnia. W ostatnim starcie (20 maja) zajął już trzecie miejsce, sygnalizując powrót do formy z najlepszych czasów. W sulce ma cenionego Davida Thomaina.

  Dobrze dysponowany w ostatnim czasie jest Instagram (11), a Ideal du Brieu (8) sprawił w ostatnim starcie dużą niespodziankę, ustanawiając nowy rekord i ogrywając zdecydowanie mocniej liczonego wówczas Ivo Sived (16).

  Prognoza Trafnews: Ideal du Maxfran (12) – Ivo Sived (16) – Ideal du Brieu (8) – Impatient du Lupin (9)

  Prognoza Equidii: Ideal du Maxfran (12) – Icare du Val (4) – Ivo Sived (16) – Isaric (7)

  Witold Sudoł

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły