More

  Trener Maciej Jodłowski o swoich koniach, które pobiegną na Służewcu w niedzielę 2 lipca

  Prezentujemy poniżej wypowiedzi trenera Macieja Jodłowskiego na temat koni z jego stajni, które pobiegną niedzielę (2 lipca) na Służewcu podczas Gali Derby. Trener roku 2022 w Polsce wystawia 7 koni, w tym Westminster Grey pobiegnie w Derby, a Jolly Jumper w Nagrodzie Prezesa Totalizatora Sportowego. To drugo weekend w tym sezonie podczas którego na starcie zobaczymy dwulatki, a trener Jodłowski od lat słynie z tego, że bardzo dobrze przygotowuje je do debiutów i odnosi duże sukcesy z końmi z tej kategorii wiekowej. Tydzień temu dwulatki z jego stajni zajęły dwa razy drugie miejsca. Czas na zwycięstwo?

  NO STRESS – to duży, ładnie zbudowany koń. Dobrze spisuje się na treningach. Liczymy, że pokaże się z dobrej strony. W siodle dż. Per-Anders Gråberg.

  Fot. Stajnia Wyścigowa Orarius

  MISS DYNAMITE (dż. Vaclav Janáček) i SKARBIE (k.dż. Bolot Kalysbek Uulu) – w bezpośredniej konfrontacji to pierwsza z klaczy okazała sie być lepszą, z tym że druga z nich nie została wtedy przeprowadzona po naszej myśli. Miss Dynamite woli tor elastyczny, Skarbie jest to raczej obojętne.

  BABY BELLE – dystans trochę za krótki, na plus 4kg ulgi wagi ze względu na dosiad ucznia Erbola Zamudin Uulu. Każde płatne miejsce będzie nas satysfakcjonowało.

  JOLLY JUMPER – dystans 2600 może być dla niego ciut za długi, na plus dosiad wytrawnego dżokeja Vaclava Janáčka.

  WESTMINSTER GREY (k.dż. Karolina Kamińska) – będzie liderował pozostałym koniom ze stajni Westminster.

  OPTIMUS ANGEL (dż. Per-Anders Gråberg) – to pierwszy przychówek od „naszej” bardzo szybkiej, ale nie imponującej wymiarami Ode to Angel. Mamy nadzieję, że to właśnie matka przyczyni się do kariery ogierka, bo ojciec Camerun niestety „trzyma za ogon”. Ogierek stara się na treningach, więc nie przekreślamy jego szans na pozytywny występ. W końcu to tylko debiuty i wszystko jest możliwe…

  Fot. Stajnia Wyścigowa Orarius

  Na zdjęciu tytułowym (od lewej): Jolly Jumper, Skarbie i Westminster Grey. Fot. Stajnia Wyścigowa Orarius

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły