More

  Trener Maciej Jodłowski o swoich koniach, które pobiegną na Służewcu w sobotę i niedzielę (24-25 czerwca)

  Prezentujemy poniżej wypowiedzi trenera Macieja Jodłowskiego na temat koni z jego stajni, które pobiegną w sobotę i niedzielę (24-25 czerwca) na Służewcu. Trener roku 2022 w Polsce wystawia aż 10 koni. Po raz pierwszy w tym sezonie na starcie zobaczymy dwulatki, a trener Jodłowski od lat słynie z tego, że bardzo dobrze przygotowuje je do debiutów i odnosi duże sukcesy z końmi z tej kategorii wiekowej.

  ZEN SPIRIT – to duży i jeszcze grubawy ogierek, ale z bardzo lekkim i wydajnym ruchem. Niezwykle zrównoważony i skupiony na pracy. Jesteśmy dobrej myśli. W siodle dż. Sanzhar Abaev. Macrum nie pobiegnie.

  MARIO – mimo, że zadebiutował dopiero czterolatkiem i to we francuskim towarzystwie, to wypadł całkiem pozytywnie. Tym razem stawka mniej wymagająca, więc powinien być blisko. Pojedzie na nim k.dż. Bolot Kalysbek Uulu.

  GANDIA – ostatnio narzuciła zdecydowanie za mocne tempo na początku wyścigu, czego finalnie sama nie wytrzymała. Mamy nadzieję, że lepsze przeprowadzenie klaczy poskutkuje dobrym rezultatem. W siodle zobaczymy k.dż. Bolota Kalysbek Uulu.

  MARIE MORE (dż. Sergey Vasyutov) i KABOOM (dż. Sanzhar Abaev)- Marie More to klaczka z niezłym charakterkiem i nie przejmuje się pracą. Kaboom natomiast jest trochę nerwowa i podobnie jak jej półsiostra Westminster Cat będzie raczej na dwulatkę. Na treningach klacze są porównywalne, więc kolejność w wyścigu zależeć będzie głównie od jazdy. Lady Agnieszka nie pobiegnie.

  TULLAMORE – dobrze czuje się na sprinterskich dystansach. Jeśli znowu uda mu się „wjechać” na drugie, będziemy bardzo zadowoleni. W siodle Kumushbek Dogdurbek Uulu (-2kg).

  DYNAMIC – ciężko mu będzie w tej stawce osiągnąć dobry wynik. Pojedzie na nim u. Erobol Zamudin Uulu.

  EL NADIRA (dż. Sanzhar Abaev) – to bardzo dobra klacz, ale niestety jej klaustrofobiczne podejście do załadunku pozbawia ją mnóstwa energii jeszcze przed gonitwą.

  MACINI i RENOMA – z tej dwójki oczywiście to klacz jest zdecydowanie lepsza i to ona powinna być w końcowej rozgrywce. W siodle k.dż. Bolot Kalysbek Uulu. Ogierek skorzysta z 4kg ulgi wagi Andżeliki Burakiewicz i postara się powalczyć o najniższą płatną lokatę.

  Na zdjęciu tytułowym (od lewej): Macini pod trenerem Jodłowskim, Marie More i Kaboom. Fot. Stajnia Wyścigowa Orarius

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły