More

  Trullier i Moutard szykują formę na Derby na Służewcu, kumulacje czwórki i tripli w piątek w Traf Online

  W piątkowej ofercie Trafonline.pl jest 15 gonitw z Francji z trzech torów: Saint-Cloud, Nancy i La Teste de Buch. Pierwsza gonitwa o godz. 13.25, ostatnia o 18.20. W pierwszych trzech gonitwach mamy kumulację tripli, której pula powinna przekroczyć 1000 złotych. Kumulacja jest także w czwórce – ponad 3000 złotych. Pierwsza szansa na jej rozbicie o godz. 17.45 w gonitwie z paryskiego toru Saint-Cloud. Druga szansa o 18.20, tam gwarantowana pula wynosi 2533 zł.

  Skumulowana pula czwórki jest w Prix du Domaine du Vert-Mont, handicapie divise (klasa trzecia) w Saint-Cloud na 1400 m o godzinie 17.45. Pula nagród w tym wyścigu wynosi 20 tysięcy euro. Pobiegnie aż 18 koni. W gonitwie pojadą Thomas Trullier i Jerome Moutard, których 2 lipca zobaczymy w polskim Derby na klaczach trenowanych we Francji przez Alicję i Roberta Karkosów dla Ryszarda i Andrzeja Zielińskich – Saanen i Lavender Beauty. Warto więc przyjrzeć się ich jeździe.

  W porannych notowaniach dość wyraźnym faworytem (4:1) był z nr 10 Lawrence (Lawman – Rex Regina po King’s Best), na którym pojedzie Eddy Hardouin. Po serii słabszych występów ośmioletni wałach ostatnio dwa razy nieźle się zaprezentował, zajmując trzecie i czwarte miejsce w gonitwach na 1350 i 1600 m. Dodatkowo jego atutem będzie niska waga 55,5 kg. W całej karierze syn francuskiego derbisty Lawmana na 67 startów wygrał 4 wyścigi i ponad 111 tysięcy euro.

  W gronie liczonych koni są dwa z najwyższymi wagami. Kurs 9:1 ma z nr 1 Avrilomanoir (Penny’s Picnic – Narvica Gravelle po High Yield), jedyny w tej stawce koń ze statusem black type, ale też z wagą 60 kg. Pojedzie na nim odnoszący w ostatnim czasie wielkie sukcesy Aurelien Lemaitre.

  Pięcioletni Avrilomanoir po serii aż ośmiu wyścigów, w których zajmował bardzo dalekie miejsca, w ostatnim starcie 11 czerwca zasygnalizował zwyżkę formy, zajmując czwarte miejsce na Longchamp w Paryżu w handicapie klasy trzeciej na 2000 m. Na 33 starty wygrał dotąd 3 wyścigi i 97,5 tysiąca euro. Trzecie miejsce w Listed zanotował w 2020 roku pod Jeromem Moutardem, który powalczy w polskim Derby na Lavender Beauty.

  22-letni Thomas Trullier w sezonie 2022 wygrał we Francji 57 gonitw i zajął 17. miejsce w rankingu jeźdźców. Fot. Equidia

  Thomas Trullier ma dopiero 22 lata, a już wygrywa we Francji sporo wyścigów, był objawieniem sezonu 2019 – wygrał aż 51 gonitw jako 18-latek. W ubiegłym roku zwyciężył 57 razy i był 17. w rankingu jeźdźców we Francji. Na Służewcu w Derby będzie dosiadał Saanen.

  W piątek na torze Saint-Cloud pojedzie na klaczy z nr 2 Turtle Chop (Captain Chop – Turtle Beach po Turtle Bowl), która ma notowania 10:1 i wagę 59,5 kg. Będzie to dla Turtle Chop już ósmy start w tym roku. 10 czerwca pokazała, że jest w niezłej dyspozycji, zajmując drugie miejsce w Lyonie w handicapie na 1350 metrów, ale był to wyścig klasy czwartej.

  Atut niskiej wagi (zaledwie 50,5 kg) może wykorzystać w tym handicapie z nr 13 Pikatsu (Pivon – Katsumi po Red Rocks), na którym pojedzie doświadczona amazonka Delphine Santiago. Ten czteroletni wałach (kurs 11:1) nie wygrał jednak jeszcze w karierze wyścigu, a od marca biegał już osiem razy, tylko trzykrotnie będąc na płatnych miejscach, ale było to w czterech ostatnich startach.

  Jeśli ktoś szuka niespodzianek, może przyjerzeć się koniowi z nr 4 Achki (Penny’s Picnic – Dill po High Chaparral), na którym pojedzie właśnie Jerome Moutard. Ostatnie dwa starty ten ośmioletni wałach miał mniej udane, ale wcześniej dwa razy zajmował drugie miejsca na zbliżonych dystansach (1300-1400 m) na dobrych torach w Paryżu – Longchamp i właśnie Saint-Cloud.

  Synteza typów w mediach: 2-6-7-1

  Program wszystkich piątkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Avrilomanoir pod Jeromem Moutardem, który 2 lipca pojedzie w Derby na Służewcu na klaczy Lavender Beauty. Fot. Equidia

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły