More

  Wtorkowa kumulacja tripli we Francji

  Wtorkowa transmisja Trafonline z Francji rusza wyjątkowo późno, bo o 15:15. Rozpoczniemy od skumulowanej tripli, w ramach której rozegrane zostaną dwa wyścigi płaskie na torze La Cepiere i jeden płotowy na Auteuil. Nie zabraknie też dość często trafianych w ostatnim czasie czwórek. Dwie rozegrane zostaną na początku dnia: 15:15 i 15:50 (La Cepiere w Tuluzie), a jedna na koniec w Paryżu (Auteuil) o 18:00.

  Do omówienia wybraliśmy trzy pierwsze gonitwy, w ramach których oprócz tripli będą też dwa wyścigi czwórkowe.

  15:15 Prix de Lardene (La Cepiere) – 1400m

  Jest to gonitwa handikapowa na 1400m, w której po wycofaniu Albertinelliego (8) wystartuje tylko 13 koni.

  Faworytką Equidii jest Hong Kong Star (6), która po nieudanym rozpoczęciu sezonu 2023 z każdym startem radziła sobie lepiej. Ostatnio wygrała w dobrym stylu, rewanżując się Force Cat (9) za porażkę o jedną długość z połowy kwietnia.  Może zastanawiać nieco dłuższa przerwa w startach u Hong Kong Star (od pierwszego maja), ale patrząc w jej dotychczasową karierę, można zauważyć, że trener w przeszłości dawał jej dłuższe odpoczynki, co nie miało negatywnego przełożenia na postawę w wyścigach.

  Force Cat (9) jest trochę niedoceniany przez francuskich ekspertów i niezależnych typerów, którzy widzą go bardziej na dalszym płatnym miejscu, niż w walce o wygraną. My pójdziemy pod prąd i damy kredyt zaufania temu niezwykle solidnemu specjaliście od dystansów 1200-1400m. Tym, co za nim przemawia, jest stabilność formy i korzystna waga w stosunku do rywali, z którymi w ostatnim czasie się ścigał.

  Niezależni eksperci obok Hong Kong Star (6) najmocniej na wygraną liczą trzecią w prognozach Equidii Super Cute (12). Pięcioletnia klacz poniesie pod swoją stałą amazonką Marlene Meyer jedną z najniższych wag w polu. W naszej opinii jest to jak najbardziej uzasadniony typ, ponieważ przy tej samej różnicy w wagach (2,5 kg) i przy tych samych dosiadach, pokonała na początku czerwca liczonego przez nas Force Cat (9) o 1,25 długości.

  Jeszcze lepiej w tym samym wyścigu wypadł Seraphim (4), ale tym razem pokonane przez niego Super Cute (12) i Force Cat (9) poniosą po 2,5 kg niższe wagi, więc mają spore szanse na rewanż.

  Prognoza Trafnews: Force Cat (9) – Super Cute (12) – Hong Kong Star (6) – Tremont (14)

  Prognoza Equidii: Hong Kong Star (6) – Seraphim (4) – Super Cute (12) – Force Cat (9)

  15:33 Prix Frascati (Auteuil) – 3500m płoty

  Wyścig płotowy dla trzyletnich koni. Faworytką gonitwy jest notująca wyraźny progres Kara Diamond (1), która ostatnio kentrowała wygrywając z przewagą 14 długości. Dzisiaj zrobi kolejny krok na ścieżce kariery. Po raz pierwszy zmierzy się z ogierami. Mimo to, Francuzi nie mają wątpliwości, że to podopieczna Francoisa Nicolle’a ma największe szanse w tym biegu.

  Zbliżone szanse przyznawane są Sultanowi Pierji (2) i Frere Vert (3), które ostatnio dzieliły tylko dwie długości na celowniku. W tej samej gonitwie kolejne lokaty, już z trochę większą stratą zajęły: Dr Pep (9) i Lud’Or (7).

  Dalszą lokatę we francuskich prognozach zajmuje druga z liczących się klaczy w tej stawce: Ka Fee Inn (4), która dwa razy wygrała, a dwukrotnie była zatrzymana.

  Debiutujący na Auteuil Kenito (5) reprezentuje jedną z wiodących stajni i biorąc pod uwagę dwa dotychczasowe solidne starty, nie można go lekceważyć.

  Prognoza Trafnews: Kara Diamond (1) – Frere Vert (3) – Kenito (5) – Sultan Pierji (2)

  Prognoza Equidii: Kara Diamond (1) – Frere Vert (3) – Sultan Pierji (2) – Dr Pep (9)

  15:50 Prix de Curzay (Le Cepiere) – 1400m

  Wyścig handikapowy o kategorię wyższy od poprzedniego rozgrywanego na tym torze. Wycofane zostały: Galilodge (3) i Deja Vue (9), a spośród pozostałej dwunastki typerzy Equidii faworyzują biegnącego pod najwyższą wagą Nordeste (1).

  Doświadczony ogier po Holy Roman Emperor wrócił na krótszy dystans, co od razu przełożyło się na dobry wynik. W ostatnim starcie sprawił dużą niespodziankę, zajmując drugą lokatę w gonitwie z cyklu Quinte + na 1350m. W przeszłości potrafił sobie radzić z obciążeniem powyżej 60 kg, więc i dzisiaj nie można pozbawiać go szans. W ostatnim czasie nie spotkał się jednak z żadnym z dzisiejszych rywali, dlatego też niełatwo jest ocenić go na podstawie porównania.

  Konkurencja nie wydaje się jednak szczególnie wymagająca, dlatego my również przyznamy mu pierwszą szansę.

  Wysoko we francuskich prognozach znajduje się Romantic Moon (2). Pięcioletnia klacz ma na koncie dobre wyniki w mocnych stawkach, ale w ostatnim czasie jej forma jest mocno zmienna.

  Inaczej sytuacja wygląda z czteroletnim Rafale (10), który ostatnio prezentuje się naprawdę dobrze. Umiarkowana waga, stabilna forma, sprzyjający dystans oraz przyzwoity jeździec będą jego atutami.

  Długą drogę do pokonania ma Highest Rockeur (6), który najczęściej rywalizował na torach położonych nad Morzem Śródziemnym – Cagnes-Sur-Mer i Marsylia. Wielokilometrowa wyprawa na zachód może wiązać ze sporymi oczekiwaniami ze strony trenerki i właścicieli. Z wyjątkiem ostatniego startu koń prezentował się bardzo dobrze, kończąc zazwyczaj na wysokich premiowanych lokatach.

  Podsumowując, stawka nie jest najmocniejsza i najlepszy koń- Nordeste, mimo wysokiej wagi ma spore szanse na sukces.

  Prognoza Trafnews: Nordeste (1) – Highest Rockeur (6) – Rafale (10) – Romantic Moon (2)

  Prognoza Equidii: Nordeste (1) – Romantic Moon (2) – Rafale (10) – Highest Rockeur (6)  

  Witold Sudoł

  Zdjęcie: Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły