More

  Trzynaście wtorkowych gonitw z Francji w Traf Online

  Wtorkowa propozycja Trafonline.pl to transmisja trzynastu gonitw rozgrywanych na czterech francuskich torach. W ofercie znalazły się pule gwarantowane kwinty (1422 zł), która obejmuje gonitwy od 6 do 10, oraz pięć czwórek (1822 zł) możliwych do obstawiania w wyścigach 5, 8, 9, 10 i 13. Dzień rozpocznie natomiast skumulowana tripla – jej pula powinna spokojnie przekroczyć 1000 zł. Start pierwszego wyścigu o godzinie 13.25.

  13:25 – Gonitwa 1: tor Cavaillon, sulki, dystans 2525 m

  Na starcie tego wyścigu stanie 10 zaprzęgów. Biegnące z pierwszymi numerami Jauress de Cani (1) i Jappelou du Soir (2) prezentują w ostatnim czasie dość nierówną formę. W przypadku tego szczególnie przeciętny był ostatni występ, natomiast wcześniej dobrze wypadł w pod siodłem.

  Wyżej trzeba ocenić szanse kolejnej pary. James Rules (3) w dwóch ostatnich występach potrafił pobiec w naprawdę niezłym tempie i ewidentnie jest w formie. Zdecydowanie mniej od niego doświadczony Jackpot du Vivier (4) udane biegi przeplata słabszymi. Widać, że ma spory potencjał i tutaj może stanowić poważne zagrożenia dla poprzednika, który z pewnością znajdzie się w gronie faworytów.

  Bardzo ciekawym koniem jest Jiquel (5), który w marcu wygrał na sporo wyższym poziomie, natomiast później pauzował trzy miesiące i powrót na bieżnię miał zupełnie nieudany. Można zakładać, że tym razem będzie już lepiej, ale trudno powiedzieć na ile. Trener podchodzi do tego z dużą rezerwą.

  Biegnąca z nr 6 Jodie d’Albret też ma raczej mniejsze szanse, natomiast warto zwrócić uwagę na kolejny tercet. Na niezłym poziomie formę ustabilizowała Jahia (7). Nieźle prezentował się wcześniej Joker du Midi (8), jednak ostatnie dyskwalifikacje rzucają cień na jego formę.

  Z podobnymi problemami boryka się Japanese Sun (10). Dla odmiany, mógł się podobać niedawno Jamais (9), więc nie można wykluczyć niespodzianki z jego strony.

  Prognoza Traf News: Jahia (7) – Jackpot du Vivier (4) – James Rules (3) – Jamais (9)

  Prognoza Equidii: James Rules (3) – Jackpot du Vivier (4) – Jahia (7) – Jappelou du Soir (2)


  17:33 – Gonitwa 11: tor Nantes, 2-latki, 1400 m

  Tylko szóstka dwulatków spotka się w tym wyścigu na dystansie 1400 m. Zdaniem dziennikarzy Equidii, największe szanse na udział w rozgrywce mają dzieci Zelzala – ogier Pour Dompter (1) oraz klaczka Tanis (5). Ten pierwszy wygrał niedawno w drugim starcie na 1200 m, jednak osiągane przez niego czasy nie powalają. Pod tym względem lepiej prezentują się dokonania Tanis.

  Po trzech tygodnia ponownie spotykają się Aquila Volante (2), Kedurev (3) oraz Energic (4), które przybiegły w podobnym wyścigu w takiej kolejności i niewykluczone, że ten układ sił nie uległ znaczącym zmianom. Szczególnie pozycja Aquili Volante wydaje się być niezagrożona.

  Najsłabsza wydaje się Cristal de Maulde.

  Prognoza Traf News: Aquila Volante (2) – Tanis (5) – Pour Dompter (1)

  Prognoza Equidii: Tanis (5) – Pour Dompter (1) – Aquila Volante (2)


  Poniżej można zapoznać się z planem dnia (numer gonitwy, tor i godzina) wraz z typami ekspertów Equidii. Zaznaczono w nim na czerwono wyścigi „czwórkowe”.

  Krzysztof Romaniuk

  Na zdjęciu tytułowym Aquila Volante wygrywa w Nantes (źródło: france-sire.com)

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły